Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Sre Apr 09, 2014 9:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Najbolje da bebu pogleda fizijatar.Ako ste iz Beograda zakazite pregled u Sokobanjskoj ili odvedite dete privatno na pregled ako ste u mogucnosti, jer se na pregled u drzavnoj ustanovi ceka i do 2 meseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Sub Apr 26, 2014 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2014 3:04 pm
Postovi: 1
Imam pitanje za dr Zoricu, ako mozete da mi date savet, hvala unapred.
Pre 6 meseci javio mi se bol u rebru sa leve strane, pracen stezanjem ili grcom i bolom pri dodiru prstom na to mesto. sutradan je presao i na desnu stranu rebara, bol se sirio i menjao mesto. Malo je popustilo, ali i dalje svaki dan osecam nelagodu u predelu rebara, vise sa leve strane, ali zna da me zaboli I sa dense, gore, dole, sa strane, duz citavih rebara, nekada osecam neko peckanje, strujanje, nekada samo ako samo lagano pipnem kozu na tom mesto me zaboli. Imam uz to I bol u grudnoj kosti, na sredini, pri pokretu, ako lezim na ledjima I krenem da se okrenem na stranu, zaboli me, ako se ispravim i zabacim malo glavu unazad, taj bol je prisutan, isto i kada se sagnem da obujem cipele. Skoro svaki dan osecam gusenje, kao da ne mogu dovoljno vazduha da udahnem. Radio Sam ultrazvuk srca I EKG, sve u redu, vadio krv, nista poviseno, sve mi je u granici normalnog. Da napomenem otkad mi se javio bol, znaci ovih 6 meseci samo mirujem, jer ne mogu da funkcionisem, pokusao sam malo da potrcim I Odmah me zaboli I pocinje da gusi. Temperaturu nisam imao. Sta to moze biti ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Pon Jun 23, 2014 10:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 22, 2014 1:09 pm
Postovi: 1
Pozdrav prije dvije godine ostetio sam zivac lijeve podkoljenice,radjena je operacija al nazalost bez uspjesna..stopalo ne mogu ni podici a ni spustiti,volio bih vase misljenje moze li se to izlijeciti,postoji li bilo kakav nacin da se to povrati..Unaprijed hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Uto Jul 15, 2014 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 15, 2014 3:56 pm
Postovi: 2
Molim Vas možete li mi pojasniti RTG nalaz kralješnice. Imam 36 godina i on glasi: Na snimkama LS kralješnice vidi se održana fiziološka lordoza uz dekstroskoliozu primjereno visokih i mineraliziranih trupova kralješaka , održane stražnje interkorporalne linije.Održana je visina i.v. prostora.Inicijalne deg. promjene malih zglobova. Hvala puno !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Čet Sep 18, 2014 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 12, 2014 8:38 pm
Postovi: 2
Postavio bih pitanje dr Zorici,
Pre godinu dana povredio sam levo koleno i tada mi postavljena dg istegnuće tetive kvadricepsa.Odradio sam fizikalnu terapiju, statičke vežbe ali problem se nije sanirao.Uradio sam i magnetnu rezonancu koja nije pokazala ništa posebno.Od aprila ove godine počelo je da me blago boli i drugo koleno(na istom mestu-pripoju kvadricepsa za čašicu), mada ne kontinuirano kao levo.Išao sam kod reumatologa koji me je uputio na neurologa i konačno mi je postavljena dg hronična entezopatija.
Da li to može da se sanira i šta preduzeti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Čet Jun 01, 2017 12:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2017 12:07 am
Postovi: 3
Cuvajte se shockwave terapije ako je rade nestrucna lica!
Ja sam iskreno "nagrabusio"...Terapija se ne sme primenjivati blizu nervnih cvorova (nozak,vrat,kicma...).Meni su preporucili ovu terapiju u jednoj privatnoj ordinaciji gde su mi uradili 2 terapije na ruci zbog navodne upale tetiva a onda jos 3 terapije na ruci ali i na vratu/vratnoj kicmi...Otada a to je bilo pre oko godinu dana imam ukocenost leve ruke i leve noge ...ova terapija sme da se primenjuje samo na kostane delove-ruke,noge,ramena nikako na vrat i vratnu mozdinu jer moze da "pokarabasi" mozdane frekvencije...MOLIM VAS BUDITE JAKO OBAZRIVI KOD PRIMENE OVE TERAPIJE OVO SU OPASNI TALASI I MORATE ICI SAMO KOD PROVERENIH STRUCNJAKA KOJI ZNAJU STA SE SME A STA NE SME KOD PRIMENE NOVIH METODA LECENJA...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Čet Jun 01, 2017 1:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пробај са јаким сталним магнетом.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte fizijatra
PostPoslato: Uto Dec 26, 2017 6:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 10:46 am
Postovi: 5
Bavim se muzikom dugo godina (tačnije,već 43 godine).U poslednje vreme,dešava mi se,da me u toku sviranja gitare,hvata grč u kažiprstu i palcu ruke koja je na vratu gitare.Uz to, imam i problem sa bolom u vratu i ramenu na strani,na kojoj je kaiš gitare (cela ta strana je zategnuta i imam utisak da me bole i uvo i glava..). Pretpostavljam,da ima veze sa profesijom,ali ne znam kako da to "izlecim" .Radim razne vežbe,uzimam magnezijum,kalcijum.... Hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: