Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 14, 2009 10:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 9:40 am
Postovi: 2
Pa da li su simptomi prestali za ovih godinu dana? Da li si sada izlecen i kako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 11, 2009 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 7:14 pm
Postovi: 1
Imam slican problem vec skoro 5 godina. Ne secam se ni kako je pocelo vise. A onda pre tacno 4 god. pozlilo mi je kad sam zavrsila sa vecerom koja nije bila ni obilna ni teska. Odjednom su mi poceli jaki, nepodnosljivi bolovi u predelu pupka, donjeg stomaka i levo ispod rebara. Malaksalost, neko cudno preznojavanje, tesko disanje. Zavrsila sam u bolnici umalo operisana pod dijagnozom da mi je pukao cir na zelucu. Sva sreca nije bilo to.

Radila sam posle sve zive analize. Prvo mi je jedan specijalista konstatovao jak gastritis, posle gastroskopije, ultrazvuka i pipanja stomaka, odredio terapiju i dijetu koja nije pomagala. Da bi posle drugi rekao da takvi simptomi ne mogu biti od gastritisa ali nije znao sta je. Tako se ja vucem po lekarima i jos uvek imam te napade a nemam pojma sta mi je. Radila sam i snimanje creva (valjda kolposkopija). Pokazala je da je sve u redu. Test na heliko bakt. takodje u redu. Rentgen zeluca, tu su mi rekli da je kao smaknut. Neke babe su mi namestale ali bezuspesno.

Kao da imam neki krompir u stomaku, to mi se seta oko pupka i tvrdo je a nekad ne mogu ni da se pipnem po stomaku od bola. Smrsala sam 15 kg. Od tih stalnih bolova ne mogu ni da jedem, ni da spavam. Ujutru osetim zedj i bol a ne glad. Stalno sam naduta i puna gasova, nekad uz te napade imam i proliv a nekad zatvor. Od nervoze i stresa cesto imam napade. Pila sam i sedative.

Molim vas za savete?? Ne znam sta da radim vise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 11, 2009 8:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 7:14 pm
Postovi: 1
Zaboravila sam da kazem da bolovi odjednom pocinju i odjednom prestaju bez pravila. I da mi se jednom na stolici pojavila neka sukrvica. Inace je tvrdja a proliv i te simptome imam i kad treba da dobijem menstruaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 12, 2009 9:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 28, 2009 10:43 am
Postovi: 16
Lokacija: Nis
Ajde da ja probam laicki da pomognem nekome. Moja supruga je imala slicne probleme, gasovi, nadutost...dok jadne veceri sve to nije kulminiralo jedne veceri. Od bolova nije mogla da ustane iz kreveta. Jedva sam je nagovorio da odemo u bolnici. Na intrventoj na nasu srecu se nasao doktor sa bozjim darom koji je samo osecajem prstiju nagovestio problem oko jajnika. Sve to se desavalo oko 11 sati uvece. Odma nas je poslao na ultrazvuk abdomena i ono sto se otkrilo to je bila cista koja se omotala oko jednog jajnika skoro prekinuvsi cirkulaciju. U dva ujutru je primljena u bolnicu pod neizdrzljivim bolovima. Sutra dan joj je uradjena operacija....I sad je ok. Probaj i ti sa ultra zvukom abdomena mozda pomogne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 19, 2009 2:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 12:02 am
Postovi: 116
storm& je napisao:
Imam slican problem vec skoro 5 godina. Ne secam se ni kako je pocelo vise. A onda pre tacno 4 god. pozlilo mi je kad sam zavrsila sa vecerom koja nije bila ni obilna ni teska. Odjednom su mi poceli jaki, nepodnosljivi bolovi u predelu pupka, donjeg stomaka i levo ispod rebara. Malaksalost, neko cudno preznojavanje, tesko disanje. Zavrsila sam u bolnici umalo operisana pod dijagnozom da mi je pukao cir na zelucu. Sva sreca nije bilo to.

Radila sam posle sve zive analize. Prvo mi je jedan specijalista konstatovao jak gastritis, posle gastroskopije, ultrazvuka i pipanja stomaka, odredio terapiju i dijetu koja nije pomagala. Da bi posle drugi rekao da takvi simptomi ne mogu biti od gastritisa ali nije znao sta je. Tako se ja vucem po lekarima i jos uvek imam te napade a nemam pojma sta mi je. Radila sam i snimanje creva (valjda kolposkopija). Pokazala je da je sve u redu. Test na heliko bakt. takodje u redu. Rentgen zeluca, tu su mi rekli da je kao smaknut. Neke babe su mi namestale ali bezuspesno.

Kao da imam neki krompir u stomaku, to mi se seta oko pupka i tvrdo je a nekad ne mogu ni da se pipnem po stomaku od bola. Smrsala sam 15 kg. Od tih stalnih bolova ne mogu ni da jedem, ni da spavam. Ujutru osetim zedj i bol a ne glad. Stalno sam naduta i puna gasova, nekad uz te napade imam i proliv a nekad zatvor. Od nervoze i stresa cesto imam napade. Pila sam i sedative.

Molim vas za savete?? Ne znam sta da radim vise.


Deluje blesavo, ali ste možda hronično dehidrirani. Probajte da sračunate koliko vode (ne računati sokove, mleko, kafu, alkohol) dnevno unosite?
I proba "terapije" (nije medicinski prihvatljiva ali ništa ne košta a problemi koje imate nisu od juče):
- svakog jutra napunite dvolitarku vodom (česmovačom ako je dobra, filtriranom ili kupovnom negaziranom) - to treba da bude minimalna dnevna doza. Manje od toga samo ako imate problema sa bubrezima;
- ujutru popijte dve čaše vode i nemojte doručkovati pola sata nakon toga;
- kod drugih obroka isto postupite;
- nemojte piti vodu (a ni sokove, kafu i sl) u toku i sat vremena posle obroka;
- ako vam se u toku dana čini da ste gladni iako znate da nije vreme obroka i nije vam prazan želudac - popijte čašu vode;
- ako osetite bol u stomaku, popijte dve čaše vode i ne uzimajte lekove;
- u ostalim deonicama praznite flašu koju ste ujutru napunili.
I to je sve. Baš me interesuju efekti, a oni će biti vidljivi već posle par dana, ako ima smisla u ovom što predlažem.

Unošenje potrebnih količina vode bi trebalo da bude rutina za sve, bez obzira da li se javljaju tegobe ili ne, ali mislim da nismo svesni koliko malo vode unosimo. Otuda mera flaše od dve litre, radi objektivnosti.
Kad se rutina stekne, naravno da ne treba koristiti tu priručnu "menzuru".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: stomacni problemi
PostPoslato: Ned Apr 19, 2009 9:36 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 7:03 pm
Postovi: 93
Ovo za vodu nije losa ideja. Ne kosta nas nista da probamo. I ja mislim da slabo unosim vodu, primetim i po kozi, sva je suva i perutava.
Inace, vusem probleme sa stomakom vec oko 7 godina. Bolovi samo u donjem delu stomaka. Kompletan gin. pregled uradjen, urin , bila dvaput kod gastroenterologa. Analize krvi, ultrazvuk, irigografija sve je uredno. Nekad ne boli mesec dana, pa opet krene. Probode desno dole, pa levo, malo oko pupka. Nikad ne znam dal ce se pogorsati,al to muci jako niti bude gore , niti bolje. Ne mogu povezati ni sa cim. Poijem Rapten-k, dugo koristim Espumisan, sad pijem sestu kapsulu Flobiona , al nista. Nikakve promene. Normalne sam kilaze, nisam gubila za sve ove godine. Stolica je ponekad bolna. Ne tvrda. A bakterije, gljivice i krvi nema. Duze vreme pijem Legravan kontracepciju. Imla dva carska reza, koja se nalaze skroz dole. Doktorica gastroenterolog je rekla da je verovatno zbog toga.
Sta mislite i savetujete? Dal uraditi magnetnu ili kolonoskopiju? Inace , u ovom delu Vojvodine (Senta, Vrbas , Novi Sad ) kolonoskopiju rade bez ikave anastezije. Ako neko zna gde uspavljuju ,neka javi.Hvala!!!
A sa vodom pocinjem odmah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: probaj srebrnu vodu
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 2:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2009 2:11 pm
Postovi: 1
probaj srebrnu vodu, ima je u bolje snabdevenim apotekama, mislim da pali, sigurno ne škodi, znam kakve su to muke, em je neprijatno em može da te opako obruka kad ti zakrče creva svi te gledaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stomacni problemi
PostPoslato: Čet Jun 03, 2010 8:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 7:57 am
Postovi: 3
Moj problem je nastao oko dve godine, imao sam vodenu stolicu, a nakon toga svakodnevni proliv
mislio sam da nije nista strasno, ali proslo je godinu i po dana i ja sam posetio lekara
Prepisali su mi flobion, probiotic...ali to mi nista nije pomagalo,samo je uklonilo proliv, ali i dalje imam gasove i cestu stolicu
Pa su me poslali kod gastroenterologa..on me je poslao na analize, ali svi su nalazi dobri
Gastroenterolog mi je rekao da ne pijem mleko zbog laktoze, i prestao sam ali i to ne pomaze,
pa se vise nisam javljao gastroenterologu...

Pokusao sam da ne jedem nista 30 sati, ali i onda sam imao bolove, gasove, stolicu....
Sada ne jedem do 2 sata, i uzmem jos jedan obrok oko 6, ali stanje se ne poboljsava..
Sta mi predlazete da ne jedem, ili da jedem...??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stomacni problemi
PostPoslato: Čet Jun 03, 2010 8:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 7:57 am
Postovi: 3
Moj problem je nastao oko dve godine, imao sam vodenu stolicu, a nakon toga svakodnevni proliv
mislio sam da nije nista strasno, ali proslo je godinu i po dana i ja sam posetio lekara
Prepisali su mi flobion, probiotic...ali to mi nista nije pomagalo,samo je uklonilo proliv, ali i dalje imam gasove i cestu stolicu
Pa su me poslali kod gastroenterologa..on me je poslao na analize, ali svi su nalazi dobri
Gastroenterolog mi je rekao da ne pijem mleko zbog laktoze, i prestao sam ali i to ne pomaze,
pa se vise nisam javljao gastroenterologu...

Pokusao sam da ne jedem nista 30 sati, ali i onda sam imao bolove, gasove, stolicu....
Sada ne jedem do 2 sata, i uzmem jos jedan obrok oko 6, ali stanje se ne poboljsava..
Sta mi predlazete da ne jedem, ili da jedem...??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stomacni problemi
PostPoslato: Čet Jun 03, 2010 10:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
nemaju lekari pojma, kao po obicaju. Imas verovatno iritailno kolon. Za pocetak uzmi Meteospasmyl, on je relativno jeftin u Ivancic i Sinovi i koristi po receptu neko duze vreme

bagzi94 je napisao:
Moj problem je nastao oko dve godine, imao sam vodenu stolicu, a nakon toga svakodnevni proliv
mislio sam da nije nista strasno, ali proslo je godinu i po dana i ja sam posetio lekara
Prepisali su mi flobion, probiotic...ali to mi nista nije pomagalo,samo je uklonilo proliv, ali i dalje imam gasove i cestu stolicu
Pa su me poslali kod gastroenterologa..on me je poslao na analize, ali svi su nalazi dobri
Gastroenterolog mi je rekao da ne pijem mleko zbog laktoze, i prestao sam ali i to ne pomaze,
pa se vise nisam javljao gastroenterologu...

Pokusao sam da ne jedem nista 30 sati, ali i onda sam imao bolove, gasove, stolicu....
Sada ne jedem do 2 sata, i uzmem jos jedan obrok oko 6, ali stanje se ne poboljsava..
Sta mi predlazete da ne jedem, ili da jedem...??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stomacni problemi
PostPoslato: Pet Jun 04, 2010 7:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 7:57 am
Postovi: 3
A da li mi preporucujete neku odredjenu ishranu?
A sta je Meteospasmyl? kapslula, tablete..?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stomacni problemi
PostPoslato: Pon Feb 19, 2018 1:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 18, 2018 3:49 pm
Postovi: 1
Ja imam identicne probleme kao storm&. Molim za odgovor da li je ona nasla resenje. Ja sam ocajna


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: