Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 462 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ekcem
PostPoslato: Ned Maj 01, 2011 11:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 01, 2011 11:23 am
Postovi: 2
Neznam hoce li neko videti ovu moju poruku ali ja u svakom slucaju to moram da uradim. dakle ja imam sina ima 2,5 god i atopicar je klasican. sa dva meseca nam je krenuo ekcem i sa godinu dana je ceo bio prekriven ekcemom,mislim da nepostoji to sto nismo probali od krema mustela linola elidela travara homeopata aloe slanih soba otprilike sve sto smo culi mi smo radili. a svi su imali neki savet jel je dete bilo takvo da se svi uplase kad ga vide.dale kad je imao 1,5 kad smo dobili i ovu prepouku kod gospodina miroslava vasica koji pravi melem za ekcem. da nebi dalje duzila jel nemam kad treba da uspavam dete. uzeli smo taj melem kaze covek okupaj te ga sa obicnim meriminim sapunom za bebe namazite dva puta dnevno. od prvog mazanja je prestao da se cese a za tri dana nije imao skoro nista po kozi, samo malo lisajeva na mestima na kojim je ekcem bio najjaci koji su nestali posle jos par dana mazanja. neznam kako da vam prepricam i objasnim to je spas. mi i danas imamo problema sa ekcemom ali po jedno mazanje melemom i nestane i sad je lokalizova malo po rukama i nogama. ovo sam morala da napisem ako i jedna osoba koja ima problema sa ovi vidi ovo i pomogne joj dobro je. znam koliko sam ja nocima pregledala forume nebi li nesto nasla. znam da zvuci kao naucna fantastika ali prava je stvar. eto. dakle Mirosav Hadzi Vasic. kod Vera na NBGD. tel. 0638271090. srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem
PostPoslato: Pon Maj 02, 2011 11:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 4:59 am
Postovi: 56
moguce da u sebi sadrzi neki kortikosteroid :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem
PostPoslato: Uto Maj 03, 2011 9:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 01, 2011 11:23 am
Postovi: 2
neznam da kazem sa sigurnoscu. na melemu pise sastav: pcelinji proizvodi i lekovito bilje. pitala sam sto puta i ja jel nism verovala ni ja da nesto moze da bude tako efikasno. covek se kune da nema. A ja mu verujem,uliva poverenje. a i nisam videla da od bilo kog k-steroida dete odmah prestane da se cese dok ga namazes. neverovatno je. sve sto mogu da kazem je da probate. poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem
PostPoslato: Pon Nov 14, 2011 7:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
miksi z je napisao:
neznam da kazem sa sigurnoscu. na melemu pise sastav: pcelinji proizvodi i lekovito bilje. pitala sam sto puta i ja jel nism verovala ni ja da nesto moze da bude tako efikasno. covek se kune da nema. A ja mu verujem,uliva poverenje. a i nisam videla da od bilo kog k-steroida dete odmah prestane da se cese dok ga namazes. neverovatno je. sve sto mogu da kazem je da probate. poz

zanima me da li jos uvjek koristite melem i kakvo je stanje, ja koristim vec tri dana , jajvicu hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem
PostPoslato: Sub Apr 14, 2012 8:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 15, 2007 4:51 am
Postovi: 16
i ne javi se ... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem
PostPoslato: Sre Maj 02, 2012 11:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
..... izvinite sto se nisam javila nisam bila u mogucnosti, melem od Vasica potrosila sam, lice mi se poboljšalo, sad neznam od cega tacno , moram da vam napise da sam ja imala pocetak rosacee , koristila sam mele, urinoterapiju i bila sam kod dr radio mi je laserom suzbijanje crvenila, sta god da vas interesuje jos reci cu vam , lijepi pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem
PostPoslato: Pon Jun 11, 2012 9:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 21, 2011 9:58 am
Postovi: 4
Najbolja krema na tržištu , kada je ekcem u pitanju, je Zaštitna Krema Jelena. Ima je po apotekama a info na www.lecenjebiljem.com .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem
PostPoslato: Sre Jun 13, 2012 10:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 13, 2012 10:28 am
Postovi: 1
da li neko zna gde radi diktorka Paravina...unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem
PostPoslato: Sub Sep 19, 2015 11:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 19, 2015 11:50 pm
Postovi: 1
Dragi forumasi samo da znate da melem "dr" Vasica sadrzi kortikosteroid pod nazivom betametazondipropionat (izvor je diplomski rad sa Univerziteta u Ljubljani: http://www.ffa.uni-l...pl_nal_2014.pdf). Bio sam veoma besan kada sam to video jer je taj melem bio namenjen bebi od 9 meseci. Na melemu pise da je u pitanju pcelinji proizvod sa lekovitim biljem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem
PostPoslato: Sre Maj 30, 2018 11:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 30, 2018 9:46 am
Postovi: 1
Postovani, posto moja beba ima ekcem, u potrazi da nadjem kremu koja bi pomogla, culi smo za pomenutog travara Vasica sa N.Beograda. Sa vise strana smo culi da njegova krema pomaze, ali u strahu da ima kortikosterodi trazio sam laboratoriju gde bih mogao da 100% proverim sastojke.Dosao sam do informacije da u Beogradu to radi samo farmaceutski fakultet na katedri za Farmaceutsku analizu ili Farmakognozija (broj telefona mozete naci na sajtu fakulteta). Nakon razgovora sa zaposlenima na fakultetu, dobio sam informaciju da su vec testirali pomenutu kremu i da ima u VELIKIM KOLICINAMA KORTIKOSTEROID. Dovoljno je da im kazete od koga je krema ili ime kreme, moguce je da je neko vec uradio analizu. Kako su mi rekli, Vasicu je zabranjeno da pravi pomenutu kremu, ali kao u Srbiji, nakon nekog vremena covek opet krene sa zaradom na tudjim problemima. Nisu znali tacnu cenu da mi kazu za analizu, ali okvirno je od 30.000-35.000 dinara.
Moj savet je izbegavati sve kreme koje navodno lece SVE,cak i sidu.
Miljan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekcem
PostPoslato: Čet Maj 31, 2018 10:42 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
И баш ћеш веровати тамо некоме запосленом па још преко телефона?! Најбоље је узети њихове фармацеутске креме које уопште садрже кортикостероиде. Шта ли сам рекао? Па они СВЕ лече кортикостероидима. Кожни лекари немају ништа друго осим кортикостероида. Одакле им право да ишта коментаришу?!?! А анализа је права ситница... Лопов до лопова и лажов до лажова.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 462 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: