Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Belo providni iscedak i peckanje pri vrhu uretre
PostPoslato: Ned Feb 25, 2018 8:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2018 5:14 pm
Postovi: 31
Zdravo svima! Pre neki dan sam u priv.laboratoriji dao brisove DIF metodom (tanke štapiće sa vatom vam uvuku u uretru-mokraćni kanal, nekih 2-4cm i blago okreću kako bi na tu vatu uhvatili uzorke koji služe za analizu), ukupno 2 brisa, kako bi uradili analize za hlamidiju i mikroplazmu-uretru. Posle 2 dana sam dobio rezultate i negativni su, tj.nema tragova prisustva bolesti. Međutim, meni se javlja blago peckanje prilikom mokrenja, kao i više puta u toku dana, kada pritiskam penis, imam blagi beli do providni iscedak, veoma malo ga ima i nema nikakav miris. Nije kap koja se tegli...već kao voda. Razmišljam da odem da dam i bris za gonoreju, mada razmišljam, da li bi je odmah videli kada sam pre par dana davao obe briseve? Da li je moguće ono što sam načuo da se zbog neke upale, prehlade,..i kod penisa dešava nešto slično kao curenje nosa (da ovako prosto kažem)? Pre nekih 5-6 godina mi se slično desilo i imao sam negativan rezultat i tada mi je lekar rekao da je moguće da je neka upala i tada mi je prepisao antibiotike koje sam pio nekih mislim 12 dana, ali me je zamolio da nepijem nikakav alkohol. Mislim da mi je dao 2 ili čak možda 3 antibiotika. NIsam zapamtio imena lekova, ali se sećam da je prvi bio neki jači antibiotik koji je imao 3 leka u pakovanju, a ja sam popio mislim prvi dan odjednom 2 tablete oko 1g leka, onda sam narednih dana pio po 2 tablete na 12 sati. Išao sam posle nekih nedelju dana na kontrolu i rekao je sve ok i dovrši samo terapiju do kraja, tj.svih 12 dana. Znam da ne volite da govorite napamet, ali budimo realni, naš narod je uvek pio i piće lekove na svoju ruku, ali bolje kad je već tako da čujemo realne i prave savete. Svakako ću otići da dam bris i na gonoreju, ako već nisu videli kod ova dva brisa. Da li bih u slučaju da je npr.bris pozitivan, dobio odmah antibiogram, već da ga tražim pored toga. Ukoliko bi se pokazao kao pozitivan, kakvu terapiju bi mi preporučili. Malo sam čitao i neki smatraju da je dovoljno i piti samo dovicin nekih 10ak dana po 2 tablete dnevno na 12 sati. U svakom slučaju rešio sam da uradim bris, a onda ću videti da odem kod lekara. Međutim, malo mi je glupo da mi neki lekar samo za terapiju, koju čitam na više mesta i znam i sam, uzme 3-4 hiljade dinara....toliko vredi njegov potpis kako bih mogao uzeti antibiotik u apoteci. Hvala na odgovoru i mišljenjima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Belo providni iscedak i peckanje pri vrhu uretre
PostPoslato: Pon Feb 26, 2018 1:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Може да буде и простата и бубрези. Чудно је да су ти радили брис а нису анализу мокраће.

Обично се Ципроцинал користи за инфекције простате али не мора. Можеш да пробаш са уљем дивљег оригана, на пример, јер се оно користи као антибиотик.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Belo providni iscedak i peckanje pri vrhu uretre
PostPoslato: Pon Feb 26, 2018 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2018 5:14 pm
Postovi: 31
Hvala na odgovoru. Danas sam ponovo otišao i dao bris na gonoreju i trihimonijazu. Nemam nikakvih problema sa prostatom i bubrezima, ča sam nedavno'pre par meseci bio na sis.pregledu i rađen je ultrazvuk, ekg, mokraća i sve je ok. Malo je u mokraći bilo ako se sećam neke suve materije, ali ništa ynačajno..tek usput mi je rekla da povećam malo unos tečnosti. Jutros sam hteo da mi uzmu bris za gonoreju i da dam mokraću, ali oni su uzeli dva brisa. Videću rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Belo providni iscedak i peckanje pri vrhu uretre
PostPoslato: Sre Feb 28, 2018 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2018 5:14 pm
Postovi: 31
Uradio sam i urinokulturu i danas sam dobio sve rezultate i svi su negativni. Prosto mi nije jasno... mada imam i dlaje malo iscedak. Da li je moguće da bude kao što mi je rekao doktor da kao što pri prehladi nos slini, tako bude i ovde...Nemam pojma. Glupo mi da idem kod lekara i ispadam hipohondar, a svi rezultati negativni i da tek tako pucam 3-4 hiljade dinara. Inače, imam savršenu higijenu. Nemam probleme sa prostatom, normalno mokrim, normalno imam erekciju, nemam slab mlaz pri mokrenju, nemam prekide,...bubrezi me ne bole.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Belo providni iscedak i peckanje pri vrhu uretre
PostPoslato: Ned Maj 13, 2018 9:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2018 5:14 pm
Postovi: 31
Pio sam na svoju ruku, oni terapiju od pre-sumamed 3 dana 500mg 2x1 dnevno i posle 4 dana orvagil 250mg 3x1 dnevno. Prestali su me problemi i rešio sam se. Drugi moj uspeh je što sam pio malo probiotika i dobio crevnu kandidu. Tako da ostane za nauk drugima da obavezno piju dosta probiotika i tu ne štede.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Belo providni iscedak i peckanje pri vrhu uretre
PostPoslato: Pon Maj 14, 2018 10:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Значи ипак је била инфекција.

И само да не пију пробиотике истовремено са антибиотицима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Belo providni iscedak i peckanje pri vrhu uretre
PostPoslato: Sre Jan 30, 2019 10:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2019 9:39 am
Postovi: 2
Можеш се брзо опоравити


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Belo providni iscedak i peckanje pri vrhu uretre
PostPoslato: Pet Feb 01, 2019 1:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2018 5:14 pm
Postovi: 31
Zdravo!
Kako misliš ovo brzo oporaviti i na čega si konkretno mislio-kandidu? Kako?
Pozdrav i hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: