Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa alergijom
PostPoslato: Sre Mar 28, 2018 6:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 28, 2018 5:56 pm
Postovi: 1
Izvinjavam se ako je vec bilo istih ili slicnih tema, ja nisam nista pronasao o ovom problemu pa sam resio da pitanja potrazim na forumu. Prvi put smetnje kao sto su kijanje i suzenje ociju primetio sam negde u leto 2012.godine. Tada sam stalno kijao cim bih izasao napolje. Verovao sam da sam alergican na ambroziju jer je ulica bila puna iste. Leto prodje, ja kasnije bez ikakvih problema preguram zimu i opet, ne toliko strasno, prolece i leto. Prvi put sam odlucio da uradim alergotest 2016.godine, tada mi je receno da sam alergican na sve po malo, polen nekih drveca, ambrozija, dlake psa i macke, grinje, i najvise kucnu prasinu. Pulmolog, koji mi je inace rekao da imam "astmu bez astme",rekao je da se sa doktorom ORL posavetujem za terapiju. ORL mi je rekao, novembra, da cim u prolece osetim suzenje ociju i kijanje, da odmah krenem sa terapijom: Cetirizin tablete i Momensa sprej. Za Cetirizin mi je rekao uzmi mesec dana, pa napravis malu pauzu od nedelju dana i onda opet, Momensa sprej 3 meseca. I ja sam to prolece i leto pregurao bez ikakvih problema. Problem mi se javio kada sam pravio prvu pauzu u uzimanju Cetirizina. Primetio sam neizdrziv svrab po citavom telu, najvise glavi. Kako bih ponovo krenuo da uzimam Cetirizin, svrab bi prestao. U oktobru, kada sam prestao da pijem Cetirizin skroz, javilo mi se otezano disanje pored sveg tog svraba... Otisao sam kod doktora opste prakse, on mi je rekao da mi nista nece skoditi da uzmem jos jednu kutiju. Opet krenem da pijem i opet nikakvi problemi. Prestanem da pijem, svrab po celoj glavi, pravile su mi se kraste od cesanja... Resim da trazim uput za alergologa, on mi kaze da sam se verovatno "navukao" na lek i da treba da ga pijem npr, na svaki drugi dan po pola tablete. Nastavim ja tako dalje i zaista, opet nisam imao nikakav probleme sa svrabom, koji mi u stvari predstavlja najveci problem. Na kraju, javljam se eto jer sam zabrinut, jer vec godinu dana koristim Cetirizin sa najvecim pauzama od 5,6 dana izmedju kutija... Pitanje je, da li dugtrajan upotreba antihistaminika moze dovesti do nekih nezeljenih dejstava, jer ja ih do sada nisam primetio, ali kako sam citao, nije ih pametno koristiti duze od mesec dana a ja ih koristim pa eto godinu dana. Znam samo da bez Cetirizina, celo telo bi mi se pretvorilo u ogromnu krastu od cesanja. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa alergijom
PostPoslato: Pet Mar 30, 2018 11:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ма то је пуно витамина и протеина исто као цитостатици. Просто да пукнеш од здравља.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: