Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zeludacna kila, velika kaskada, svakodnevni bolovi,napetost
PostPoslato: Uto Feb 27, 2018 2:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 11:35 pm
Postovi: 26
Ljudi ima li neko da mu je nesto pomoglo oko ovih problema? Zeludacna kila prvi put otkrivena pre sedam godina. Od tada pravila povremene problema ali brzo prodje i posle normalno funkcionisem. Ali od prosle godine sve cesce i sve vise dok nije postalo svakodnevno nekda i po ceo dan :cry:. Ponovo radila sve preglede, laboratoriju, cetiri puta ultrazvuk stomaka, tri pregleda srca, dve gastroskopije, snimala pluca, hormone, gljivice.... Puna kesa papira... Potvrdjena ne velika kila i velika kaskada zeluca koji delom prolazi u grudni kos i dvanaestopalacno crevo uvrnuto iza zeluca. Simptomi katastrofa, kako se probudim ujutru, samo je pitanje gde je pritislo na koju stranu se podigao zeludac da li levo pod rebra, da li pod pluca pa smeta disanju, da li u kicmu pa boli glava vrat ramena, da li napred u sredinu grudi pa katastrofa osecaj u grudima, zigovi, nelagodnost, strah, napetost, nervoza... Sve do grla, nekada u rukama... Slabost, malaksalost, nevoljnost, mlitavost... Opšte lose stanje. Vise psihicki sve to jako tesko podnosim jer traje vec mesecima takvo stanje, a dugo cekala na preglede i zakazivala pa mi se razvio i neki strah od svega. Doktori me salju kod psihijatra, dr kardiolog kod koje sam bila pre pet dana mi kaze da treba da odem malo na razfovor kod psihijatra i da mi da neke antidepresive... A od lekova nema sta nisam probala tokom ovih nekoliko meseci, kontrolok, nolpazu, famotidin sabax ggastroperidon gastroprazol mezym digesta, meteospasmyl,..... Nista... Jedino malo bolje bolje je bilo sa eglonylom ali moram da napravim pauzu koriscenju. Isla i da namestam zeludac i nista. Dosla sam do toga da sam vecinom u kuci da retko izlazim samo kad moram jer se stalno osecam lose. Ima li neko slicnih problema, kako se borite sa tim i ima li neko resenje. Saveti dr da se jede cesce po manje da se ne lezi posle obroka da se seta nista mi nisu pomogli... Molim vas za misljenje i iskustva, ima li resenja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zeludacna kila, velika kaskada, svakodnevni bolovi,napetost
PostPoslato: Sre Feb 28, 2018 11:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па једино ти преостаје операција.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zeludacna kila, velika kaskada, svakodnevni bolovi,napetost
PostPoslato: Sre Feb 28, 2018 2:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 11:35 pm
Postovi: 26
Pitala doktora u Kg jos u novembru kad sam bila na drugoj gastroskopiji kad mi je rekao da u mom slucaju lekovi ne mogu da pomognu, da li moze operativno da se resi problem rekao mi je da ne moze, da bi operacija bila neizvesna i da on nikako ne bi radio operaciju, vec da moram da se naviknem da zivim sa tim i trpim :cry:.... Zato i pitam ima li ko kakvih iskustava i da li je nesto pomoglo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zeludacna kila, velika kaskada, svakodnevni bolovi,napetost
PostPoslato: Pet Mar 02, 2018 11:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Е јбг!

Колико си висока и тешка?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zeludacna kila, velika kaskada, svakodnevni bolovi,napetost
PostPoslato: Pet Mar 02, 2018 12:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 11:35 pm
Postovi: 26
Bas tako, jbg...
Visoka 170, tezina kako kad varira od 70 do 80... Kad mi padnu hormoni stitne stignem do 80 za mesec dana, kad su ok, a nemam apetit skinem brzo na 70


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zeludacna kila, velika kaskada, svakodnevni bolovi,napetost
PostPoslato: Pon Mar 05, 2018 11:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мислио сам да можда ниси мршава или дебела па да због тога желудац има проблем, а ти си мање-више таман. Можда ти честе промене килаже праве проблем код желуца.

Немам идеју осим да потражиш некога другог да ти опет намести желудац и евентуално објасни шта да радиш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zeludacna kila, velika kaskada, svakodnevni bolovi,napetost
PostPoslato: Pon Mar 05, 2018 3:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 11:35 pm
Postovi: 26
Pa i ja sam razmisljala o tome da su mi upravo te velike oscilacije u tezini i donele problem sa zelucem... Ali sta god da je razlog pravi mi bas velike probleme. Psihicki vise jako tesko svo ovo podnosim stalno sam napeta i u strahu i verovatno time jos vise pogorsavam situaciju, prosto ne znam kako da funkcionisem sa svim ovim... Smeta i disanju i stvara pritisak u grudima, zigove.... Nasla sam jednu zenu kod nas u Aranđelovcu za koju sam cula da namesta zeludac, zvala je ali i ona mi kaze da posle namestanja nešto opasuje i zateze oko stomaka a to mi je i prosli put mogo smetalo nisam mogla da izdrzim pa sam morala da skinem taj pojas, pa iskreno ne znam ni jada li da idem da pokusam to ponovo... U svakom slucaju puno ti hvala na trudu i interesovanju, svaki savet i razgovor mi je dobrodosao i puno znaci makar kao podrska!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zeludacna kila, velika kaskada, svakodnevni bolovi,napetost
PostPoslato: Pon Mar 05, 2018 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 05, 2018 12:49 pm
Postovi: 8
STA MISLITE DA PROBATE SA NAMESTANJEM ATLASA?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zeludacna kila, velika kaskada, svakodnevni bolovi,napetost
PostPoslato: Uto Mar 06, 2018 11:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 11:35 pm
Postovi: 26
Ne znam da li bi to imalo nekog efekta... Citala sam ranije o atlasu i koliko ima uticaja na razne organe ali sad ne mogu da se setim bas svega o tome. Potrazicu na internetu da se informisem. Da li ste vi isli na namestanje atlasa i kakva su uskustva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zeludacna kila, velika kaskada, svakodnevni bolovi,napetost
PostPoslato: Čet Mar 08, 2018 12:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Можда да наместите и онај географски атлас у фиоци? :lol:

Ако којим случајем будеш дошла на идеју да намешташ атлас због желуца, прво тражи гаранцију од тих хохштаплера.

Прочитај ово http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kicma_2 и испробај апликацију па ћеш видети који део кичме може да има везе са желуцем.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: