Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 774 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Ned Dec 10, 2017 4:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
interesantno ... samo sto sam ti ostavio odgovor evo sta mi je i zvanichno stiglo u jednom od imejla:

The ADA&C issued notices to a large number of orthodontists who were accused of false advertising claims involving suggestions that a type of orthodontic bracket could speed the rate of tooth movement, thus reducing treatment time. This complaint led to at least tens of thousands of dollars worth of website changes but no orthodontists were suspended.

znachi ... NE POSTOJE "brekets" koje ubrzavaju ortodontski tretman. :o

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Ned Dec 10, 2017 11:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2017 11:51 pm
Postovi: 2
Lokacija: Zrenjanin
Dabar™ je napisao:
interesantno ... samo sto sam ti ostavio odgovor evo sta mi je i zvanichno stiglo u jednom od imejla:

The ADA&C issued notices to a large number of orthodontists who were accused of false advertising claims involving suggestions that a type of orthodontic bracket could speed the rate of tooth movement, thus reducing treatment time. This complaint led to at least tens of thousands of dollars worth of website changes but no orthodontists were suspended.

znachi ... NE POSTOJE "brekets" koje ubrzavaju ortodontski tretman. :o

Dabar™


Meni jedino nije jasno kada kažu da su kontrole ređe sa SL bracktets a tretman kraci!?
Mislim da je tačno samo to da su konfornije za nošenje i da je pritisak manji posto klize.
Takođe iz reklama glupo zvuči kada kaže Damon bez vađenja zuba!? Gde je logika... ako mora mora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Ned Dec 10, 2017 3:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
MarioZR86 je napisao:
Dabar™ je napisao:
interesantno ... samo sto sam ti ostavio odgovor evo sta mi je i zvanichno stiglo u jednom od imejla:

The ADA&C issued notices to a large number of orthodontists who were accused of false advertising claims involving suggestions that a type of orthodontic bracket could speed the rate of tooth movement, thus reducing treatment time. This complaint led to at least tens of thousands of dollars worth of website changes but no orthodontists were suspended.
znachi ... NE POSTOJE "brekets" koje ubrzavaju ortodontski tretman. :o

Dabar™


Meni jedino nije jasno kada kažu da su kontrole ređe sa SL bracktets a tretman kraci!?
Mislim da je tačno samo to da su konfornije za nošenje i da je pritisak manji posto klize.
Takođe iz reklama glupo zvuči kada kaže Damon bez vađenja zuba!? Gde je logika... ako mora mora
*** da sam ja pacijent vise bi voleo da me dr. kontrolise na krachi nego na duzi vremenski period. sto se tiche vadjenja zuba tu si 100% u pravu ... ako mora onda mora i tu boga nema i ako ... ima par ortodontskih aparata koji su vadjenje zuba sveli na minimum.

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Uto Feb 27, 2018 8:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 27, 2018 8:37 pm
Postovi: 1
Pozdrav svim clanovima. Da li ima neko da je stavio fiksnu protezu u Srbiji,a da zivi u inostranstvu? Ja sam pre neki dan imala termin u Nemackoj, pricali smo o fiksnoj. Cena je ovde takva,da ako bih u Srb stavila, pa cak i 2,5 god nosila i dolazila svaki drugi-treci mesec na kontrolu- i dalje bi krajnja cena bila niza nego preko. Interesovalo bi me iskustvo nekoga, ako je to vec uradio,da mi kaze da li je uopste izvodljivo, jer zbog obaveza nekada ne bih mogla na 2 meseca da dolazim,nego na 3. Pa ne znam da li je to moguce :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Mar 01, 2018 12:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
yoki je napisao:
Pozdrav svim clanovima. Da li ima neko da je stavio fiksnu protezu u Srbiji,a da zivi u inostranstvu? Ja sam pre neki dan imala termin u Nemackoj, pricali smo o fiksnoj. Cena je ovde takva,da ako bih u Srb stavila, pa cak i 2,5 god nosila i dolazila svaki drugi-treci mesec na kontrolu- i dalje bi krajnja cena bila niza nego preko. Interesovalo bi me iskustvo nekoga, ako je to vec uradio,da mi kaze da li je uopste izvodljivo, jer zbog obaveza nekada ne bih mogla na 2 meseca da dolazim,nego na 3. Pa ne znam da li je to moguce :(
*** yoki, pre nego sto ti ja dam odgovore na sva tvoja pitanja iskreno mi reci da li ti jos uvek verujes da Deda Mraz postoji?

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Uto Apr 03, 2018 2:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 03, 2018 12:47 am
Postovi: 1
Pozdrav svima.

imam 35god i hteo bih da stavim protezu, zubi su trenutno u "drugoj klasi" .
Naime pre15ak god sva 4 umnjaka su mi izasla i zbog teskobe su mi se dvojke uvukle.
Tada su me sa poliklinike poslali na stomatoloski gde su hteli da mi vade 4 zuba i stave klasicnu protezu - na sta nisam pristao.
Teskoba mi je sada prilicno izrazena da ne mogu konac da provucem, pa sam dobio preporuku za damon sistem - ne vadi se nista i zubi/vilica/oblik lica dolaze na svoje mesto.

Disciplinovan sam i osiguranje mi pokriva veci deo tako da gledam sta je najbolja opcija.

Slike profila, ortopana i uzivo su na linkovima

Hvala
Alex

P.S. Ortopan i profil su od pre nove god - tako da su leva 6ca i desna 7ca sredjeni komplet.
Jedino sto sam hteo krunicu da zamenim za bezmetalnu i odradim izbeljivanje - ali kazu da je to bolje tek kad se zavrsi sa protezom.

https://image.ibb.co/hTRoUx/Ortopan.jpg
https://image.ibb.co/mAtrhH/Profil.jpg
https://image.ibb.co/gCCj2H/IMG_20180403_140032.jpg
https://image.ibb.co/cTtP2H/IMG_20180403_140044.jpg
https://image.ibb.co/csTP2H/IMG_20180403_140059.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Sre Okt 19, 2022 11:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 19, 2022 11:26 pm
Postovi: 1
Pozdrav Alex.

Ja samstomatolog iz Beograda, nakon pregleda tvojih zuba, nalaza koje si zakačio, mogu ti reći da bih ti posavetovao jednu damon fiksnu protezu, generalno su studije pokazale da je najbolja za ispravak problema koje si opisao, isto sam i video sa klijentima, i voleo bih da ti pomognem, slobodno kontaktiraj i dobices popust, pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Nov 03, 2022 8:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
[quote="AvramAlex"]Pozdrav svima. imam 35god i hteo bih da stavim protezu, zubi su trenutno u "drugoj klasi". Naime pre15ak god sva 4 umnjaka su mi izasla i zbog teskobe su mi se dvojke uvukle.Tada su me sa poliklinike poslali na stomatoloski gde su hteli da mi vade 4 zuba i stave klasicnu protezu - na sta nisam pristao.Teskoba mi je sada prilicno izrazena da ne mogu konac da provucem, pa sam dobio preporuku za damon sistem - ne vadi se nista i zubi/vilica/oblik lica dolaze na svoje mesto.Disciplinovan sam i osiguranje mi pokriva veci deo tako da gledam sta je najbolja opcija.

Slike profila, ortopana i uzivo su na linkovima

Hvala
Alex

P.S. Ortopan i profil su od pre nove god - tako da su leva 6ca i desna 7ca sredjeni komplet.
Jedino sto sam hteo krunicu da zamenim za bezmetalnu i odradim izbeljivanje - ali kazu da je to bolje tek kad se zavrsi sa protezom ...

*** u tvom slucaju su bitne 2 stvari:
1. da li ti hoces da imas pravilan zagrizaj ... ili
2. da imas lepo/pravilno "poredjane" zube i normalan zagrizaj ... sto znaci da si u klasi I

sto se tice umnjaka i teskobe u frontu to je kolosalna budalastina, te 2 stvari NEMAJU NIKAKVE veze ... jer kako onda objasniti teskobu u frontu kod ljudi koji nemaju umnjake? ne moze 1 zub (u tvom slucaju umnjak) da pogura 7 zuba ispred sebe i da napravi teskobu u frontu. zasto se ta ne istina podmece pacijentima ja to ne znam. etioloski faktori teskobe su SASVIM drugaciji ali ... da ne idemo, u ovom trenutku, u bespotrebne detalje. NE POSTOJI ni jedan jedini nauchni chasopis da je IKADA povezao umnjake i teskobu u frontu ... bar ne u poslednjih 40+ godina koliko ja pratim ortodonciju.
slicno je i sa dejmon bravicama... (opet sam zabroavio kako se to kaze na srpskom). ovo ti je zvanichna informacija o dejmon bravicama: The ADA&C issued notices to a large number of orthodontists who were accused of false advertising claims involving suggestions that a type of orthodontic bracket could speed the rate of tooth movement, thus reducing treatment time. This complaint led to at least tens of thousands of dollars worth of website changes but no orthodontists were suspended.

znaci ... NE POSTOJE "brekets" koje ubrzavaju ortodontski tretman, postoje tehnike kako ubrazati tretman ali ni u jednoj od tehnika se NIKADA nisu pominjale dejmon bravice. ako imas jos nekih pitanja i ako ti jos nesto nije jasno ja sam tu.

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Ned Jan 28, 2024 6:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 28, 2024 6:26 pm
Postovi: 9
Pozdrav, imam 37 godina i stavila sam fiksnu protezu prije skoro 3 mjeseca. Nisam zadovoljna napretkom. Imam izrazito krive zube i nepravilan zagrizaj. Takodje vec godinama nemam gornju dvojku( nosim dugo mobilnu protezu "zabicu"). Zbog toga su mi zubi otisli ulijevo i narusena je simetrija. Zubar je prije postavljanja fiksne odlucio da izvadi 2 zuba da bi napravio mjesta da se zubi pomjere i taj prostor popune, a za dvojku da cuvamo mjesto. E sada, moje pitanje i velika dilema je kako nadoknaditi tu dvojku kada se terapija fiksnom zavrsi. Zubar predlaze cirkonijumski most u gornjoj vilici i to od trojke do trojke, kaze da mi kvalitet tih zuba nije neki?! Meni ne izgledaju lose. Na jednoj jedinici mi jeste radjena apikotomija, sem toga zubi su zdravi, bez plombi. Ja sam pitala za implant, on je protiv. Moram jos napomenuti da mi je fiksna stavljena bez prethodnog ortopana (uradila sam ga kasnije) i otiska zuba. Kada sam pitala da li da nastavim da nosim zabicu receno mi je da nosim jer ona cuva mjesto za dvojku, i da svakako "tjeramo" zube udesno, tako da ne smeta, da bi mi posle 3 mjeseca rekao da ipak smeta jedinici da se pomjeri. Zbunjena sam i nista mi se to ne svidja. Imam jos puno toga da napisem. Svako mijenjanje gumica i zatezanje me jako boli. Znam da se fiksna nosi najmanje godinu dana, a zubar kaze da bih do marta cak mogla da skinem pa da on uradi taj most iako se zubi skoro pa nisu pomjerili, dakle posle svega par mjeseci nosenja da skinem. Molim za neki savjet, hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pon Jan 29, 2024 2:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
*** mozda ne bi bilo lose da ostavis SVE slike i rentgenske snimke da pogledam. ako nemas slike … napravi jednu fotografiju. kako da napravim fotografiju? stavi vrh jezika na tvrdo nepce (iznad gornjih jedinica) i polako pomeraj jezik sto dublje u grlo ALI … jezik STALNO treba da dodiruje tvrdo nepce. kad dodjes do kraja i jezik vise ne moze dalje, polako zatvori usta … tu ce biti tvoj PRAVI zagrizaj. tu sliku postavi ovde ALI moram da vidim zube. nadam se da smo se razumeli. meni trebaju SAMO zubi da se vide, ne treba mi nista drugo … nos, oci, osmeh … NISTA od toga.
*** kad si zatvorila usta (skupila usne) i tu mi sliku napravi … znaci na jednoj slici MORAM da vidim SAMO zube a na drugoj SAMO zatvorena usta.
*** da li imas fiksnu protezu i na donjim zubima?
*** da li znas u kojoj si klasi … postoje SAMO 3 klase sa nekoliko varijanti … normalno ako imas modele i to mi postavi da pogledam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pon Jan 29, 2024 3:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 28, 2024 6:26 pm
Postovi: 9
Hvala puno na odgovoru. Pokusala sam da slikam ispravno, ali mk ne uspijeva nikako da okacim slike..
Idem na ovo Img? Nova sam na forumu...
Inace, nosim fiksnu i na donjoj vilici, a ne znam koja sam klasa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pon Jan 29, 2024 7:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
Ann86 je napisao:
Hvala puno na odgovoru. Pokusala sam da slikam ispravno, ali mk ne uspijeva nikako da okacim slike..
Idem na ovo Img? Nova sam na forumu...
Inace, nosim fiksnu i na donjoj vilici, a ne znam koja sam klasa...

========
*** idi na: https://postimages.org i ubaci sliku u polje u kojem pise “choose images” (kod mene je to polje plave boje) … za sekundu ili dve ce ti se pojaviti polje sa 9 opcija, ti idi na opciju 1 gde pise link i link koji vidis kopiraj … napravi "kopi i pejst” i link ostavi ovde na sajtu.
*** koja 2 zuba su ti izvadjena, ja pretpostavljam 2 gornje 4-ke?
*** NEMOJ samo da se sekiras ako ne uspes, MNOGO lakse bi mi bilo da vidim rentgenske snimke i fotografije ALI ... MIRNO spavaj, mogu ja i bez toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pon Jan 29, 2024 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 28, 2024 6:26 pm
Postovi: 9
Ne znam u cemu je problem, kucam poruku vec cetvrti put i samo me izloguje, pise morate se prijaviti, a prijavljena sam.
Izvadjena mi je gornja desna petica, lijevu dvojku nemam, kao ni peticu. Plan je da se taj prostor popuni a za dvojku da se cuva mjesto, medjutim zabica jr smetala jedinici da se ispravi. Vise puta sam ga pitala da li smeta za ovih nekoliko mjeseci (nosim od sredine novembra fiksnu), govorio je da ne. I sada na kontroli kaze da ipak smeta i da ne nosim vise. Suzio mi jrnti zabicu da prilike kada moram da nosim, ali mi je jako ruzno a opet ne mogu bez zuba. Zato bi on da sve ubrzamo i vec u martu da mi stavi cirkonijumske krujice od 3 do 3 iako je preporucio da bi bilo najbolje od 6 do 6. A donja proteza da ostane jos.
Dolje mi je falila desna sestica, a izvadio je lijevu cetvorku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pon Jan 29, 2024 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 28, 2024 6:26 pm
Postovi: 9
https://postimg.cc/MM6SMkjt
https://postimg.cc/bDN7YQKB
https://postimg.cc/4YnFcZYp
https://postimg.cc/946PrH9X


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Uto Jan 30, 2024 8:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
samo da ti javim da sam pogledao snimke/slike a doveo sam i dabricu kao pojacanje :o . u nekoj internoj guzvi sam tako da cu se potruditi sutra u toku dana da uoblicim pismo i da ti ga ovde ostavim. VELIKI pozdrav i mirno spavaj!
p.s. i ja imam problem da udjem na sajt, stalno me izbacuje i traze mi shifru a kad im dam shifru OPET me izbace ... znaci ISTI problem koji imas ti imam i ja, cujemo se sutra.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 774 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: