Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 497 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 34  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Pon Dec 25, 2017 2:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јел' неко од вас пробао да из исхране потпуно избацу сву хемију?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Sre Dec 27, 2017 3:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2010 10:49 pm
Postovi: 15
@aca ma kakva ishrana, to nema veze s tim, 100%.
da ima, bilo bi rešenja.

da, promenio sam bio i ishranu. ovo je alergija na sopstveni znoj, ne znam kakve veze ima hemija s tim. na kraju, kad je prestalo, jeo sam sve isto, sa sve hemijom koliko hoćeš, kao i dan danas, prošlo mi je lagano.

promena ishrane je smehotresna za bilo koju bolest. svaka bolest može da ode bez promene ishrane i "zdrave ishrane", šatro, koja ni ne postoji.

problem dolazi iz uma. svaki problem se rešava u umu, osim, ako ne daj bože, mora nešto operacijom da se reši. ali čak i tada, pre operacije, moguće je otkloniti sve. naravno, ako veruješ u to.

@nenad23

poslao sam ti privatnu poruku, pa se javi ako ti treba neki savet, ali generalno, kazem ti sta da radis. pusti, skupi muda da te to crvenilo uništi. samo se pusti. kao kad skačeš u vodu. znaš da nećeš da se udaviš. ako pokušaš da se grčevito uhvatiš za vodu, znaš da ne možeš. umesto toga, opustiš se i plutaš.

neki bi to nazvali na engleskom i "leaf of faith".

samo se pusti i vidi šta će da se desi.

na kraju, ako ne pustiš, znaš šta će se desiti? izgubićeš ogromnu energiju zbog konstantne borbe za urtijarijom, tu bitku ćeš gubiti, očekivano, jer ne možeš da pobediš i spontano ćeš se predati i tek tada će ti proći bolest.

"What you persist, resist" - protiv čega se boriš, to opstaje i biva samo jače.

Dotle mogu da prodju godine, ali na kraju, naravno, ništa se ne dešava slučajno. I, posle par godina (recimo) mučenja sa time, videćeš da je holinergijska urtikarija možda bila najveći učitelj u tvom životu. služi ti da se osvestiš, probudiš, kako god mi to nazvali. da počneš da obraćaš pažnju na koje ne bi 99% ljudi koji nemaju probleme obratili.

zapamti, problem je UM. Um stvara otpor. nemoj da se hvataš za um i sve će ti biti jasno.

_________________
Essentials:
- When you live in complete acceptance of what is, that is the end of all drama in your life.
- Relax. Nothing is under control.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Čet Dec 28, 2017 8:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2010 10:49 pm
Postovi: 15
If you are afraid of death, be afraid. The point is to get with it, to let it take over - fear, ghosts, pains, transience, dissolution, and all. And then comes the hitherto unbelievable surprise; you don't die because you were never born. You had just forgotten who you are.

Alan Watts

Ako se plasis da te urtikarija savlada okej, plasi se. Ali poenta je da je pustis da preovlada. I onda nestane.

_________________
Essentials:
- When you live in complete acceptance of what is, that is the end of all drama in your life.
- Relax. Nothing is under control.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Čet Dec 28, 2017 3:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Када би то са умом имало везе онда би било решења.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Čet Dec 28, 2017 7:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2010 10:49 pm
Postovi: 15
@aca

kada bi ti znao način da rešiš to sve umom (iako nije um taj koji rešava), shvatio bi.

Ali, kao što morfeus kaže: You take the blue pill—the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe.

I to je skroz okej. Ne verovati.

_________________
Essentials:
- When you live in complete acceptance of what is, that is the end of all drama in your life.
- Relax. Nothing is under control.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Pet Dec 29, 2017 11:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па ено сви држе хиљаде разних менталних курсева и ништа се не решава. Обично се све заврши са краткотрајним плацебом ако уопште и има неког ефекта. Наравно да неких ефеката има али све остало је надувавање. Наравно, предавачи су пуни пара.

А што се тиче научнофантастичних филмова веома је лоше ако из њих извлачимо животне принципе и научне теорије. Волим научну фантастику али док јој није сврха индоктринација народа.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Sub Dec 30, 2017 12:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2010 10:49 pm
Postovi: 15
pusti to što neko negde tamo uzima pare, laže narod ili ceo svet, drži mentalne kurseve, self-help, itd itd. ne pričam o tome, niti me to zanima.

ja kažem samo jedno: pokori se bedi i beda će ti se pokoriti.
to znači - prestani u glavi da se opireš onome što jeste.
a, šta je definicija "jeste" u ovom slučaju?
jeste da ljudi (1 u 100.000) imaju problem sa holinergijskom urtikarijom. jeste da je to objektivan problem, patnja. pravi izraz je - patnja.

ali, ako prihvatiš to kao ono što se dešava u sadasnjem trenutku, onda si na dobrom putu da se oslobodiš toga.

ne znam da li se zabavljaš samo, šališ se, pa teraš kontru, ili si ozbiljan. kako god, ja ne prodajem ništa, nemam nikakvu korist iz svega ovoga, nisam guru, nisam zen master, samo prenosim moje iskustvo, koje bi možda moglo još nekome pomoći.

ne kažem da će "svakom, sigurno, 100% pomoći". možda neko ne ume da se prepusti onome što jeste. i to je okej.

postoji više individualnih istina, ne samo jedna. ja sam našao jednu. namerno nisam rekao "metoda izlečenja", jer ja kada sam se pokorio ovoj užasno bolnoj alergiji na sopstveni znoj, ja nisam očekivao ništa. prepustio sam se toku. i bolest mi se pokorila. hvala na tome, koristilo mi je, realnost je počela da se menja.

ali, kako god ti misliš, sve je okej. nisam ironičan, zaista. sve je okej.

_________________
Essentials:
- When you live in complete acceptance of what is, that is the end of all drama in your life.
- Relax. Nothing is under control.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Ned Dec 31, 2017 7:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па могуће да си у праву. Једна од најгорих ствари је да се човек бори против самога себе јер ту битку не може да добије.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Pet Jan 24, 2020 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 17, 2016 10:23 pm
Postovi: 8
Postao sam i ja bolesnik od Holinergijska urtikarije pre 15ak.dana. Da li je ova tema još otvorena i da li ima neko nova rešenja za ovu bolest?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Sub Jan 25, 2020 12:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Отворено или затворено - свеједно.

У питању је јетра а можда и црева, а све у комбинацији са хемијом у исхрани.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Sub Jan 25, 2020 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 17, 2016 10:23 pm
Postovi: 8
Alooo Aaaco ...Momak ti objasnio da se sve iz glave. I momak je upravu milion %. Pijem Rivotril 2 dana i nemam više ni jednu tačkicu. Ti lupaš gluposti. I beži sa foruma i ne smaraj ljude. Ti si jedan težak bolesnik i poznajem te sa teme"colon iritabile". Pre 3 godine.I tamo si davao glupave savete i da ljudi piju 100 nekih probiotika i svašta nešto...a i to je bolest iz glave. Ja se uspešno islečio posle koriščenja antidepresiva i psihostabilozatora. Aaaco beži ...Gubi se.. Tvoji saveti su GLUPI! Veruj mi ! Ja sam bio godinama po ratiištima. I provalio sam zbog čega dobijam sve te bolesti a ti vidim godinama samo daješ glupave savete. Idi pronadji sebe ili UBI SE ! PALI ŠEFE. Nemoj da pišeš ništa više!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Sub Jan 25, 2020 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 17, 2016 10:23 pm
Postovi: 8
Alooo Aaaco ...Momak ti objasnio da se sve iz glave. I momak je upravu milion %. Pijem Rivotril 2 dana i nemam više ni jednu tačkicu. Ti lupaš gluposti. I beži sa foruma i ne smaraj ljude. Ti si jedan težak bolesnik i poznajem te sa teme"colon iritabile". Pre 3 godine.I tamo si davao glupave savete i da ljudi piju 100 nekih probiotika i svašta nešto...a i to je bolest iz glave. Ja se uspešno islečio posle koriščenja antidepresiva i psihostabilozatora. Aaaco beži ...Gubi se.. Tvoji saveti su GLUPI! Veruj mi ! Ja sam bio godinama po ratiištima. I provalio sam zbog čega dobijam sve te bolesti a ti vidim godinama samo daješ glupave savete. Idi pronadji sebe ili UBI SE ! PALI ŠEFE. Nemoj da pišeš ništa više!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Sub Jan 25, 2020 7:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Зашто си пио лекове ако тврдиш да је све из главе?! Не би се излечио да их ниси пио.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Sub Jan 25, 2020 10:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 17, 2016 10:23 pm
Postovi: 8
Pa pio sam lekove "za glavu", ne kako ti pišeš da pijem za jetru a možda i creva! Momak ti govorio da je "sredio glavu"sam svojom snagom, i priča ljudima istinu a ti opovrgavaš njegovu priču i "prusmeruješ"ljude u teškim stanjima da ne jedu ovo- ne jedu ono ... Momku svaka čast što je svojom voljom-snagom "prepustio se bolesti"i posle 7godina pobedio bolest. Ja na žalost nemam snage kao taj momak i uz pomoć lekova za spihu,savladjujem bolest u 3 dana korišćenja,evo danas samo par tačkica od alergije. Želim da pomognem ljudima a ne da lupetam.
Svi mi imamo probleme u životu,a od psihe,dobiju se razne bolesti...Nekog "udari"na srce,neko se šlogira,neko pokrene rak...A nekom udari na probavu(creva),na alergiju...Ja sam "pazario"zadnje 2 bolesti i hvala dragom Bogu da sam spoznao da mi sve to ide iz psihe(psihosomatske bolesti)i da znam pravu terapiju i kako da se izlečim. Lekari lupetaju svašta,prepisuju antihistaminike I kortikosteroide za alergiju,a za Holinergijsku urtikariju ONI NE POMAŽU!
svi vi koji bolujete od nje,probajte sami psihom da pobedite bolest,ako ne uspete,na žalost,morate da koristite antidepresive i psihostabilizatore. Kad potpuno organizam umirite ovim lekovima ,Holienergijsku urtika će vam nestati. Toliko od mene i drago mi je ako nekad nekom pomognem mojim iskustvim.Sve najbolje svima! Pozzz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Ned Jan 26, 2020 12:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па то је увек тако. Фали само још мало. Као кад су магарца учили да не једе и замало успели...

Нема тога који се психички излечио. Много их знам који деценијама причају исту причу али не успевају да реше своје здравствене проблеме. То је само замајавање и самозаваравање.

Човек се може разболети због психе али се тако не може излечити.

И занима ме какву то психу имају деца од две-три године живота па оболе од канцера, дијабетеса и слично.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 497 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 34  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: