Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: molim vas recite da li je ovo normalno
PostPoslato: Uto Maj 08, 2018 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 22, 2015 4:49 pm
Postovi: 10
moram prvo da kažem da anksiozna, veliki hipohondar i stalno tražim neke simptome na svom tijelu, nisam više normalna :(

naletim slučajno na ovaj video (vezano za miotoniju) i shvatim da mi se isto dešava kad se jako udarim u dio ispod palca kao na snimku, odnosno malo se kao krenu grčiti mišić ispod i palac se pomjeri, isto kao kad te uhvati grč.
nemam nikakve druge simptome niti ukočenost mišica svojstvenih za ovu bolest, ali mi svejedno ovo ne da mira, da li ovo predstavlja neki problem koji bih morala provjeriti? :-?


https://www.youtube.com/watch?v=rRyXwWpP7oY


inače imam česte fascikulacije mišića, kratkotrajne i bezbolne (BFS), imam i esencijalni tremor naslijeđen od oca... nekad prije sam išla kod doktora koji mi je potvrdio da nemam nikakve neurološke probleme, da se ne trebam brinuti i da je vjerovatno stres i strah uzrok svega jer je sa mnom sve u redu.
doduše nisam obavila detaljnu krvnu sliku i hormone štitnjače, iako mi je rekao da za svaki slučaj provjerim jer može biti do manjka vitamina i hormona štitnjače.

ni to me nije umirilo nego konstatno tražim nove bolesti na sebi. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim vas recite da li je ovo normalno
PostPoslato: Čet Maj 10, 2018 1:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба да конзумираш мало веће количине витамина Б1, Б5, Б6, Б12 и магнезијума, калцијума и калијума, за почетак.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim vas recite da li je ovo normalno
PostPoslato: Čet Maj 10, 2018 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 22, 2015 4:49 pm
Postovi: 10
ok, razumijem.

ali benigne fascikulacije nisu nikakva strašna stvar, naučila sam na to, ne smeta mi, ne utiče na život.

ali me zanima za tu miotoniju, zašto provjerevaju baš taj dio ispod palca i da li je strašno ako se i meni pojavljuje titranje mišića pri baš jačem udarcu? kao da u neki živac pogodim.
ustvari ne dešava mi se to na drugim mišićima, ti spasmi i kočenje mišića niti mi se dešava kad udarim srednjim ili slabim intenzitetom, ali mi svejedno nešto ne da mira, da li je to uobičajena reakcija ili pak ne?

doduše trebala bih prestati razmišljati o ovome jer je teoretski nemoguće da imam taj poremećaj s obzirom da se genetski prenosi i da mi niko u porodici nema tu bolest (bar ako sam dobro shvatila), ali svejedno anksioznost ubija. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim vas recite da li je ovo normalno
PostPoslato: Sub Maj 12, 2018 9:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам да ти објасним те детаље осим да ти дам један пример. Ако је чаша потпуно пуна водом и мали потрес ће довести до проливања воде.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: