Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nerazjasnjena bol u testisima
PostPoslato: Čet Apr 05, 2018 12:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 04, 2018 11:48 pm
Postovi: 9
Pozdrav svima, naleteh na ovaj forum pa kontam da postavim pitanje i ovde u nadi da cu dobiti neki savet u vezi moje "bolesti".

Naime, proslog petka uvece sam osetio blagu bol u predelu desnog testisa, kontao sam da sam mozda nezgodno seo, da me je udario pas kad je skakao po meni itd, i popio tabletu protiv bolova u nadi da ce proci. Medjutim oko 3 ujutru ja u hitnoj zbog bolova. Doktorka me je gnjecila tamo prvo da proveri da li je mozda u pitanju slepo crevo, i dala mi je neku injekciju protiv bolova, kao i uput za urologa gde je napisala da sumnja na upalu testisa i pasemenika.

Sutradan opet isti problem, posto je bio vikend nije bilo ni urologa, javio sam se dezurnom lekaru opste prakse, gde mi je i on rekao da smnja na upalu i prepisao panacef, i rekao da kontaktira urologa u gradu pored jer on nije siguran da li ja to smem da pijem jer sam mlad, zasto ne znam :o Medjutim i u gradu pored nije bilo dezurnog urologa. Nista ja svratio kod dezurnog hirurga, gde je on pregledom ustanovio Orchitis, epididymitis et epididymoorchitis sine abscessu. Rekao da nema znakova kile. Prepisao mi je marocen 500mg 5 dana, da oradim krvnu sliku, bris uretre, urinokulturu i urinokulturu AB, i da se sa nalazima javim kod urologa.

Zbog praznika bris i urinokultura AB, rezultati tek posle praznika.
Krva slika sve stavke super, samo vrloo malo uvecan (za po 2-3) MCV, MCH, kao i sve tri stavke bilirubina (ukupni, direktni, i indirektni) to mi je receno da je zbog marocena tj ciprofloksacina.

Analize urina, proteini (-), urobilinogen (-), leukociti 2-3, skvamozne ep celije retko, sluzi dosta, bakterije malo.

U utorak sam se javio urologu sa ovim analizama jer sam i dalje osecao blage bolove (za birs objasnio da posle praznika), poneo sve ove izvestaje sto imam. On je rekao da je sa uroloske strane sve ok, da nema upale, i da su testisi potpuno ok. Da eventualno sumnja na pocetak kile na desnoj preponi, koju sam ja kao mali prvi ut operisao sa 3god, i drugi put sa 4god, i da mu kao to nije jasno kako moze da se javi kada je vec operisano. I da se javim hirurgu. Za marocen rekao da je sad veca steta da prekinem i da ispijem to do kraja, ali od toga bolovi nece nestati.

Nista, ja otisao kod hirurga, opet ista procedura, opet isti pregled, gleda covek one izvestaje, i kaze da nema znakova kile ni sa leve ni sa desne strane, i spomenuo j nesto da imam jedva osetno uvecanu neku venu, i da kao to ne bi trebalo da je do toga. Posle par min ulazi urolog (nesto svojim poslom, jer su vrata do vrata), i hirug mu je rekao u fazonu mozda je zapaljenje nekog veznog tkiva na sta je ovaj samo odgovorio mozda. WTF. Nista hirurg mi je takodje rekao da ispijem marocen i prepisao rapidol s 400mg, par dana, jednu obaveznu, drugu po potrebi.

Sve bi to bilo ok da ja i dalje nemam bolove (tupe, vise neprijatnost nego bol, kao nekakvo zarenje,) i to se povecava ako dugo stojim, dugo sedim, i siri se ka donjem delu stomaka. Ja sam se pipkao, pregledao osecam svasta nesto, neke venice itd :D ali dzabe kad ne znam sa je sta :D U svakom slucaju bol je i dalje prisutna. Tako da molim za neki savet, nesto bilo sta.

Da li ja mogu da trazim da se odradi ultrazvuk, ili da trazim uput za druge specijaliste u drugome gradu? Cekam sad da prodje praznik, i rezultate birsa i urinokulture AB, pa sa svim tim da picim god drugog doktora ako je moguce.

PS: Izvinjavam se na duzem postu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nerazjasnjena bol u testisima
PostPoslato: Čet Apr 05, 2018 12:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 04, 2018 11:48 pm
Postovi: 9
Zaboravio sam da napomenem da imam 24 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nerazjasnjena bol u testisima
PostPoslato: Čet Apr 05, 2018 9:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Значи боли те десни тестис? А када га стиснеш да ли се бол повећа? Да ли се бол мења када притискаш неке друге суседне делове тела?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nerazjasnjena bol u testisima
PostPoslato: Čet Apr 05, 2018 7:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 04, 2018 11:48 pm
Postovi: 9
aaaca je napisao:
Значи боли те десни тестис? А када га стиснеш да ли се бол повећа? Да ли се бол мења када притискаш неке друге суседне делове тела?


Sam testis na dodir nije bolan, za epididimis mi je urolog rekao da je potpuno ok da bolucka pri dodiru jer je osetljiv na dodir (na pregledu sam se zalio da me tu boli kad stisne malo jace) i da je navodno sa testisima sve ok, i da je sa uroloske strane sve ok. Sudeci po urologu nema nikakvih izraslina, upala itd, i da je desni testis malo manji od levog ali da je potpuno funkcionalan. Pitao sam moje sta sam ja tacno operisao jer ja stvarno nisam imao pojma jer kao sto rekoh imao sam 3 god. U pitaju je bila vodena kila, i odradjeno je nesto da ne bi doslo do torzije testisa.

Trenutno blagu bol osecam u donjem delu stomaka, koja se siri ka testisima ako dugo stojim, sedim, i primetio sam da kada hocu da podignem nesto teze ta neprijatnost se povecava. E sad ne znam da li je to do toga ili je to od ovog antibiotika posto pise da su moguci abdominalni bolovi :-? pre antibiotika me stomak nije boleo. Takodje sam primetio kada imam erekciju, ispod levog testisa osecam neku cudnu venu koja je tvrda na dodir i sva je nekako zgrcena i pih da tako kazem :D

Nemam bolova pri mokrenju, nema peckanja, jedino sto mi se cini je da malo teze postizem erekciju (mada to je moguce jer sam svasta citao po netu i poceo da tripujem svakave bolestije, od upale prostate, besike, tumora itd :roll: )

Da napomene i to da sam dosta ali bas bas dosta sedeo jer mi je takav posao, posto se bavim grafickim dizajnom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nerazjasnjena bol u testisima
PostPoslato: Pet Apr 13, 2018 7:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2018 6:46 pm
Postovi: 17
Imamo slican problem. Jel si uspeo da resis o cemu se radi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nerazjasnjena bol u testisima
PostPoslato: Sub Apr 14, 2018 5:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 04, 2018 11:48 pm
Postovi: 9
okram17 je napisao:
Imamo slican problem. Jel si uspeo da resis o cemu se radi?

Jos uvek nisam u kompletu. Mada u brisu uretre mi je nadjen staphylococcus spp na koju po antibiogramu ce delovati samo klindamicin :-? . Pa ne znam da li svi ovi simptomi mogu da budu od toga, a da pritom nisam imao nikakvih problema pri mokrenju, pa mi je sve i dalje cudno i zbunjujuce. U ponedeljak bih trebao da uzmem uput za ultrazvuk abdomena, cisto da sebi smirim mozak, mada iako je urolog rekao da je sa testisima sve ok, ja bih trazio i za to ultrazvuk.

Bio bih zahvalan ako ima doktora po forumu da mi kazu da li su moguci svi ovi simptomi od stafilokoke u uretri. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nerazjasnjena bol u testisima
PostPoslato: Čet Apr 19, 2018 11:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2018 6:46 pm
Postovi: 17
Javi ako budes otkrio sta je uzrok! hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nerazjasnjena bol u testisima
PostPoslato: Uto Apr 24, 2018 11:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 04, 2018 11:48 pm
Postovi: 9
okram17 je napisao:
Javi ako budes otkrio sta je uzrok! hvala

Pa pored te bakterije i konacne dijagnoze da je u pitanju upala besike, koju sam poceo da lecim odgovarajucim antibioticima, i saveta da se malo klonim tesnih bokserica, bol je nestala. Evo ispio prvu turu antibiotika i sutra ponovo idem da radim bris, pa se nadam da je zaista proslo :lol: ako nista drugo barem vise ne boli :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nerazjasnjena bol u testisima
PostPoslato: Sre Apr 25, 2018 2:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2018 6:46 pm
Postovi: 17
komplikovan je napisao:
okram17 je napisao:
Javi ako budes otkrio sta je uzrok! hvala

Pa pored te bakterije i konacne dijagnoze da je u pitanju upala besike, koju sam poceo da lecim odgovarajucim antibioticima, i saveta da se malo klonim tesnih bokserica, bol je nestala. Evo ispio prvu turu antibiotika i sutra ponovo idem da radim bris, pa se nadam da je zaista proslo :lol: ako nista drugo barem vise ne boli :D


Super sto si otkrio uzrok i da su bolovi prosli. Jedino mi je cudno da nisi imao nikakve simptome tipa peckanje i otezano mokrenje, i da se ta upala nije pokazala na analizama.

Nista, provericu i ja da nemam slucajno tu upalu, iako su svi nalazi uredni kao i kod tebe.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: