Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: IRECA ILI REIKI
PostPoslato: Pon Mar 11, 2013 3:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 07, 2013 1:59 pm
Postovi: 5
Samo jos jedna stvar, ucenje koje propagiraju iz LQPa je New Age, dakle, u svom ucenju imaju nesto pomalo od svake vece religije(hriscanstva, islama-sufizma, budizma,hinduizma) kako bi ljudi koji dolaze iz razlicitih tradicija mogli da se pronadju u tom ucenju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IRECA ILI REIKI
PostPoslato: Pon Mar 11, 2013 3:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 11, 2013 3:00 pm
Postovi: 1
Drski su zato sto rade za drugu stranu.

Ja sam igrom slucaja bio tamo kod mecke na rupi u mestu San Benedeto Del Tronto. Ko igra kladionicu mozda je cuo za to mesto. Prisustvovao sam i njihovom obredu koji deluje prilicno bizarno. Tog Alfreda Ofidanija postuju kao boga i on se navodno bori protiv svetskog zla i obecava svojim sledbenicima da ce preneti njihovu dusu tamo gde treba posle njihove smrti. Iz italije sam se vratio prilicno bolestan sa cudnim simptomima koji su potrajali mesec dana i po povratku sam se zainteresovao da istrazim gde sam ja to bio. Taj sufizam koji oni navodno propagiraju je indijski crnomagijski uticaj na islam jos iz srednjeg veka i ovaj gorepomenuti ga je pokupio od poznatog prevaranta Omara Shaha. Taj pokret kao sto neko dole napisa deluje kao skolski primer kulta koji ljude vrbuje kada su najslabili u zivotu bombardujuci ih ljubavlju dok se ne uhvate.
Primetio sam da su pronasli odlican metod za skupljanje novca od sledbenika. Naime za razliku od nekih sekti koje finansiski unistavaju ljude koje zavrbuju oni jednostavno uzimaju mesecni porez koji nije previse veliki. Ta suma varira od zemlje do zemlje. Time kumulativno dolaze do prilicno velike sume ostajuci ispod radara policije i medija.

Taj Reiki sigurno nije nista bolji iako je uspeo da se etablira u nasoj nesrecnoj bezboznickoj medicini. Inace glavni covek za ireku u srbiji je doktorka iz Panceva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IRECA ILI REIKI
PostPoslato: Pon Mar 11, 2013 3:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 07, 2013 1:59 pm
Postovi: 5
Bravo za ovako dobar elaborat Kozma. Nadam se da ce ljudi procitati ova svedocanstvo i promeniti misljenje ako su nameravali da zavrse kurs ili oni koji su jos uvek u toj sekti, jer koliko znam, jako je tesko odluciti se da se izadje, jer vas zacaraju strahom, da ako izadjete vi ste duhovno mrtvi i vi nikada necete biti spaseni, da cete se opet vratiti u stanje uspavanosti u kom ste bili i kako ste vi veliki srecnik sto ste naisli na velikog ''Ucitelja''.

Imam prijateljicu koja je zavrsila Reiki i koja ima utisak kako je ona toboze probudjena, za razliku od vecine smrtnika na ovoj Planeti, sto govori o tome da covek lako upada u stanje gordosti od ovih sistema. Takodje preko nje sam video da i oni koriste neke okultisticke simbole u tretiranju cakri, vizuelizaciju, i sam sistem dolazi od nekog samozvanog ucitelja. Ja znam iz iskustva, da ove tehnike su samo transformacija negativne energije s jednog coveka na drugog, jer po pravilu u izvornoj tradiciji, covek mora godinama da se cisti i usavrsava da bi nekog uopste mogao da tretira, dok ovde je dovoljno da vas doskoluju za mesec dana i vi ste spremni da idete da lecite druge. sto ej klasicna prevara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IRECA ILI REIKI
PostPoslato: Pon Mar 11, 2013 3:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Нису дрски зато што раде за другу страну, него зато што користе текстове из других књига које никакве везе немају с њима. Све у циљу мамца за локално становништво.

Интересантно је да чини ми се све религије имају којекакве коментаре на Библију и хришћанство и дају себи за право да критикују и коментаришу. Једино се у Библији нико други не цитира и не коментарише.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IRECA ILI REIKI
PostPoslato: Uto Jul 03, 2018 6:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 03, 2018 6:20 am
Postovi: 1
Lično sam bio na kursu Irece i završio 4 nivoa. Na uvodnom predavanju dolaze tri lika iz Pančeva i pričaju o neverovatnim izlečenjima postignutim ovom metodom. Žena koja se predstavlja kao doktorka Ana Miljić izgledala je kao hipik sa pocepanim pantalonama, prilično aljkavo i neuredno. Medicinske sam struke pa sam odmah shvatio da ne zna latinski iako je pokušavala da izgovara dijagnoze, naravno svaku nepravilno. Pomislio sam da nije mogla nikako da završi medicinu, no muka me je naterala da i pored toga pokušam sa alternativnim načinom lečenja. Rekla je da ćemo svi dobiti sertifikate o završenom kursu. Na kraju su davali nevažeće sertifikate štampane na štampaču sa njenim potpisom i tog Nemca Simona, bez pečata. Na pitanje zašto nema pečat rekla je da će ga naknadno staviti kad otvori nevladinu organizaciju. Uzimali su tada 50 evra za 1 i 2 nivo i 70 evra za 3 i 4. U grupi je bilo između 20 i 30 ljudi ali tu cenu su pravdali time da plaćaju avionsku kartu Simonu da dođe iz Nemačke i za njegov smeštaj. Na kursu su bili očajni ljudi koji su tražili lek, neki čudaci-ludaci a normalni su videli da tu nešto nije u redu ali su sedeli da bi dobili sertifikate ili pomogli nekom. Ovo pišem iz razloga jer vidim da se i dalje reklamiraju. laka zarada od 1 500-3 000 evra za 2 dana i 6 sati rada. Ovde moram da napomenem i Olgu koja se reklamira na istom sajtu, inače građevinskog tehničara, stanuje kod Hrama Svetog Save, koja naplaćuje 20 evra jedan tretman Rekonekcije i koja kaže da joj nije potreban kurs rekonekcije jer se sama rekonektovala na planetu Krion. Strašno! Svašta raste u božijoj bašti. Energetsko lečenje je moguće ali ne na njihov način.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IRECA ILI REIKI
PostPoslato: Čet Jul 05, 2018 8:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2018 8:31 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima! Radim Reiki tretmane na daljinu i uzivo! Ko je zainteresovan neka mi pise u inbox!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IRECA ILI REIKI
PostPoslato: Pet Jul 06, 2018 2:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
У који "inbox"?
KristinaAna je napisao:
Pozdrav svima! Radim Reiki tretmane na daljinu i uzivo! Ko je zainteresovan neka mi pise u inbox!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: