Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Svrab
PostPoslato: Sub Feb 10, 2018 8:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2015 9:35 pm
Postovi: 57
Danas uradih nalaze ALP, ALT, AST, eritrocite, secer u krvi, kalcijum i holesterol, sve u granicama normale.
Izgoreh od svraha i danas. Sazano sam da iritacija koze moze biti i od omeksivaca, marke Lenor, nisam ga koristio sigurno poslednjih 3-4 godina, a od novembra sam trpao plavi u ves masinu bez ikakve mere. Danas sam stvari koje mirisu jos na njega isparao samo sa praskom pa da vidim da li je do njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab
PostPoslato: Pon Feb 12, 2018 9:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шта "плави"?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab
PostPoslato: Uto Feb 13, 2018 6:17 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2015 9:35 pm
Postovi: 57
Ma plavi Lenor. Očajan sam i nervozan zbog svraba, ali ne verujem da je svrab na nervoj bazi. Ne znam da li bi mogle biti morbile. Imam i glavobolju, nalo malo pa se raskasljam, imao sam cr enkaste osbice alise brzo povuku. Nemam temperaturu. U ustima mi se pojavila promena kao afta, alije nekako grozdasta vise i zuckasta. Ramena me odvratno svdbe iako mazem mleko za telo. Majka je juce procitala da neke bakterije mogu da izazovu svrab. Stolica mi je takodje tamnija nego obicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab
PostPoslato: Uto Feb 13, 2018 12:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Е па јеби га, сад имаш милион симптома. Ако не можеш сам да се снађеш мораш код лекара па како ти буде. Афте лечи содом бикарбоном. За главобољу имаш милион могућих узрока. Сад имаш и оспице. И још си нашао да мажеш млеко за тело преко тог Ленора. Олади мало. Сабери се и прво реши шугу.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab
PostPoslato: Uto Feb 13, 2018 11:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2015 9:35 pm
Postovi: 57
Upravo tako. Morbile sam jutros iskljucio. Ospice su iste kao kad sam se mazao permetrinom. Najvise ih oko dlacica, ispod pazuks svrbi vraca se svrab po stomaku i rukama. Moguce da sugu nisam resio. Naravno da sam bio kod lekara, sve vreme. Odjavljujem se bar na 7 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab
PostPoslato: Sre Feb 14, 2018 11:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако ниси елиминисао шугарца из кревета, постељине итд. има да се гањаш....

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab
PostPoslato: Čet Feb 22, 2018 1:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2015 9:35 pm
Postovi: 57
4 dana odmora, manje stresa, manje sedenja za kompom i manje svraba. Tusiranje na svaka 2 dana vec 10ak dana, uz ispiranje sodom bikarbonom.
Jutros, posle dorucka sa pirincanim galetama i kefirom, solja nesa sa mlekom i secerom i casa soka od breskve. Osetih napetost u predelu zekuca, te tup bol sa desne strane, pa pojacan svrab oko zeluca pa malo malo po stomaku. I opet veceras. Eho abdomena uredan. Napisao doktor u izvestaju, presavijena žučna kesa i puno gasova. Hm?? Tragom te informacije dođoh do puno novih. Bol sa desne strane i oko zeluca, preko godinu dana, ide ka rebrima i ledjima, malo malo pa bol u stomaku i mucnine, sada i svrab. Zbog loseg oticanja zuči kroz jetru, može doći do nesnosnog svraba. Reče mi nedavno infektolog da se palpira blago uvećana jetra, ali po enzimima ne ukazuje na virusnu upalu. Može biti da sam na tragu rešenja. Dijeta i što više šetnje, eventualno operacija žučne kese.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab
PostPoslato: Čet Feb 22, 2018 1:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2015 9:35 pm
Postovi: 57
4 dana odmora, manje stresa, manje sedenja za kompom i manje svraba. Tusiranje na svaka 2 dana vec 10ak dana, uz ispiranje sodom bikarbonom.
Jutros, posle dorucka sa pirincanim galetama i kefirom, solja nesa sa mlekom i secerom i casa soka od breskve. Osetih napetost u predelu zekuca, te tup bol sa desne strane, pa pojacan svrab oko zeluca pa malo malo po stomaku. I opet veceras. Eho abdomena uredan. Napisao doktor u izvestaju, presavijena žučna kesa i puno gasova. Hm?? Tragom te informacije dođoh do puno novih. Bol sa desne strane i oko zeluca, preko godinu dana, ide ka rebrima i ledjima, malo malo pa bol u stomaku i mucnine, sada i svrab. Zbog loseg oticanja zuči kroz jetru, može doći do nesnosnog svraba. Reče mi nedavno infektolog da se palpira blago uvećana jetra, ali po enzimima ne ukazuje na virusnu upalu. Može biti da sam na tragu rešenja. Dijeta i što više šetnje, eventualno operacija žučne kese.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab
PostPoslato: Sub Mar 03, 2018 9:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Provodi što više vremena napolju, čak i po ovoj zimi--ali u pokretu uvek, i nadji dobro drštvo za to, srecnoo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab
PostPoslato: Ned Mar 04, 2018 12:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 04, 2018 12:26 pm
Postovi: 3
cao lavve,

predlazem ti da bacis pogled na ovaj sajt -http://www.lekarinfo.com/dermatologija/bolesti-koe/. ja sam konsultovala njihove lekare online putem sto je super nacin da dodjes do ispravnih i brzih dijagnoza.

srecno!


Poslednji put menjao vendi dana Ned Mar 04, 2018 12:57 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab
PostPoslato: Ned Mar 04, 2018 12:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 04, 2018 12:26 pm
Postovi: 3
cao lavve,

predlazem ti da konsultujes i ovaj izvor - http://www.lekarinfo.com/dermatologija/bolesti-koe/. ja sam konsultovala njihove lekare online putem sto je super nacin da dodjes do ispravnih dijagnoza.

srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab
PostPoslato: Pon Mar 05, 2018 12:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пиранчане галете, фабрички кефир, нес кафа, "домаћи" сок од брескве. Не зна се шта је штетније.

lavv87 je napisao:
... dorucka sa pirincanim galetama i kefirom, solja nesa sa mlekom i secerom i casa soka od breskve. Osetih napetost u predelu zekuca, te tup bol sa desne strane, ...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: