Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Zeleo bih da vas pitam nesto...tuzna humoreska :((((
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 10:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 56
Ja imam 26 godina,i zadesilo me je milion stvari,imao sam 3 spontana pneuumotoraxa zbog bula,operisan sam sva tri puta,zatim imam iritabilni kolon,dijagnostifikovan kolonoskopijom u intertimu,imam hronicni gastritis,blok desne grane srca,sinusnu aritmiju,i jedan srcani zalisak mi ne radi kako treba tj dasak krvi ne izlazi skroz iz srca,i svi specijalisti za svaku boljku koju imam su rekli da nisu opasne ,osim pneumotorax koji je takav kakav jeste...A mogu vam reci da sam sve te3 boljke dobio od kada sam 2000 imao jedan smrtni slucaj u porodici,i konstantan stres i nervozu od tada imam a pre toga sam bio kao rpdjen...E sad ja bi postavio nekom pitanj eda mi odgovori kojom rekreacijom bi ja mogao da se bavim jer hocu da povratim sve sto sam izgubio,a to je kondicija,zatim pristojno da kazem dobro zdravstveno psihicko i fizicko stanje...vozim bicikl ponekad i setam....a ovo je stvarno tuzna humoreska jer sa 26 god toliko simptoma i oboljenja... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 07, 2009 4:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 56
niko nista????Strava!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 07, 2009 4:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 7:41 pm
Postovi: 40
nemoj da padas u bedak, ja sam slicno kao i ti u problemu. sa 16 godina dobio smorlovu herniju i isijas, od malih nogu imam bronhitis i alergiju na polen..., zilbertov sindrom, higrom na ruci,upaljene sinuse, nesto na srcu ( zaboravio sta ). cak sam morao i fudbal da ostavim, ali veruj mi da je bedak od svega ovog najgori, tako da glavu gore... i pitaj doktore kojim sportom ili rekreaciom mozes da se bavis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 07, 2009 6:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 56
ma znam Nidzoo ali svaki doktor mi kaze-sta god hoces...A to svi znamo da nije tacno,npr teretana mi ne dolazi u obzir zbog pluca,zaliska itd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 07, 2009 9:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Jedino brzi hod. To mozes u jutarnjim satima ali umereno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 12:35 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Bez EKG-a, Holtera i ergometrije ja Vam ne bih dao dozvolu za bilo kakav sport. Ako hocete rekreaciju bez znojenja, idite na aikido i slicne anaerobne aktivnosti u kojima nema zamaranja...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 9:57 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 56
EKG radjen pre 2 meseca u intertimu kod nekog doktora s avma pre kolonoskopije posto sam bio izmoren od ciscenja foltransom i ekg pokazao blok desne grane ostalo sve u redu,holter radjen pre nesto manje od godinu dana i rezultat je bio povremena sinusan aritmija,nije bilo nikakvih drugih poremecaja ili aritmija,a ergometriju nisam radio,ali vidim kad vozim bicikl pa ponekad naguram brzinu 25 km/h ne osetim neko preskakanje ili bol u grudima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 10:32 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
dr ivica je napisao:
Bez EKG-a, Holtera i ergometrije ja Vam ne bih dao dozvolu za bilo kakav sport. Ako hocete rekreaciju bez znojenja, idite na aikido i slicne anaerobne aktivnosti u kojima nema zamaranja...



Dr Ivice,dobro dosli nazad :wink:
Nedostajali ste nam!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 10:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Pridruzujem se dobrodoslici!
Lepe slicice... :wink:

_________________
Kad te zovem, čuj me, Bože, pravdo moja! u tjeskobi daj mi prostor; smiluj se na me i usliši molitvu moju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 11:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 7:41 pm
Postovi: 40
idi na plivanje ako mozes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 12:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
U takvim slucajevima je malo teze reci tacno ovo ili ono i najvise zavisi od licnih mogucnosti jer razlicito organizam reaguje kod vecine slucajeva-posebno kad vise dijagnoza ima pa jedna sputava drugu-nesto je dobro za jedno a za drugo nije iii?????
Najveci uspeh ces postici sam ispitujuci-testirajuci sam sebe i svoj organizam al lagano i nemoj ni u cemu preterivati iako ti se ucini da bi mogao-SAMO JEDNO JE SIGURNO-KRETANJE U BILO KOM SMISLU I OBLIKU JE IZUZETNO KORISNO_JOS KAD SE RADI SA CILJEM, MOTIVOM, VOLJOM-uspeh je zagarantovan.
SRECNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zeleo bih da vas pitam nesto...tuzna humoreska :((((
PostPoslato: Uto Jan 25, 2011 12:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 25, 2011 12:02 am
Postovi: 1
Posle toliko toga sto sam procitala ovde niko ne daje informacije kako ziveti sa tim i gde je najbolje leciti se i prevazici pneumatoraks. Pre 4meseca sam imala isti problem kao i vi, tacnije, spontani pneumatoraks. Nakon deset dana lezanja u obvratnoj bolnici u mestu u kom zivim rekli su mi da postoji mesto gde ce operacijom da mi bude bolje i gde kasnije necu imati problema sa tim. Tako je i bilo.. Nakon dolaska na institut u Sremskoj Kamenici, operisao me je doktor Bijelovic kada mi je objasnio da mi je nakon lose odradjene drenaze levog plucnog krila doslo vec do prljanja plucne maramice i da bi mi za par sati plucno krilo potpuno otkazalo, i da mora biti operacija. Nakon odlicne brige doktora i med.sestara tamo, sada se osecam dobro i ne postoji nista sto ne bih smela da radim kao i ranije i taj prestanak pusenja-sve je to do osobe. Tu sam za sva vasa pitanja, ako mogu da vam pomognem, jer sam i sama trazila odgovore a niko nije mogao da odgovori na moja pitanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zeleo bih da vas pitam nesto...tuzna humoreska :((((
PostPoslato: Ned Jul 15, 2018 4:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 15, 2018 4:06 pm
Postovi: 1
Da li smem da letim avionom nakon spontanog pneumatoraksa?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 115 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: