Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 481 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 24, 2009 9:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 8:41 pm
Postovi: 87
Lokacija: tu i tamo
Ja sam u međuvremenu nabavila Mustelu, pa videćemo rezultate. Uljana kupka i krema za telo i lice. Koristimo je nekih nedelju dana i za sada se ti pečati nisu povukli ali su manje suvi i crveni. Jedino što sam primetila je da se stanje uvek pogorša sa bilo kakvim potapanjem u vodu. Čim ga spustim u koritance ono počne da crveni.

E, a novo je što mu se pojavilo i po licu i do sada u najgorem obliku. Ja više nisam pametna šta da radim.... :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 26, 2009 2:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 15, 2009 4:00 am
Postovi: 29
Jel probao jos neko Linolu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 07, 2009 9:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 8:41 pm
Postovi: 87
Lokacija: tu i tamo
Evo da javimo rezultate. Ekcem se dosta povukao od Mustele. Tek posle 2 nedelje korišćenja došli smo do dobrih rezultata. Prvo se postepeno povuklo crvenilo a zatim i rapavost. Sad čim primetim na drugim mestima kao plihčiće odmah reagujem i oni uopšte ne popucaju već se samo povuku.

Toplo preporučujemo svima sa ovim problemom. Jeste skupa ali vredi jer smo do sada najteži oblik koji je imao rešili bez Elocoma. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 21, 2009 8:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 29, 2007 1:18 pm
Postovi: 128
Bomini je napisao:
Evo da javimo rezultate. Ekcem se dosta povukao od Mustele. Tek posle 2 nedelje korišćenja došli smo do dobrih rezultata. Prvo se postepeno povuklo crvenilo a zatim i rapavost. Sad čim primetim na drugim mestima kao plihčiće odmah reagujem i oni uopšte ne popucaju već se samo povuku.

Toplo preporučujemo svima sa ovim problemom. Jeste skupa ali vredi jer smo do sada najteži oblik koji je imao rešili bez Elocoma. :D

Ovakomoje dete(sada skoro 2 godine) je sa 6 meseci pocelo da dobija bubuljicice po rukama.Citam da se taj atopicni der.pojavljuje po prevojima,te da svrbi...nisam zato dugo potrazila savet.Ima i decju astmu.Lekar pulmolog je sa njegovih godinu dana konstatovao da se radi otzv.guscjoj kozi,da bi mi sa njegovih 18 meseci rekli da je definitivno atopicni dermatitis i sta sam do sada cekala.Dermatolog nam je rekao da ce proci samo od sebei dao samo antibiotsku mast za kozu po guzi koji je rascsao,raskrvario(ali rekla bih da je koza prezasicena pelena,jako je osetljiva,potparena).Onda nam je alergolog prepisao neku francusku kozmetiku(SRV),jakoooo skupu,nakon 3 nedelej i nikakvih promena mi odlazimo opet.Prepisuje elocom kremu,7 dana.Mazem 5 dana i mislim da je dovoljno.Nista se ne desava.
Sta dalje
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 23, 2009 7:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 29, 2007 1:18 pm
Postovi: 128
???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 23, 2009 7:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 29, 2007 1:18 pm
Postovi: 128
???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 23, 2009 7:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 29, 2007 1:18 pm
Postovi: 128
???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: clear cream
PostPoslato: Pon Maj 25, 2009 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 1:32 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Ne znam da li ste culi za Clear Cream, kremu iz Izraela?
Ja sam dobila probna pakovanja i mazala sam cerki koja ima atopijski dermatitis i jaaako je dobra, a na prirodnoj je bazi.
Dala mi je prijateljica koja je bila na nekoj sekciji dermatologa, a kazu da se krema sada prodaje i kod nas u apotekama...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: clear cream
PostPoslato: Uto Maj 26, 2009 7:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 29, 2007 1:18 pm
Postovi: 128
ddida je napisao:
Ne znam da li ste culi za Clear Cream, kremu iz Izraela?
Ja sam dobila probna pakovanja i mazala sam cerki koja ima atopijski dermatitis i jaaako je dobra, a na prirodnoj je bazi.
Dala mi je prijateljica koja je bila na nekoj sekciji dermatologa, a kazu da se krema sada prodaje i kod nas u apotekama...

Hvala sto ste pisali.
Sumnjam da ovde(u Emiratima)ima ijednog izraelskog proizvoda,nema sanse.Jedino kad dodjem u Srbiju da pogledam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 26, 2009 11:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 1:32 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Da, mislim da ih u Emiratima nema jer sam posetila i njihov site
http://www.heimlich-natural.com/index.php?lang=sr
Ostaje samo da sacekate povratak u Srbiju :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 12, 2009 2:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 12, 2009 1:19 am
Postovi: 1
Lokacija: stanisic SO
imam devojcicu koja je rodjena sa atopicnim dermatitisom. vodila sam je kod mnogih dr. probala sve moguce kreme... ona se osipala po celom telu, bilo je i situacija da sam je vodila na hitnu... imala je kraste od cesanja... moze te zamisliti kako je gledati to a nemoci to ukloniti... kada je napunila 18 meseci, sasvim slucajno dodjem do dr. komarcevica kozni specijalista koji radi u bg na vma koji je jedini pojasnijo i pomogao tj odredio dobru terapiju. prepisao je sirup GALITIFEN koji je pila ujutro i uvece 3 meseca, moze se piti i po 6 meseci jer nista ne skodi. za hidratantnost koze i suvocu svaki dan sto vise puta mazati kozu PAVLOVIC krema i BEKUTAN krema izmesati zajedno jer odvojeno nemaju efekat, provereno. :) a na osip,samo ne na oci,mazati ELOKOM 3-5 noci, znaci pred spavanje. to nas je spasilo! :Di objasnio da kod AD je dokazano da osip izaziva nervoza, plac, crveno voce i povrce... sve ostalo zavisi od osobe do osobe... da bi se ustanovila jacina AD potrebno je uraditi IGE nalaz. i pripaziti na konzervanse, lesnik, oras, cokolade samo Kinder, Yoyo tj proizvodi koji ne sadrze lesnik jer on je najcesce uzrok osipa... eto toliko od mene. probajte jer zaista ova je terapija cini mi se do sad najjeftinija i najprostija ali nama je pomogla skroz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atopijski Dermatitis , Terapija i Saveti
PostPoslato: Uto Avg 18, 2009 10:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2009 9:44 am
Postovi: 1
Pozdravljam sve prisutne
prjavila sam se na ovaj forum iz jednog razloga da vam kažem da sam prosle godine dobila atopijski dermatitis u takvom obliku da malo ko od vas to može zamisliti i trajalo je puna tri mjeseca ležala sam u bolnici 10 dana davali mi raznorazne kortikoseroidne injekcije tablete dijagnoza je bilo ne želite da znate na svoju odgovornost sam izašla jer od toga koristi nije bilo da bi se samo manje češala pila sam po 20mg leksilijuma to su tablete za smirenje i sve tako dok nisam na interenu pronašla web stranicu doktorice iz sremske mitrovice koja me je izliječila za 15 dana i ja sam 20 dan počela da radim sada živim normalnim životom. u ovoj dijagnozi ima puno bitnih momenata koji ti olakšavaju život ako želite da znate više vi se meni slobodno napišite poruku biću dara da vam pomognem jer znam kako je to. Pozdrav još jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atopijski Dermatitis , Terapija i Saveti
PostPoslato: Čet Avg 07, 2014 3:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2014 3:10 pm
Postovi: 1
I ja imam problem sa istim :)
prvi znaci pojavili su se jos u ranom detinjstvu, posle poseta mnogih dermatologa, uspela sam naci resenje: koristim Linolinu kolekciju za negu koze i mnogo mi pomaze :) Kada dolazi do izbijanja alergije primam urbazon ili tablete aerius koji pomazu oko umirenja koze i iritantnosti... trudim se da ne izlazem kozu isusivanju... vetar i voda... bazeni sa visokom koncentracijom hlora obavezno izbegavati!!! Znaci sto manje kupanja u bazenima, sto zatvorenim, sto otvorenim :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atopijski Dermatitis , Terapija i Saveti
PostPoslato: Uto Dec 26, 2017 8:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 26, 2017 7:45 am
Postovi: 3
Astma i atopijski dermatitis idu zajedno obicno ali ne mora tako bit.Ja imam oboje i alergije su najveci uzrok tome.Isa sam kod ljekara ali klasika elocom didermal flosteron i neke kremice da bi mi se stanje pogorsalo i da bi mi AD zahvatio cijelo tijelo i lice .U narodu je to tkzv.majasil .Danas nemam problema sa dermatitisom.Kome treba pomoc neka se javi [email protected] a ja cu vremenom i odje napisati sve detaljno.Pozzz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atopijski Dermatitis , Terapija i Saveti
PostPoslato: Čet Feb 08, 2018 6:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 08, 2018 6:36 pm
Postovi: 1
Poštovani,
Treba da radim za jednu firmu koja se bavi prevođenjem upitnika za obolele od atopijskog dermatitisa - naime, trebaju mi ljudi oboleli od ove bolesti za kratak intervju kako bi se utvrdilo da li je prevod razumljiv. Da li bi neko bio zainteresovan? Mogu da platim 800 dinara za 1h intervjuisanja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 481 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 104 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: