Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sta je to pingvequla?
PostPoslato: Pon Jan 28, 2008 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 7:45 pm
Postovi: 29
Lokacija: Beograd
Pre godinu dana pojavila mi se ta pingvequla, kako mi rekao lekar, mnogo mi je iritirala oko. Posle nekih kapi i vestackih suza iritacije prestala ali je pingvequla ostala. Pre nekoliko nedelja isto ta pingvequla mi je pojavila i na drugom oku samo sto sad ne iritira. Svakodnevno stavljam vestacke suze. Molim za savet. Kazu da i ako se operise, moze da se vrati. Sta je to sto je stvara?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 28, 2008 10:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Smatra se da nastaje kao izraz degenerativnih promena konjuktive,posebno ukoliko je oko izlozeno iritacionim faktorima-prasina,vetar,jako sunce itd...
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 8:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 7:45 pm
Postovi: 29
Lokacija: Beograd
Klio, hvala na odgovoru ali ....kako da ja to sredim sem da idem na operaciju laserom koja za jedno oko kosta 300 evra.....a kazu da je moguce da se vrati.............sto je najgore na levom oku gde mi se prvo i pojavila sada pocinje da siri na duzicu (valjda se tako zove), ne pravi mi probleme sto se tice vida ali.........ocigledno da se siri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 10:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Pre svega takva operacija se ne vrsi laserom,vec jednostavnim isecanjem pinguequlae uz lokalnu anesteziju kapima,nakon cega se stavlja jedan ,do dva konca ,a zarastanje je izuzetno brzo.Nemoguce mi je da takva intervencija kosta toliko,jer je jedna od najjednostavnijih u oftalmologiji te je cesto i prva operacija koju izvodi lekar na specijalizaciji.
Mozda da probate na VMA ?
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 10:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Sto se tice levog oka....ukoliko promena prelazi na roznjacu,onda to nije pinguequla vec pterygium,i posto cesto ima tendenciju da raste preko cele roznjace,savet je da se promena sto pre odstrani,radi ocuvanja integriteta centralnog dela roznjace.Ukoliko pterygium ne napreduje,intervencija se moze odloziti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 4:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 01, 2007 12:52 pm
Postovi: 60
Postovani,

to je zadebljanje unutrasnjeg dela veznjace, koje cesto bude upaljeno i ono se lekovima smiri. Po meni ne treba operisati. To ima svako (mislim na pingvequlu), s tim da je ista kod nekih vise, a kod nekih manje izrazena. To je asatvani deo oka (adnexa)

Srdacan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 7:45 pm
Postovi: 29
Lokacija: Beograd
Hvala vam na objasnjenjima i savetima ali ja nisam sama izmislila da je to pingvequla, da je operacija laserom i da kosta 300 evra. Prvo sam bila na pregledu u Svetom Vidu, pa sam jer volim vise misljenja otisla i ocnu kliniku Milos, i na oba mesa su mi rekli isto sem sto je u Milosu operacija bila za 50 evra jeftinija. To je sve bilo prosle godine u ovo vreme. Kapiram ja da su obe privatne klinike ali moj ocni lekar koji je u drzavnoj instituciji nije zano sta je tacno i rekao mi je da idem u Pasterovu ali tamo su redovi bili ne normalni pa sam otisla u ove dve privatne klinike. Inace ja sam dijabeticar, ako to ima neke veze, mada su mi oba lekara rekla da nema veze jer ja odrzavam secer u normalnim granicama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 28, 2008 7:45 pm
Postovi: 29
Lokacija: Beograd
I oba lekara su mi rekla da to ne moze sa lekovima da se sredi nego eto tako, dali su mi neke kapi, koje su mi da kazem pomogle jer mi se stanje umirilo ali evo sad se pojavilo isto to i na drugom oku. Kapi sam koristila odredjeni period, hocu reci ne celu godinu. Ne znam da li to ima veze sa zimskim periodom jer i ove i prosle godine sve se desava u decembru/januaru. I sta sad ja da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to pingvequla?
PostPoslato: Pon Mar 26, 2018 7:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 05, 2004 9:14 pm
Postovi: 15
Lokacija: vojvodina
Da li mozete da napisete nesto o vasem iskustvu sa pingvequlom ? Proslo je dosta godina. Da li ste je u medjuvremenu operisali, koliko puta, da li se pojavljivala ponovo, koliko je rasla i narasla. Da li i dalje imate taj problem ? Pozdrav od kolege sa pingvequlom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: