Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nadutost, gasovi i bol u levom delu abdomena
PostPoslato: Čet Mar 15, 2018 6:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2018 5:47 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima,

Pošto sam silom prilika u zadnje vreme vaš redovni pratilac došlo je vreme da nemam više kud osim da potražim pomoć od vas.

Imam 35 godina, normalno uhranjen i evo već treći mesec kako imam probleme sa nadutošću, gasovima i tupim bolovima u levom delu abdomena. Obišao sam dosta mesta uradio analize koje su tražene od mene i ostao bez odgovora.

Naime u januaru počinju navedene tegobe - po prvi put u životu tako nešto da osetim. Tog meseca na predlog lekara opšte prakse dobijem flobian 1x1 14 dana i savet da uradim krvnu sliku.
U međuvremenu meni je sve lošije i posetim Gastroenterologa i uradim ultrazvučni pregled čije rezultate delim sa vama:

Dg: Gastroduodenitis, non specificata
Nalaz: Oko 10. januara dobio bolove pod grudima levo, kasnije i u slabini levo, pozadi. Ima dosta gasova i težinu u stomaku. Stolica uredna, mokri bez tegoba.
Obj: abdomen u ravni grudnog koša, palpatorno mek, bolno osetljiv paralumbilikalno, jetra i slezina se ne palpiraju, sigma spastična, meteorizam, EHO abdomena b.o.
Uraditi: Antitela na Helicobacter pylori i Eho abdomena
Th: Controloc 40mg 2x1


Nakon dve nedelje uradim i dodatne pretrage. Helicobakter negativno, krvna slika sve u granicama osim Glukoze 6.39 (4.1 - 5.9)

Nakon toga ponovo posetim Gastroenterologa i dobijem sledeće:

Dg: Gastroduodenitis, non specificata, Syndroma intestini irribilis sine diarrhoea/susp./
Nalaz:He-py negativan, Ima nadimanje i pritisak pod grudima levo, javljaju se povremeno u toku dana i pre stolice, EHO bo.

Obj: abdomen u ravni grudnog koša, palpatorno mek, bolno neosetljiv, jetra i slezina se ne palpiraju, sigma spastična, meteorizam, EHO abdomena b.o.

Th: Orvagil tbl 250mg 2x2 posle jela 10 dana, Klometol 2x1 pola sata pre jela 7 dana,
Controloc 40mg 1x1 14 dana


Posle poslednjeg pregleda stanje mi se malo popravilo na 4-5 dana (u toku terapije antibioticima), ali je sada potpuno isto kao i ranije.

Voleo bih ako bi mogli da mi date neki savet jer ne znam šta da radim, nisam se ranije sustretao sa ovakvim stanjima niti obilazio lekare. A i ne bih da me gledaju kao hipohondra. Ovo stanje me sprečava da se bavim normalnim životom, trčanjem, tenisom i druženjem sa ljudima i prirodom čime sam se inače bavio jer je pritisak takav da je bilo kakva fizička aktivnost i napinjanje prilično neprijatno.

Hvala vam na razumevanju i nadam se da nisam preterao sa svojim pisanijem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost, gasovi i bol u levom delu abdomena
PostPoslato: Pet Mar 16, 2018 11:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Због чега си пио антибиотике?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost, gasovi i bol u levom delu abdomena
PostPoslato: Pet Mar 16, 2018 12:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
Ti imaš sličan problem mome.
osim što ja vučem to deset godina, imao sam stres jak prije sedam dana, i sad ne mogu iskontrolirat desni donji abdomen (mjesto gdje se spajaju tanko i debelo crijevo.)

Ti navodiš da ti se problem javlja na desnoj strani, tu je bio i kod mene na početku, sada je manje, skuplja ti se u debelom crijevu na kraju njega previse gasova, otpada, a ne ide van.

Mislim da ti ultrazvuk, krv i sve ostalo nije bilo ništa potrebno, jer, jedini načini da se zagarantovano zna šta je su kolonoskopija (ne preporučujem, nosi dosta rizika, a i nije ugodna), ct snimanje (ne preporučujem, dosta zračenja) i mri snimak (nema zračenja, veoma skup).

Možeš pročitati moj post o čemu se radi kod mene, i vjeruj mi da sa ultrazvukom se samo dzaba zracis, to ne moze otkrit problem unutar crijeva, a o problemima u rektumu da i ne pričam.

Ja ću možda otići na MRi, ukoliko mi bude bilo gore.

Sa 35 godina je gotovo sigurno da nemaš polipe ili neku težu bolest, nego sigurno neku funkcijsku tegobu uzrokovanu danasnjim zivotom i hranom.

Ja sam bio poslan na kolonoskopiju 2006 sa 20 godina, nikad nisam otišao.
I ja pijem flobian.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost, gasovi i bol u levom delu abdomena
PostPoslato: Pet Mar 16, 2018 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2018 5:47 pm
Postovi: 2
aaaca je napisao:
Због чега си пио антибиотике?


Orvagil mi je Gastroenterolog dao za slučaj da imam neku infekciju u crevima - kako je rekao usled spastične sigme može doći do nekih crevnih bakterijskih infekcija.

Bol koji se javlja je na levoj strani a preglede (EHO, Krv, Mokraća, Helico...) koje sam radio su mi savetovali lekari radi preciznije dijagnostike.

Da, sada sam se setio reči lekara opšte prakse koji mi je rekao da kako mi je sedimentacija=2 (u vreme kada sam imao česte i jake tegobe), može se isključiti bilo kakav upalni proces.

Hvala vam na pomoći i podršci. Ukoliko imate neku ideju gde, šta i kako svaka je dobrodošla...

Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost, gasovi i bol u levom delu abdomena
PostPoslato: Sub Mar 17, 2018 10:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 13, 2018 9:06 pm
Postovi: 4
Zdravo...
Pa i ja imam potpuno iste probleme kao i ti. Pre otprilike dva meseca krece nadutost stomaka sa konstantnim krcanjem creva, bez obzira da li sam gladna ili sita, bolovi sa leve strane stomaka celom duzinom, podrigivanje i osecaj tezine u stomaku. Radila sam KKS i urin i sve je ok, odradila sam sistematski pregled UZ od vrata pa zavrsno sa abdomenom i sve je ok. Stolica na okultno krvarenje negativna. I moram da napomenem da nemam redovnu stolicu, na 5-6 dana :cry: . U ponedeljak ocekujem da bude gotov nalaz na kandidu i helikobakteriju, pa cu onda znati vise. I nadam se da je nesto od toga kako bih sto pre pocela terapiju jer je ovo stanje nepodnosljivo. A ako ne bude nista od toga, onda stvarno ne znam sta cu..... Tako da ne brini, ima nas vise sa istim ili slicnim problemima pa iz tog razloga i mislim da ne moze biti nista ozbiljnije. Ja imam 37.godina, ne pijem :) , ne pusim, fizicki aktivna, dobra kilaza, pa eto opet imam problem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost, gasovi i bol u levom delu abdomena
PostPoslato: Ned Mar 18, 2018 6:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
Zanima me da li nam se podudaraju simptomi...
Kad kazete tupa bol, da li je to osjecaj tezine, da li prilikom lezanja prenese nelagodu ispod rebara, da li se ujutro budite ravnog stomaka, te sve sto pojedete stvara veci i tvrdji donji abdomen, i tako sve do novog jutra, da li vas potjeraju gasovi ili stolica ujutro.

Ne znam zasto vas nisu poslali na kolonoskopiju, ct ili mri.
Mozda zbog godina, ali svejedno treba nac uzrok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost, gasovi i bol u levom delu abdomena
PostPoslato: Ned Mar 18, 2018 3:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Чини ми се да је најбоље да почнеш са терапијом белим луком али ону варијанту која је неопходна за његово дејство на црева: гутање целих ченова. Прочитај ово: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kandida_2

Наравно, пожељно је и узимање пробиотика као што су Мултилак и Натрол Ацидофилус.

Само све треба ускладити јер се узима на празан желудац али не заједно са луком.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: