Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Treperenje u usima!!!!
PostPoslato: Pon Mar 26, 2012 1:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 26, 2012 1:12 pm
Postovi: 2
Pitanje za strucnjake ali i pacijente ako se neko prepozna da ima isti problem. Vec duze vreme u usima mi se javlja treperenje u vidu zvuka prrrrrrrr prrrrr prrrrrr koje je jako neprijatno pogotovo rano ujutro kad vas probudi. Ono sto je vrlo karakteristicno je to da se ono javlja tj. reaguje na neke vibracije recimo motora automobila, rada neke masine. Inace sam zdrav znaci pritisak normalan sve ok, cak sam bio i kod lekara i pregledao usi i sve izgleda ok. Eto ako neko moze da pomogne da mi razjasni o cemu se radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Treperenje u usima!!!!
PostPoslato: Ned Apr 08, 2012 7:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 08, 2012 7:10 pm
Postovi: 1
faksimil je napisao:
Pitanje za strucnjake ali i pacijente ako se neko prepozna da ima isti problem. Vec duze vreme u usima mi se javlja treperenje u vidu zvuka prrrrrrrr prrrrr prrrrrr koje je jako neprijatno pogotovo rano ujutro kad vas probudi. Ono sto je vrlo karakteristicno je to da se ono javlja tj. reaguje na neke vibracije recimo motora automobila, rada neke masine. Inace sam zdrav znaci pritisak normalan sve ok, cak sam bio i kod lekara i pregledao usi i sve izgleda ok. Eto ako neko moze da pomogne da mi razjasni o cemu se radi.


Ja od malene imam povremeno treperenje u desnom uhu, koje je /ispostavilo se kao pravilo/ povezano sa nekim upalnim procesom u organizmu...
Ne umem to da objasnim, ali istinito je.
Već treći dan kako se pojavljuje, ne znam još uvek šta je uzrok, mogu samo da pretpostavljam, kada otklonim upalu, treperenje se izgubi-
Kod mene to funkcioniše kao neki alarm
-pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Treperenje u usima!!!!
PostPoslato: Sre Apr 18, 2012 11:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Ja od rane mladosti imam taj osecaj.Javlja se uvece kad lezim na desnom uhu u sbnoj tisini pa reguje na neki sum,buku,spoljnu unutrasnju.Motor automobila,glasan govor,zvuk na TV....itd.Kao da uhvati neki ton i stvori se vbracija jako neprijatna.Kao da cujem svoj puls ali u ritmu tog spoljasneg suma.Nikad usni dr nije nista otkrio a pojacalo se prosle godine kad mi je bila nepodnosljiva lupnjava solja,tanjira u kuhinji,glasan govor,vika....Isla sam na detaljnija ispitivanjaevociranih potencijala mozdanog stabla na VMA i nista posebno nije otkriveno.I dalje imam to i mislim da se javlja sa nekom psihickom napetoscu.Ja sam jako osetljiva osoba.
Sve u vezi toga me zanima pa bih volela da cujem tudja iskustva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Treperenje u usima!!!!
PostPoslato: Čet Jul 05, 2012 1:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2012 1:18 am
Postovi: 2
Evo da se javim i ja,pa ako neko moze da me posavetuje.
Pre odredjenog vremena(pola godine recimo,ili jace) mi se prvi put desilo da kada legnem da spavam,konkretno na levu stranu,cujem kao neko kvrckanje/treperenje ,ili kako vec da ga definisem,u levom uhu. I onda je to prestalo i nije ga bilo do pre dve nedelje kada je pocelo ponovo da se desava,ali intenzivnije,pa ne mogu da zaspim dok se ne okrenem na drugu stranu. S obzirom da se desava samo u lezecem polozaju i to na toj strani,mislite li da je u pitanju samo zapusenost uveta? Do pre dva dana nisam imala nikakav simptom osim ovog(cak ni osecaj zapusenosti),ali sada imam osecaj kao da je blago zapuseno. Nemam trenutno nikakvih drugih zdravstvenih problema,ali me je kao malu cesto bolelo uvo i imala sam problema sa trecim krajnikom. Takodje sam probala da zapusim uvo prstom dok tako lezim i onda taj zvuk/osecaj nestaje. Mozda umisljam,ali podseca me na ono kada vam igra oko, samo sto nije oko,vec nesto u uvetu... :o
Hvala unapred. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Treperenje u usima!!!!
PostPoslato: Ned Mar 18, 2018 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 08, 2017 10:44 pm
Postovi: 31
Da li je neko uspeo da resi ovaj problem? Kod mene je slicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Treperenje u usima!!!!
PostPoslato: Uto Mar 20, 2018 2:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Покушавам да га решим употребом оригано уља. Стање се поправља али веома споро.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: