Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Čudna depresija posle raskida?
PostPoslato: Ned Jun 17, 2018 8:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2015 10:45 am
Postovi: 15
Zdravo svima!

Lično sam u životu bio dva put teškom anksioznom stanju kao i depresiji, ali ovo što se trenutno dešava jednom mom drugu mi je totalno nejasno. Imam neko svoje mišljenje, ali bih voleo da čujem nekog psihologa

Drug je bio u vezi sa devojkom više od godinu dana, ali je veza bila očaj. Ona je bila zaljubljena u njega, on u nju ne. Kaže da je konstantno imao u mislima kako je ona "ista" kao i ostale i kako se pretvara da je dobra osoba, a nije, i to kao da ga je kočilo da se zaljubi u nju. Ispričao mi je neke detalje veze, i ja bih rekao da su njih dvoje nebo i zemlja. Jedan primer: On je lik koji voli da priča detaljno o svemu, a ona je osoba koja je koncizna. Imali su milion rasprava o tome da nemaju čak ni tema za razgovor, pa do toga da on postavi pitanje a onda odgovori jednom rečju, pa on traži od nje da malo obrazloži kako bi imali neki vid komunikacije, a ona mu odgovori da previše komplikuje. Oni su stvarno nebo i zemlja.

ŠTa se na kraju dogodi? Ona raskine (vukla je tu vezu sama godinu dana na emotivnom planu) i on tek posle raskida navodno osvesti da je imao skroz pogrešno mišljenje o njoj i da je ona ustvari dobra osoba. Uhvatio se u razmišljanje o tome konstantno, i tačno vidim da on sada ne vidi sve one mane koje su imali već krivi sebe što je procenio da je ona loša osoba, a ustvari je dobra. Najgore od svega je što posle 2 meseca razmišljanja on je druga osoba, on je razoren bukvalno. Ljudi ja ono u životu nisam video. Njemu se na faci vidi da je depresivan, da je drugi čovek. Slabo i spava, nema socijalni život, ma katastrofa. I sad on posle 2 meseca raskida i tog razmišljanja, ustvari ne samo da se zaljubi u nju (iako nije sa njom i ova ne želi ni da ga vidi a kamoli sa njim da priča) već ubedi sebe kako je ona ta, kako je ona ta devojka sa kojom treba da bude do kraja života.

Meni ovo lično deluje na neku emotivnu reakciju i da se on ustvari zaljubio u nju posle raskida i da zato sada tako razmišlja, da uopšte ne razmišlja racionalno već emotivno. To mi je jedini odgovor na celu situaciju. Šta vi mislite i kako da se izvuče iz ovakve sitaucije?

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudna depresija posle raskida?
PostPoslato: Pon Jun 18, 2018 9:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Дуго је био са особом у коју уопште није имао чак ни основног поверења. То много говори о њему тако да је то први корак који мора да схвати.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudna depresija posle raskida?
PostPoslato: Uto Jun 19, 2018 9:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2015 10:45 am
Postovi: 15
Slažem se u potpunosti i mislim da je shvatio tu grešku, ali mislim da je sada još veća greška što se zaljubio u nju kada nema više ništa od toga, i on sada neće da odustane što je najgore... On je ubeđen da je ona ta, ali imam jednog druga i njih dvojica su veoma slični a sada on ima sličnu sitaucija kao taj drug pre. Tog druga pre je devojka isto ostavila, a ovaj je onda rekao u fazonu neću joj dozvoliti da me ostavi, progoniću je bukvalno i lik je 2 godine nakod raskida nju smarao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudna depresija posle raskida?
PostPoslato: Uto Jun 19, 2018 11:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Није схватио грешку већ мисли да је "она права". Он мисли да је погрешио у прцени девојке, а проблем је што му је начин процене и размишљања потпуно погрешан. Дакле не би требао да има девојку пар година док не реши своје проблеме.

А шта тек рећи о оном прогонитељу?! Неће јој дозволити?! Свашта.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: