Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 233 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Sre Feb 11, 2004 10:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2004 2:00 am
Postovi: 1
Interesuje me da li neko moze da mi pomogne oko lecenja raka pluca (G-1). Ne moze da se operise,zbog svoje specificnosti. Metastazirao je na nekoliko mesta na samo jednom plucnom krilu.Zahvatio je par zlezda ispod dusnika kod korena pluca.prepisane su 2 serije hemoterapije. molim za pomoc i malo nade.
Cuo sam da makrobiotika cini cuda. ako neko nesto zna zamolio bih za pomoc.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 10, 2004 3:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 10, 2004 2:00 am
Postovi: 1
Juce sam saznala za knjigu "Moj zivot je kao feniks" Mine Dobić, koja predstavlja njenu autobigorafiju u kojoj opisuje kako je uz pomoc makrobiotike uspela da se izleci od raka koji je metastazirao na nekoliko organa. Lekari su procenjivali da joj je ostalo jos dva meseca zivota, kada je saznala za knjige "Ishranom protiv raka" Mičija Kušija i "Kako sam pobedio rak" Antonija Satilara. Pocela je da se hrani makrobiotički i za godinu dana je bila potpuno zdrava. Nakon toga je studirala na Institutu Mičija Kušija u Americi i postala jedan od vodećih stručnjaka za makrobiotiku. Danas je konsultant za ishranu mnogim slavnim ličnostima Holivuda: Madoni, Gvinet Paltrou, Stivenu Sigalu.
To je sve što sam čula i čitala o makrobiotici. Pokusaj da nadjes sto vise literature, ali i informacija iz prve ruke.
Zelim ti puno srece i brzo ozdravljenje !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 27, 2004 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 27, 2004 2:00 am
Postovi: 1
TRENUTNO PRELISTAVAM KNJIGU RUDOLFA BROJSA (BREUSS)"RAK,LEUKEMIJA,I DRUGE PRIVIDNO NEIZLECIVE BOLESTI, IZLECIVE PRIRODNIM PUTEM".MOZDA BISTE MOGLI NESTO KORISNO IZVUCI IZ TOGA.TERAPIJA SE SASTOJI IZ LECENJA SOKOVIMA OD POVRCA,KOMBINOVANO SA CAJEVIMA.POSEDUJEM FOTOKOPIJU KNJIGE.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 29, 2004 2:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 29, 2004 2:00 am
Postovi: 1
Skuvajte obicnu junecu supu, izvadite kostanu srz i jedite je svakodnevno, vise puta po kasicicu-dve.Kazu da pomaze.Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 06, 2004 4:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
nadam se da ti je pomoglo nesto od ovoga sto su ti predhodnici predlozili,cula sam jednom za slucaj gde su i muz i zena bolovali od neizlecivog raka,ali kad su presli na ishranu SAMO TRAVAMA ,rak nije imao cime da se hrani i nestao,i jedan i drugi su se izlecili.SRECNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 10, 2005 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 10, 2005 8:17 pm
Postovi: 3
Lokacija: pariz
Ja isto primam hemioterapiju ja cu primiti ukupno8 a za sada sam primila 3.Doktori su mi rekli da nacin ishrane moze mnogo da pomogne sto se same terapije tice da bi mogli bolje da je podnesemo.Preporucili su mi da jedem puno svezeg voca zatim suvo vocei jako meso a najvise dzigerice.
Meni to stvarno pomaze i evo bas se dobro osecam jer je ishrana najvaznija za vreme takvih tretmana.Da preporucujem i propolis kapi koje pomazu puno za podizanje imuniteta. Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 11, 2005 5:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Dragi Mikso i draga daco, isto bih potvrdio sto i ostali, lecenje sokovima, cajevima, makrobiotika... Sve bolesti imaju lek, samo treba imati nade i traziti ga. I ja sam bio bolestan i lekari nisu mogli pomoci, a posto sam mlad bio sam jako uplasen jer je to bilo nesto najozbiljnije sto me je dotad snaslo, ali sam se resio poslusam intuiciju i urdim sve kao bih ozdravio, ne obaziruci se mnogo na lekare poceo sam citanje raznih knjiga, o raznim tipovima lecenja.

Evo sta sam saznao:

1) Cajevi

2) Ishrana lisena namernica zivotinskog porekla, mesa, jaja, potpuno biljna, bez soli, konzervanasa. Ne przeno, ne kuvano, ne obradjeno termicki. Samo sveze. Mleko da, ali nekuvano.

3) Potpuno gladovanje, mesec dana. Ova terapija je vrlo teska, ne moze se primenjivati ako postoje druge bolesti jer ponekad neke od njih moze pogorsati, ali za rak je delotvorna. Sastoji se samo od pijanja vocnih i povcnih sokova. Nakon meseca dana postepeno ukljucivanje cvstih namenica znaci jos desetak dana iskljucivo kasica, po pola case mleka samo jednom dnevno. Tek onda ukljuciti meso i to samo ribu. Dok traje gladovanje izbegavati napore sve vrste.

4) Propolis, med, maticni mlec i polenov prah
5) Sokovi od aloja vere
6) Sokovi od voca i povrca raznovrsnog
7) Glina koja se pije izjutra, cisti organizam, cudesna je
8 ) Vitamini u raznim oblicima, ako se primenjuje gladovanje, onda ne. Vazno- postoje neki vitamini koji, koliko se mogu setiti, mogu da ometaju lecenje raka, raspitati se... Naspram njih postoji i jedan vitamin, ne secam se tacno, ali mogu pogledati u knjizi, koji bas podstice izlecenje raka

9) Prirodna, nerafinisana, hladnocedjena ulja, preporucujem maslinovo.

10) Psenicne klice i nepreradjene zitarice

Od svega ovoga najvaznija je ishrana, treba se izbaciti hleb, hraniti se nepreradjenim integralnim zitaricama i psenicnim klicama. Izbaciti meso, a ubaciti sve sto je voce i povrce. Treba sir zameniti nekuvanim mlekom.

Vazno- mleko mora biti pouzdano jer nekuvano moze izazvati tubekulozu ako su krave zarazene ili salmonelu ako nije dovoljno sveze.



Zelim vam svako dobro da se izlecite, ako budete hteli bilo sta da primenite od ovoga, pitajte za bilo sta, preko poruka, pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Mozda moze da pomogne
PostPoslato: Sre Maj 04, 2005 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 04, 2005 3:50 pm
Postovi: 1
Ljudi možda ovo može da vam pomogne

U Bgd postoji privatna klinika "Nova Vita". Ljudi uspešno leče od raznih bolesti.
Možda ste čuli za IMMUNARC i IMMUNARC Forte, AMAZONSKI MEGAMIN, KUBANSKI GALEN, HERCOVIT, BRONHOVIT...

Ja sam lično isprobala tj. moj otac(Hercovit), ali i neki moji prijatelji.
Majka moje prijateljice je imala rak dojke. Pije ovo i mnogo se bolje oseća. Još uvek nije ozdravila potpuno, al nije na odmet probati.

Adresa: "Nova Vita" Patrijarha Dimitrija 36 (iza Manastira Rakovica)

tel. 356-52-10 fax. 356-44-88

Doktori su svi sjajni. Kome god da se obratite za pomoć biće u redu.

O lekovima šire na www.biofarmyu.com

Probajte. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 18, 2005 3:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 09, 2005 3:36 am
Postovi: 1
Probaj ovo:
Trava koja se u narodu zove "vucija jabucica"(latinski naziv neznam)Pouzdano znam da raste na obalama Tise.

Priprema:
Tri osusena lista ubaciti u litru provrele vode .Ostaviti,dok se ne ohladi pa
zatim procediti i sipati u tamnu flasu u kojoj se cuva.
Svako juto na gladan stomak popiti casicu ovog napitka,sledecih mesec dana.

NAPOMENA!
Za vreme ove trapije strogo zabranjeno koristiti cigarete,alkohol ili kafu.
Napitak je veoma gorkog ukusa i u pocetku se javlja mucnina pri koristenju.

Plod ove biljke je u obliku lubenice i jos je lekovitiji od lista ali nisam dobio uputstvo kako se sprema. Ako neko zna,neka napise!
Sretno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 20, 2005 12:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 01, 2005 9:41 pm
Postovi: 16
Ne dopustite da Vam ponestane nade,cak i kada Vam je najteze,verujte u sebe!Upravo Mina Dobric u svojoj knjizi govori o potpunoj promeni nacina ishrane,zivota i pogleda na svet!Mozda je u tome lek,ne u pukom trazenju leka za datu bolest,vec u revitalizaciji svoje duse i tela.Kazu da je,inace bilo koja bolest,samo reakcija organizma na "pogresno rukovanje datim",zato vratite svoje telo na pravi put!Probajte da izbacite sav bes iz sebe(nazalost,zbog doba u kome zivimo svi ga imamo),oslobodite se straha od bolesti,napetosti(ma,koliko to bilo tesko),napustite sva shvatanja savremenog coveka(neophodnost prevoza,TV-a,setajte,otidite iz grada na selo,sto duze mozete,citajte,pisite...),izbacite iz sebe sve ruzno,nadjite ono sto Vam pruza spokoj i mir.Zelim Vam svako dobro,iako Vam pored par ovih reci,nikako drugacije ne mogu pomoci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 15, 2005 9:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 14, 2005 9:34 pm
Postovi: 44
DA li neko od Vas zna nekoga ko se izlecio od raka?
Voleo bih da zna ! :oops:
Ovde sam zbog slucaja u kom je rak metastizirao i jedno plucno krilo se maltene ne vidi ! Da li ima nade?! :cry: :cry: :cry:

Help!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 15, 2005 10:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
pogledaj www.torexin.co.yu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 25, 2005 4:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 4:22 pm
Postovi: 23
Lokacija: Beograd
Mom prijatelju, starom 28 godina u januaru ove godine otkrili su sarkom.
Lecio se u vise bolnica u Beogradu, bezuspesno.
Imao je dve operacije na plucima.
Bezuspesno hemoterapija.
Rezultata na bolje nema.
Privatno je isao kod Dr.Argirovica.
Zadnji put je bio i na VMA, placao je posto ima civilno osiguranje.
Da skratim, on bi isao na lecenje u inostranstvu, posto ima uslove(novac).
Pitanje je gde???
Culi smo za institut u Francuskoj "Institut-Gustave-Roussy", poslali smo dokumentaciju ali odgovor ne stize vec 15 dana.
Da li neko zna neku bolnicu u Rusiji?
Svaki dobronameran savet je dobrodosao.
Unapred hvala
[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 04, 2005 2:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 1:11 am
Postovi: 36
Lokacija: Novi Sad
Ca. pulmoni u zavisnosti od toga da lije squamocelularni, planocelularni, microcelularni illi adenocarcinom kao i sarcom kao i kom gradusu pripada odredjuje i moguci vid terapije. Nazalost nijedna terapija ne leci karcinom, već eventualno (ali ne uvek) moze produziti zivot. Nazalost kvalitet zivota je uz ovu terapiju obicno veoma los. Smatra se da za pojavu ovog obolenja pored naslednih cinilaca, kao i uticaja spoljnih cinilaca, izuzetno vaznu ulogu imaju i virusi. Jos sredinom proslog veka otkriveno je da malignu transformaciju maticne celije i stvaranje maligne (klon) celije mogu izvrsiti onkogeni virusi koji svoj RNK materijal ugradjuju u DNK maticne celije cime stvaraju potpuno novu celiju. Ovakva celija ne odgovara na biološke procese odumiranja celija i obicno se razmnozava takozvanom mitozom cime se i virusi na neki nacin replikuju. Svaki zdrav organizam unutar imunog sistema poseduje posebne celije u okviru limfocita i makrofaga koje imaju zadatak odbrane organizma od ovako stvorenih celija. Na neki nacin imuni sistem biva prevaren i maligne celije krecu u neometan razvoj. Dakle kancer predstavlja i imunološki problem pa je jedan od zadataka stalna imunostimulacija. To je verovatno i buduci nacin borbe protiv ove bolesti. Prilikom metastaziranja moguce je da virusni partikuli izlaze iz malignih celija i traze novo mesto za nove klonove. Nalazeci mesta koja su lokalno imunoloski slaba oni verovatno time i "biraju" gde ce se dalje bolest siriti.
Takodje je vazan i uticaj slobodnih radikala na izmenu humanog DNK, zato je zdrava hrana i uzimanje velikih doza antioksidanata veoma bitno. Trenutno je moju paznju zaokupila biljna tinktura pod nazivom Sigma-antivir koja predstavlja oblik fitoterapije sa jakim imunostimulativnim, antivirusnim i imunomodularnim svojstvom. Zakljucak koji sam mogao izvesti da je vrlo korisno sredstvo, naravno ne eliksir, ali ipak sredstvo koje je umelo da dovede i do potpunih remisija i to one koji su prethodno bili otpisani od zvanicne medicine. Prema autorima preparata, koji ga rade u Beogradu, ishod zavisi od trenutnog stanja organizma, reverzibilnosti ili ireverzibilnosti promena unutar autoimunog sistema, vrste karcinoma, ali i osobenosti svakog organizma pojedinacno i naravno volje. Takodje je njihova preporuka da se uzimaju i velike kolicine tecnosti pri cemu je 30,kg ekivalentno potrebi za 1 lit. vode. I ovo je takodje ispravno. Ukoliko bude zainteresovanih, pitacu za dozvolu da objavim njihov telefon. Zelim da se jos osvrnem na Brojsa, mislim da je terapija gladovanjem dodatno iscrpljivanje vec ionako iscrpljenog organizma i stoga je ne preporucujem. U mnostvu ponuda treba biti oprezan i pri ulazak u alternativne pristupe, pre svega sto je najveci deo ovakve ponude lisen bilo kakvog dejstva i predstavlja sramotan nacin da se na tudjoj nesreci zaradi. Nadam se da sam Vam koliko toliko dao smernice za dalje.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pomoc!
PostPoslato: Pet Avg 26, 2005 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 26, 2005 4:41 pm
Postovi: 1
Molim vas ako neko moze da mi pomogne! Moja prijateljica je pre desetak dana otkrila da ima rak na plucima, koji je vec metastaza ali jos uvek ne zna odakle. Dobra vest je sto je u pocetnoj fazi. Treba da ide na dve hemoterapije. Ako neko zna kako jos da joj pomognem nek se javi!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 233 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: