Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nadimanje u stomaku, gasovi, knedla u grlu
PostPoslato: Sub Jul 07, 2018 12:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 07, 2018 10:59 am
Postovi: 2
Pozdrav svima zeleo bih da podelim sa vama moje iskustvo u nadi da cu pomoci bar nekom jer posle citanja po forumima zakljucio sam da dosta ljudi imalo problem sa ovim a pigresno su ih lecili.Ja sam muku mucio nekih 15 dana dok sam nisam prokljuvio sta se desava , toliko o strucnosti nasih doktora, cast izuzecima.Moji problemi pocinji kad sam hteo da smrsam jer sam delimicno gojazan, ne puno ali nekih96kg na 180cm.Naravno tad sam izbacio sve stetno iz ishrane i normalno pojacao vodu i cajeve u velikim kolicinama, upravo tada posle jedno 20 dana ispijanja nenormalnih kolicina vode cajeva i pocinji moji problemi. Naravno nije mi tada bilo jasno sta mi se desava jer sam poceo nenormalno da se naduvam posle svakog i najmanjeg obroka i onog najmanjeg, posle case vode, bilo cega, posle toga posto sam pun gasova oni podizu zeludac koji pritiska dijafragmu koja stvara pritisak na srce i krecu aritmije koje su bile tu uvek posle jela.Normalno prestravio sam se jer sam mislio da je srce u pitanju, medjutim primetio sam da je to podle svakog obroka pa sam malo citao na netu i video da je verovatno zeludac u pitanju. Odlazim kod izabranog lekara jer nisam mogao vise da funkcionisem tako danima, objasnim mu simptome da imam nadimanje ali gasovi ne izlaze, knedlu u grlu, aritmije, on mi uradi ultrazvuk i kaze sve u redu samo imam gasove i da mi espumisan, toliko o strucnosti doticnog koji nema pojma. Pritom sam mu ja rekao da sumnjam na hiatus herniju on kaze e mozda je to idi na rendgen kao da je to slikanje sa mobilnim aparatom. Posto je bilo snimanje zakazano bilo tek za nedelju dana pio sam espumisan koji mi nije ni malo pomogao, posle sam uzimao flobian koji se mnogo bolje pokazao ali cim ga ne uzmem sve bi bilo isto. Gledao sam milion klipova na you tubu u vezi hiatus hernie i osluskivao zeludac i shvatio da je sa njim sve u redu, tj. Da je na normalnom mestu i da ipak nemam zeludacnu kilu. Svr vise sam citao na forumima i gledao klipove dok nisam naleteo na strane klipove za zeludacnu kiselinu koja je bila kljuc sve moje muke. Nasao sam da imam simptome smanjenog nivoa zeludacne kiseline na koju doktor nije ni posumnjao. Naime kada se nivo hcl smanji hrana koja se unosi ne moze da se svari dobro i krece nadimanje i gasovi koji ispune sva creva koja posle guraju zeludac gore i smetaju srcu koje proizvodi tahikardiju ili aritmiju, simptomi za previse kiseline su dosta slicni ali se ne javlja nadimanje kod malih obroka i tada se javlja gorusica, zarenje u jednjaku. Ja sam u to vreme pio mnogo vode i tako sam moju kiselinu toliko razblazio da zeludac vise nije mogao da vari hranu i taku su pocinjale sve moje tegobe. Sledece posle rendgena bi verovatno bila endoskopija, gastroskopija i ko zna koliko mucenja i vucaranja po doktorima i ispijanje lekova i unistavanje dalje organizma.Kada sam konacno ukapirao sta mi se desava hteo sam da probam prirodno to da resim a ne sa lekovima i setio sam se da sam izbacio iz upotrebe pivo jer sam hteo da smrsam a to mi je i napravilo ceo problem, jer sam ga uvek pio u granicama normale ali zadnja dva meseca dijete ni jedno jedino, vec samo nenormalno kolicine vode cajeva koje su mi razblazile kiselinu totalno. Sada vec 15 dan mog problema kome se ne vidi kraj, procitam negde da pivo podize nivo kiseline u zelucu i tada mi sve postane jasno sta sam uradio, to jutro sam doruckovao vrlo malo normalno naduo se kao zaba i nenormalna knedla u grlu jer se kasnije shvatio da kad je nivo kiseline mali donji sfinkter se otvara i izaziva taj neprijatan osecaj pritiska u grudima i knedle u grlu i jednjaku. Odlazim taj dan na bazen i resim da probam narucim pivo koje popijem na maltene prazan zeludac pritom naduven sam kao da sam pojeo pola praseta i imam nenormalnu knedlu grlu. Posle prvog piva knedla popusta, pocinjem da podrigujem i stomak se totalno smiruje, popijem jos jedno i konacno se sve sredi jer se nivo kiseline vratio na normalu. Po prvi pit posle 15 dana osecam glad i resim da napravim test, odem u kafanu narucim rostilj kao sto sam i pre jeo i za divno cudo nadutosti nema, knedla je nestala, ja ne mogu da verujem u cemu je ustvari bio problem, u nivou kiseline u zelucu koja je kljuc svega i mog celog problema. Naravno mnogo je osoba na svetu koji imaju isti problem a kojima doktori pogresno prepisuju blokatore kiseline koje rade upravo suprotnu stvar i snizavaju jos vise nivo kiseline u zelucu, zato je pravilna dijagnoza najvaznija, ja sam moju morao sam da otkrijem i skapiram sta mi se desava jer doktori nemaju pojma sa zivotom, a resenje sam nasao na forumima i you tubu gde je sve lepo objasnjeno samo mora pazljivo da se prate simptomi koji znaju da se nekad zamaskiraju. Sada sam opet na dijeti ali ne kao pre, jedem sve normalno kao pre ali u manjim kolicinama, ponekad popijem pivo pre rucka i posle kako bih pomogao zelucu u proizvodnji potrebne kiseline za varenje. Nisam vise nadut i sve mi je kao pre hvala bogu da sam uspeo da skapiram sta me muci jer da sam nastavio sa doktorskim snimanjima i ispitivanjima,lekovima ko zna gde bi zavrsio. Resio sam da podelim moje iskustvo sa vama jer dok sam imao tegobe citao sam na raznim forumima ispovesti ljudi koji su imali iste tegobe kao ja a nisu shvatali da je kljuc u nivou kiseline u zelucu i koji su se vukljali po doktorima koji su ih skroz pogresno lecili i napravili im kosmar od zivota i napravili haos od lekova u organizmu od milion lekova koji su ispijali. Nadam se da cu pomoci bar nekom zato sam i ovoliko pisao o ovome , naravno kljuc je ne preterivati ni u cemu, sve jedite normalno i pomozite svom zelucu da se izbori sam sa ovim problemom, znaci casa ili dve piva pre rucka nikako vode pre i posle jer se kiselina razblazuje tako, dobar je i cist limunov sok i organslo jabukovo sirce pre obroka i bicete kao novi. Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 168 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: