Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Alergijski bol u grlu i uvu!
PostPoslato: Ned Sep 01, 2013 1:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Pozdrav. Evo vec dva puta u tri meseca mi se pojavljuje prvo bol u desnoj strani grla (otezano gutanje) a onda se siri i na desno uvo. To mi se desilo prvi put krajem maja ove godine i kada sam otisao kod otorinolaringologa odmah mi je rekao da je to alergija. Znam da u tom periodu leti polen na koji sam alergican i da je verovatno on uzrok. Taj bol je bio toliko jak da nisam mogao da pricam. A kada sam gutao bilo sta to je bio kao da sam gutao zilete. Bol u uvu je bio nekako tup i tuzan za razliku od grla koji je bio ostar. Kratko sam imao i povisenu temperaturu.
Doktor mi je pripisao Aerius i sprej Nasonex i plus 5 inekcije mislim Penicilin i 3 Dexason. Nije mi bilo nimalo bolje cak naprotiv bilo mi je gore. Onda sam otisao kod opste prakse i dali su mi Panclav od 20 tableta. Tek posle njega sam se oporavio.
Sad je kraj avgusta kada leti Ambrozija i opet je poceo bol u desnoj strani grla (doduse manji nego Maja meseca ali opet neprijatan) i siri se ka desnom uvu. Bio sam kod opste prakse kod druge doktorke i ona mi je pripisala Sumamed od 3 tablete i Aerius uz dosta Vitamina C i Tantum Verde. Posle 2 dana mi je grlo malo bolje ali uvo je malo gore. Prvi dan sam imao temperaturu 37.5 i pala je na normalu iste veceri.
Pitanje je da li ce mi se ovo stalno vracati i kako to spreciti? Sta mi preporucujete da pijem preventivno da se ne bi ovo ponavljalo? Ja sam mislio da ce ovo da bude samo jednom ali sada kada mi se povratilo u kratkom periodu zabrinuo sam se. Dva puta ista strana grla i uva.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergijski bol u grlu i uvu!
PostPoslato: Pon Sep 02, 2013 10:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Alergija sama po sebi ne boli, ali iritirana sluzokoža je osetljivija i eto žurke za stalno prisutnu bakteriju. Svaka sledeća doza AB je čini rezistentnijom.

Videćeš i toku zime. Tada nema polenovog praha, ali ako se prehlade budu pretvarale u upale grla i uha, onda nije problem alergija, već hronična bakterijska infekcija.

Doooobroooo se pozabavi podizanjem imuniteta, na prvom mestu zdrava ishrana (bez šećera i rafinirane hrane), bogata povrćem (naročito zelenim) i voćem, dovoljne količine vode itd.

Ako zaboli, ispiraj čajem od žalfije, srebrnom vodom, možeš da piješ 3-4x na dan po 2 kapljice eteričnog ulja origana u 2dl vode (zaštiti usne nekim vazelinom da te ulje ne opeče), velike količine vitamina C (izuzetno važno! meri se u gramima/dan). U uho možeš da staviš: kapljice iz lista čuvarkuće, 3% hidrogen (čistiji od čuvarkuće i deca kažu prija im dok šumi, a sipaš sve dok se količina pene ne smanji). Pokušaš da izdržiš bez AB. Ako nije ok ni posle 2-3 dana, onda kod doktora.

Sve gore opisano sam isprobala više puta na sebi (tvrd orah ;) ), sopstvenoj deci, i mnogima koji su pitali za savet.

Na žalost ne postoji čarobna pilulica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergijski bol u grlu i uvu!
PostPoslato: Pon Sep 02, 2013 4:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Prvi put pre tri meseca sam davao bris iz grla i nalaz je bio negativan na bakterije.
Evo danas je 4-ti dan od kada je poceo bol u grlu. Drugog dana se bol smanjio ali se prosirio i na uvo, treceg dana je grlo prestalo da boli ali uvo nije a evo sad je cetvrti dan prestalo je da me boli i grlo i uvo ali je pocelo da me ziga u desnoj strani glave u istu tacku i to ucestalo. Popio sam brufen jutros i zigalo me na 15-tak minuta ali sad je ponovo pocelo da me probada na minut. Uopste mi nije jasno sta se desava. Toliko me zaboli da kad me zigne odmah se namrstim od bola. Bas je neprijatno ne znam sta da radim.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergijski bol u grlu i uvu!
PostPoslato: Uto Sep 03, 2013 2:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Sad sam bio kod lekara i za alergiju mi je pripisan Letizen umesto Aerius-a jer je jaci. Sto se tice ovog sevajuceg bola u glavi receno mi je da me je najverovatnije negde uhvatila promaja. Malo se smanjio bol od juce ali i dalje me probada. Ne znam sta da popijem, brufen mi ne pomaze.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergijski bol u grlu i uvu!
PostPoslato: Sre Sep 04, 2013 7:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Gle, sam si napisao, posle Panclava (antibiotik) je bilo bolje. Logičan zaključak je da postoji bakterijska infekcija. Ja tipujem na hroničnu, pa ne zato što ti je želim, već zbog iskustva sa bolovima u ušima i bolovima koji se sele po mom ličnom Bermudskom trouglu (uho, grlo, sinusi).

Naravno, ako je alergija, tegobe mora da ublaži antihistaminik. Ako ne deluje, nije alergija.

Ah, ta promaja :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergijski bol u grlu i uvu!
PostPoslato: Čet Sep 05, 2013 3:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Koliko sam ja razumeo okidac je alergija a ona je povukla sve ostalo, i upalu grla i uha i temperaturu. Posle 5 inekcija nista a posle 20 Panklava je proslo. Dao sam bris iz grla i nalaz je bio negativan ali predhodnog dana sam primio inekciju i moguce je da je slika bila zamaskirana zbog toga. Dao sam krv i procenili su mi da sam imao "blazu" upalu. Imao sam i povisen holesterol ali to nije bitno.
Sada sam popio 3 tablete Sumamed i prosla mi je upala grla i uha. Jos osecam da mi uvo nije 100% izleceno ali je mnogo bolje. Inace imam puno problema sa grlom vec 2-3 godine unazad a prvi put sa uvom od ove godine. Kad god se razbolim ja se razbolim zbog bola u grlu.
Sto se tice ove promaje bilo je jako neprijatno kada me probode u jednu istu tacku po 100 puta dnevno ali je posle 3 dana i to proslo samo od sebe.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergijski bol u grlu i uvu!
PostPoslato: Čet Sep 05, 2013 7:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Alergija -> nadražena sluzokoža -> pogodno tlo za razvoj npr. bakterija koje su tu već prisutne.

Zamisli jedan jam session. Prvo malo ritma ili čak samo metlice... to su hronično prisutne bakterije "tu smo, proizvodimo toksine, maltretiramo srce i bubrege, ali smo dovoljno tiho i niko nas ne primećuje ;-) ". Onda se uključuju i drugi instrumenti, proizvoljna improvizacija, buka sve jača (boli, seva, žiga, all inclusive). I pošto se sve dešava u "stambenoj zgradi" javlja se "organima reda i mira" (antibiotici) koji dođu i utišaju muzičare na neko vreme, ali volja je tu, raspoloženje je tu, instrumenti su tu i... samo se čeka zgodna prilika za novi jam session.

Tako i kod tebe, grlo već duže vreme, sada se uključuje uvo. Sledeći? Svaki antibiotik samo jača onu nekolicinu rezistentnih bakterija, pri tom uništava zdravu crevnu floru za koju ti, jel da?, niko nije preporučio dobre probiotike.

Nađi dobrog holističkog terapeuta, koji će tražiti uzrok tvojih problema i pomoći ti da ih prevaziđeš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergijski bol u grlu i uvu!
PostPoslato: Čet Mar 29, 2018 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 29, 2018 9:05 pm
Postovi: 1
Cao, nova sam ovde. Imam 23. godine i u 15. nedelji trudnoce sam. U pocetku je bio zapusen nos i koristila sam nafazol 0,01 i privremeno otpusi nos, ali kada duvam nos nema nista bukvalno. Povremeno imam kasalj koji je sazreo ali kad mislim da izbacim sekret ustvari je voda i pljuvacka. Pre 2 dana su mi radili pregled uha, grla i nosa i rekli kako je aler gija i dali mi praskast kapi Nasaleze i kapi u spreju Marissimo, nema poboljsanja i od pre par sati imam jak bol na levoj strani grla i bol prelazi na uvo. Savet ili slicno iskustvo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergijski bol u grlu i uvu!
PostPoslato: Pet Mar 30, 2018 11:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Због трудноће мораш да водиш рачуна о томе шта користиш од хемије па чак и капи за нос.

Ако бол прелази на уво могуће је да добијаш упалу средњег увета. Можеш да пробаш са овим домаћим рецептом: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/srednje_uvo_upala

А грло и уста испирај јаким чајем од жалфије.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergijski bol u grlu i uvu!
PostPoslato: Pet Okt 19, 2018 12:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Po opisu iz ove teme vidim da ja imam isti problem, samo sto nemam bol u uvetu, osecam vise kao neku toplotu.
Sve je pocelo kad je pocela drmati ambrozije, jeste da nikad do sad nisam bio alergican na ambroziju ali ove godine je izgleda pocelo da me drma ambrozija, curela mi je samo neka voda iz nosa, a posle samo neka sluz malo gusca, uopste nije bilo klasicnih zutih slinaca kao sto znaju biti.
Nakon sto se to zavrsilo pocelo je grebanje na desnoj strani grla. Prvo sam pomislio da je neka upala ali dugo traje da bi bila upala jer obicno upala prodje za desetak dana.
Zanimljiva stvar je ta sto mi se iritacija nejavlja stalno, samo kad gutam pljuvacku i kad nesto jedem sto ne prija tom delu grla. Iritaciju mi dosta smanjuje beli luk i kad lezim nemam iritaciju.
Prvo sam mislio da je broblem neka bakterija ili mozda zub ali sad po opisu vidim da je u stvari alergija jer mi se potpuno indenticne stvari desavaju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: