Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kamenje u bubregu
PostPoslato: Pet Jul 13, 2018 10:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 11, 2016 6:57 pm
Postovi: 20
Danas sam bio kod doktora na ultra zvuku i ustanovio mi je kamenje u bubrezima tj. jedan kamen u lijevom i jedan u desnom ali mi je reako da nisu veliki i propisao mi je da pijem Urolitin i da mu se javim za 3 mjeseca na ponovan pregled.Problem je u tome što sam imao nekoliko napada bolova i on mi nije dao nista da bi ublažio bolove samo mi je rekao da pijem Paracetamol ali on mi dosad nije pomogao,pio sam Rapten koji mi je pomogao ali mi je doktor rekao da je Rapten previše jak i da ga prestanem koristiti.Ne znam kako da zaustavim bolove koji se javljaju svaki ili svaki drugi dan ponekad čak dobijem i napade neizdrživih bolova,pokušavao sam da se utoplim i počeo sam da konzumiram mnogo tečnosti što ranije nisam radio ali to mi idalje ne pomaže.Da li neko ima nekakav savjet kako da se riješim bolova,imam 17 godina i moj otac je imao kamenje u bubregu pa je to možda i nasljedno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kamenje u bubregu
PostPoslato: Sub Avg 18, 2018 10:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Камење не може да буде наследно као ни већина осталих болести али вода за пиће јеста "неследна" као и нездрав начин живота.

Шта каже, Раптен је превише јак? А не секира се што са парацетамолом реметиш телесну терморегулацију? Болид.

Камење као камење не треба да боли осим ако се покренуло. Због тога чешће треба снимати ултразвук да се види стање, нарочито ако се јављају болови.

Постоји Роватинекс који се користи код неке врсте камења.

Дакле најважније је стално пратити где је камење.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 125 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: