Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dali ovoj mojoj kicmi ima pomoci
PostPoslato: Čet Jun 28, 2018 1:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 11, 2017 6:05 pm
Postovi: 2
Pregledom se uocava ispravljena fizioloska lordoza,uz pocetnu dekstrokonveksnu skoliozu.Visinski promer prikazanih korpusa prsljena globalno je ocuvan.Na prikazanim kostima nema znakova edema kostne srzi,preloma,zapaljenskog niti neoplasticnog procesa.Nema sekundarnih depozita na kostima niti drugih infiltrativnih promena.Serijski degerativne promene pokrovnih ploca i faseta od L5 do L1 nivoa.U nivou L4 postoje znaci pocetne antekorporalne spondilolisteze degenerativne etiologije.Urodjeno kratki pedikli obostrano serijski od L4 do L2 prsljena.U nivou L5 postoje degenerativne promene diska sa znacima pocetne siroke protruzije diska centralno i obostrano paarcentralno,bez kompromitacije korena nerava kako u lateralnim receusima tako ni foraminalno.Nema znacajne stenoze spinalnog kanala.U nivou L4 siroka protruzija diska centralno sa ekstenziom u oba foramena.Postoji kompresija na duralnu vrecu i oba recesusa sakorenima L5 uz apsolutnu stenozu spinalnog kanala cemu znacajno doprinose degenerativne hipertroficne promene faseta,zadnja epiduralna lipomatoza.Stenoza je potencirana spondilolistezom.Postoji ekstenzija diska obostrano foraminalno uz kompromitaciju oba krena L4 od strane kompleksa disk osteofit.Foraminostenoza je potencirana spondilolistezom.U nivou L3 siroka protruzija diska centralno sa ekstenziom u oba foramena.Postoji kompresija na duralnu vrecu i oba recesusa sa korenima L4 uz apsolutnu stenozu spinalnog kanala cemu doprinose degenerativne hipertroficne promene faseta koje komprimuju obostrano zadnje aspekte lateralnih recesusa sa korenima L4.Ekstenzija diska obostrano foraminalno uz kompromitaciju oba korena L3 od strane kompleksa disk osteofit.U nivou L2 siroka protruzija diska centralno i obostrano paracentralno.Postoji kompresija na duralnu vrecu i oba recesusa sa korenima L3 uz takodje apsolutnu stenozu spinalnog kanala cemu doprinose degenerativne hipertroficne promene faseta.Ekstenzija diska obostrano foraminalno uz kompromitaciju oba krena L2.U nivou L1 postoje degenerativne promene diska sa znacima pocetne siroke protruzije diska centralno i obostrano paarcentralno,bez znacajne kompromitacije korena nerava kako u lateralnim receusima tako ni foraminalno.Nema znacajne stenoze spinalnog kanala.Konus medularis je normalne morfologije i insercije u nivou diska L1.Vidjeni prekonalni segment medule spinalis je normalne morfologije. Radiolog DJordje Radanovic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dali ovoj mojoj kicmi ima pomoci
PostPoslato: Pet Jun 29, 2018 10:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Колико имаш година и какве проблеме имаш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dali ovoj mojoj kicmi ima pomoci
PostPoslato: Pet Jun 29, 2018 10:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 11, 2017 6:05 pm
Postovi: 2
aaaca je napisao:
Колико имаш година и какве проблеме имаш?

Imam 64 godine trnu mi noge i nemogu dugo da hodam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dali ovoj mojoj kicmi ima pomoci
PostPoslato: Sub Jun 30, 2018 3:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Mora se pogledati snimak....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dali ovoj mojoj kicmi ima pomoci
PostPoslato: Ned Jul 01, 2018 8:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Једини лек за кичму је истезање, на пример овако: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kicma

Трњење стопала може да буде од мањка витамина Б12, а ако трну целе ноге онда због кичме али и због мањка витамина Б6.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dali ovoj mojoj kicmi ima pomoci
PostPoslato: Pon Okt 22, 2018 1:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 97
Slazem se samo korektivno istezanje misica lumbalne kicme i spinalna trakcija (krevet za istezanje kicme) mogu da vam smanje bolove.A kada se bolovi smanje ubacite poneku vezbicu za jacanje misica lumbalnog dela i bice vam bolje sigurno.

SKOLIOZA CENTAR KONjARNIK


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: