Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dijareja, bolovi u stomaku
PostPoslato: Čet Maj 17, 2018 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 17, 2018 3:19 pm
Postovi: 1
Dobar dan svima,
Imam već dve godine problema sa stomakom u vidu neformirane stolice, čestih odlazaka u wc, bolova i grčeva i konstantnog osećaja kao da moram u wc čak i kad ne moram. Doktor opšte prakse je rekao iritabilni kolon i dobila sam čuvenu rečenicu da je to sve od stresa. Problem je što ja nikada u životu nisam reagovala na stres tako do sad i verujem da je ipak posredi neka infekcija (bakterije, paraziti, kandida).
Gde mislite da je najbolje odraditi analizu stolice na kandidu (VMA, Gradski zavod, privatno?), a gde na bakterije i parazite (da se testira na što više ovih napasti) a bez uputa? Kažem bez uputa jer želim da to odradim što pre.
Posle planiram sa tim nalazima da odem kod gastroenterologa.
Da li je neko imao sličan problem?

E, da, i prešla sam na drugačiju ishranu. Ne jedem pšenicu, samo hleb od heljdinog brašna koji sama napravim, jaja, piletinu, ribu, povrće u nekim umerenim količinama, i ponekad pola banane ili par jagoda (po Low-fodmap dijeti su dozvoljene namirnice). Očekivala sam da promena ishrane pomogne, ali meni je sve gore i gore. Da li je moguće da je to reakcija organizma na promenu ishrane, da je zapravo neka die-off reakcija koja je u suštini pozitivna?
Pre ovoga sam jela po 150g čokolade svaki dan, često pila antibiotike, pila pilule za kontracepciju (za koje se takođe misli da remete crevnu floru), ugljenih hidrata gomilu, dakle generalno jedan nezdrav život. Planiram da se držim ove ishrane, ali mi je jako teško da nastavim kad mi deluje kao da ne pomaže.

Ako je neko imao iskustva u lečenju ovakvih problema, jako bih cenila pomoć u vidu deljenja Vaših iskustava :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijareja, bolovi u stomaku
PostPoslato: Sub Maj 19, 2018 11:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Имаш о томе на мом сајту http://www.aca.rs и свакако ти нису потребне којекакве анализе које су у пола случаја погрешне. Почни са провереним лечењем па ћеш убрзо видети ситуацију. Најбоље за почетак је оно гутање пресечених ченова белога лука. Прочитај па питај ако шта треба.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijareja, bolovi u stomaku
PostPoslato: Sre Sep 12, 2018 9:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2018 9:34 am
Postovi: 7
Pozdrav,
Zanima me Vase misljenje, prica krece u avgustu koji je bio jako stresan mesec za mene. Sredinom tog meseca sa pocetkom i stresa krecu zvukovi u stomaku, koji su jako neprijatni i jako bucni, bez bolova ili iceg samo zvukovi. Zatim krece kasasta stolica, koja traje vec 2-3 nedelje, sad vec u malo drugacijem obliku malo tvrdja i malo oblikovanija, creva dosta manje bucna. Nema krvi u stolici a bolove osetim ponekad ali su jako malog inteziteta. Svi mi kazu da je to zbog stresa, koji je stvsrno bio prisutan u vreme kad krecu ove tegobe sa crevima, e sad zanima me vase misljenje, da li je ovo nesto opasno i da li treba da se javljam lekaru da radim nalaze na bakterije, gljivice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijareja, bolovi u stomaku
PostPoslato: Sre Sep 12, 2018 10:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Прва реакција на проблеме са варењем и столицом треба да буду пробиотици. Моје искуство је да су најбољи Мултилак и Натрол Ацидофилус. Мултилака треба узимати један дневно а Ацидофилуса три пута по један. Може и више да се узима, није проблем.

То је прави лек за црева. Наравно било би корисно пити домаћи кефир, јести домаћи кисели купус...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijareja, bolovi u stomaku
PostPoslato: Sre Sep 12, 2018 10:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2018 9:34 am
Postovi: 7
Hvala Vam puno na odgovoru, citam na internetu svakakve stvari pa sam se uplasila. desavalo mi se da me uhvati neka mucnina ili da me creva bude iz sna ali cim se smirim sve je okej. Mislim da je vecina u glavi a probacu sa probioticima da umirim creva, jos jednom hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijareja, bolovi u stomaku
PostPoslato: Čet Sep 13, 2018 10:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Није све у глави, има нешто и у храни.

Проблеми са цревима споро настају и због тога треба одмах реаговати на симптоме јер се они јављају касно у односу на почетак проблема. Дакле после појаве симптома треба много времена да се дође до излечења и због тога мора одмах да се почне са решавањем. Људи обично годинама развлаче решавање проблема затвора, пролива итд. и онда се изненаде када их снађе Кронова болест или рак.

Пре неки дан сам разговарао са другом који се пуно бави проучавањем исхране и бојажљиво сам му рекао да по мом искуству 80% хране је затровано. Критички ме је погледао и рекао да нисам у праву. Каже да је 99% хране затровано, што намерно што случајно. ЈБГ

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijareja, bolovi u stomaku
PostPoslato: Čet Sep 13, 2018 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2018 11:43 am
Postovi: 1
Imam 18 godina i zanima me Vase misljenje. Sredinom proslog meseca se desilo da sam imala odnos sa partnerom i da je doslo do ejakulacije i da sam od tog dana strepela od trudnoce. Popila sam pilulu jutro posle pa cekala dve nedelje za test pa radila dva puta betu HCG jer sam se neopisivo nervirala. Kad smo ustanovili da nema trudnoce ja sam krenula da obracam paznju da probleme sa crevima. Pre toga sam svake zvukove u crevima pripisala trudnoci, kao i kasastu stolicu koja je bila veoma cesta. Ali sad kad sam otpisala trudnocu ne znam sta da mislim o crevima. Stanje je takvo da oko 4 nedelje se stalno cuju zvukovi u stomaku ali sa svih strana, mucninu sam imala ali ne da me je terala na povracanje jednostavno kad se smirim prestaje mucnina. Zanim me vase misljenje sto se problema sa zvukovima u crevima tice i sa kasastom stolicom(nema krvi u njoj). Da li treba da me zabrinjava to stanje na koje sam tek sad krenula da obracam paznju. Desavalo se da se probudim u toku noci pa slusam creva, bez ikakvih bolova ali mi ne daju spavati. Da li mislite da je nesto ozbiljno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijareja, bolovi u stomaku
PostPoslato: Pet Sep 14, 2018 12:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Anastasija345, па нема шта да се прича. За сада није озбиљно али постаће ако ништа не предузмеш. Одмах да почнеш са пробиотицима. Најбоље искуство имам са Мултилаком у комбинацији са Натрол Ацидофилусом. Треба да пробаш са једним Мултилаком плус три пута по један Ацидофилус дневно, па да видиш да ли ће бити довољно. И да подсетим да пробиотике треба узимати на празан желудац бар пола сата пре јела. Наравно да би добро дошао и домаћи кефир.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: