Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: tumacenje rezultata mamografije i magnetne rezonance
PostPoslato: Sre Jun 06, 2018 3:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 28, 2018 12:10 am
Postovi: 1
Postovani, bila sam na ultrazvuku dojke gde je nalaz sledeci:
U dojci levo u glk na mestu palpacije dostupne promene prisutan je makrocisticni kompleks koga cine dve makorociste dijametara 35x25mm i 15x12mm unutar kojih se uocavaju hiperehogene partikule, Pericisticno je po par mikrocisti do 10mm. u dojci levo na spoju gk, u srednjoj trecini korpusa dojke prisutan je ovalnaheteroehogena promena dijametara 16x8mm delom cisticno izmenjena delom sa makrokalcifikacijama , imponuje bg <uz karakteristika ali zahteva PH proveru. U dojci desno u glk na spoju lk prepektoralno kao i u srednjoj trecini korpusa prisutni fibroadenomi promena 9.6 i 7mm. na spoju lk dojke desno cista promena 16x9mm, takodje u dojci desno prisutno je jos nekoliko manih FA do 5mm. U glk dojke desnoprepektoralne lokalizacije u aksilarnom produzetku intramamarna igl 8 mm.
Retromamilarno uredan nalaz
BI RADUS DD3 LD4

Nakon toga uradila sam mamografiju nalaz je sledeci
Dojke ACR gradje
Fibroadularno tkivo ocuvano centralno i lat, kvadrantima, fibrocisticno izmenjeno uz dominaciju mikronudularne komponente.
U levoj dojci u glk u sumaciji sa okolnom parenhimom vidi se senka 5x3,5cm radioloski benignih osobina, obostrano retke kalcifikacije, radioloski nesignifikantne.
BI RADUS DD2, LD 0

I nakon toga uradjen je MRI sa nalazima:
Dojke glandularne gradje, Obostrano se vide ciste i makrociste, u levoj dojci u glk 2 ciste ukupne velicine do 5 cm, simplek tipaprekontrasno u desnoj dojci na spoju lat kv vidid se hipointenzivna promena velicine do 8mm i jos jedna na spoju gk, bez izlivanja ks, po MRI morfokinetskim karakteristikama benignih osobina, mogu odgovoaratii fibroziranim cistama
u levoj dojci na prekontrasnim sekfencama na spoju gk vidi se hipointenzna promena velicine 15x7mm, bez specificnog izlivanja ks , dif, dg moze odgovarati miksoidnom FA.
Postkontrasno obostrano vidi se lgl, masnog hilusa, reaktivnog izgleda , velicine do 12 mm
Cistis mammae bil.
Tu mammae bil
BI RADUS dd2, Ld 3
Radiolog koji mi je citao rezultate mamografije i magnetne rezonance mi je rekao da nema razloga za brigu, da su sve promene koje imam iskljucivo za pracenje i da nema potrene za operacijon, biopsijom ili punktacijom.

Zanima me vase misljenje i da li imam razloga za brigu tj, da mozda ipak nisu u pitanju benigne promene kako mi je radiopg na onkoloskom rezultatu rekao .

Unapred puno hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: