Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 497 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Pet Avg 19, 2016 4:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Ne znam gde moze drzavno da se radi, mogu da se raspitam kod kolega.
Znam da privatno ima u boljim laboratorijama. Kosta oko 3000, a test iz stolice oko 1000.

Pre urea izdisajnog testa mesec dana ne treba da se piju antibiotici ni inhibitori protonske pumpe(Controloc, Nolpaza, Nexium i drugo).

Potrebno je uraditi i osnovnu imunolosku dijagonstiku (ANA, ANCA, imunokompleksi, komplemetn C3, C4, IgA, IgG, IgM, IgE).
Imunoloske analize su skupe da bi se radile privanto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Sub Avg 20, 2016 12:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 18, 2016 12:33 am
Postovi: 4
@Shomy Hvala puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Sub Avg 20, 2016 9:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба да из исхране избациш сву храну и пиће који нису постојали пре сто година. Значи све од жваке, преко "100%" природних сокова, нескафе, саламе па до модерног јогурта.

Веома је пожељно да не једеш месо купљено код великих продаваца јер је пуно хемије. Прочитај шта сам овде писао: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ishrana и овде: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/zeludac_gastritis, а наравно и шире.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Pon Nov 21, 2016 1:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 23, 2015 2:58 pm
Postovi: 7
@subspace

Druze,tek sad sam procitao tvoju poruku tj. odgovor na moj post.
Da li bi mogao da mi ostavis facebook,skype bilo sta da se cujemo,hteo sam da te pitam nesto u vezi urtikarije pa mi je lakse tako nego da se dopisujemo ovde.

Hvala. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Uto Maj 02, 2017 9:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 02, 2017 8:02 am
Postovi: 2
Pozdrav svima. Imam 20 godina a već 5 godina imam male crvene tačkice po telu, najviše po rukama. I baš kao što ste pisali, leti izlazi manje i takođe kad se češće bavim sportom tj. kad se znojim.
Pre mesec ipo dana sam otišao kod dermatologa i rekla mi je da izbacim svu hranu što sadrži konzervanse i aditive na 10 dana a 5 dana da pijem Cetirizin (10mg) ili Atarax (25mg) 2 tablete dnevno. Pošto nisam uspeo odmah nabaviti Atarax (jer ga jedva ima u Srbiji)za koji mi je rekla da je efikasniji koristio sam Cetirizin i uz povećanu fizičku aktivnost. To je ublažilo dejstvo urticarije ali problem nije potpuno nestao. Produžio sam tu "dijetu" bez aditiva na još 10 dana kao što mi je i rekla, i plus još 5 dana sam uzimao Cetirizin, ali problem nije nestao niti se urticarija smanjila u odnosu na prethodnih 10 dana. Odlučio sam ponovo jesti svu hranu ali sam pio i cetirizin nekih 10 dana i primetio sam da se urtikarija povećava. Stigao mi je i Atarax iz Slovenije. Pijem ga već 5 dana uz prepisanu dijetu bez aditiva i konzervanasa. Razlike za sad nema, možda se čak i povećala alergija, ali sačekaću još 15-20 dana da vidim šta će biti jer čitam da svi hvale ovaj Atarax. Ako ne prođe, stvarno ne znam više šta da radim. Nema tablete koju nisam popio, preko Aeriusa, Pressinga, Xyzala, sad do Cetirizina i Ataraxa, pa i kreme Synopen i Fenistil nisu pomogle.
Rekli ste da treba prihvatiti urtikariju, živeti s njom i ona će nestati, ali to nije istina, 4 ipo godine sam živeo sa urtikarijom, nisam skoro ni obraćao pažnju, rekoh proći će to vremenom ali nije prošlo, samo se povećalo..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Uto Maj 02, 2017 1:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 23, 2015 2:58 pm
Postovi: 7
@StefanJ
Druze javi da li ima promena kada budes uzimao atarax.
Urtikariju imam od 2011 i jos uvek se mucim sa njom.Probao sam neke lekove koje si ti nabrojao ali nisam bio toliko uporan sa lekovima jer i ne pomazu.Sve analize su bile u redu kada sam ih radio tako da nisam ni na sta alergican.Fora je sto oni i ne mogu da putem analiza pronadju urtikariju jer ona nastaje pre pocetka znojenja ili povisene telesne temperature,emotivne reakcije ili toplote i brzo nestaje kroz par minuta i ne ostavlja nista za sobom sve se vraca u normalu,tako bar ja msm.
Znojenje dovodi do slabljenja urtikarije i to je ono sto radim dok ne pronadjem resenje jedino tako mogu da je podnosim lakse.
Mozemo da se dopisujemo ako hoces da razmenimo misljenja u vezi urtikarije,uvek sam tu da odgovorim i pomognem koliko mogu.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Sre Maj 03, 2017 10:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
StefanJ, десет дана је мало. Избаци сву хемију из исхране бар три месеца па ћеш видети да ли има ефекта. Међутим, мораш да избациш буквално сву хемију. Мени смета и један једини капућино из аутомата.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Sub Jul 08, 2017 3:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 02, 2017 8:02 am
Postovi: 2
Pozdrav, evo mene ponovo, posle 2 meseca. Samo da vas obavestim da je urtikarija i dalje tu, mada u manjoj količini a to je verovatno jer se puno znojim. Uglavnom atarax mi nije pomogao, cetirizin je kako mi se čini malo bolji ali i njega ne pijem više jer skoro pa i nema nekog efekta. 2 meseca sam se hranio zdravo i ništa, sada više ni na hranu ne pazim, jedem sve jer do hrane nije. Ne znam više šta da radim nemam rešenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Sub Jul 08, 2017 4:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 23, 2015 2:58 pm
Postovi: 7
@StefanJ

Stefane hvala na javljanju.Dobro je sto si probao to sa hranom.
Naravno da nije do hrane.
Imam i ja urtikariju i sad je dobro stanje jer se znojim,zimi je problem.
Ni ja nemam resenje za nju jos uvek od 2011 do dana danasnjeg preko 6 godina.
Kazu mi da sam je dobio zbog stresa i to je verovatno tacno,zato sto drugo objasnjenje ne moze da se nasluti kada su svi rezultati i analize u redu i ne moze se pronaci uzrok.
Meni se cini da nece nikad prestati i nestati iz mog zivota,mada se nadam ali to jako malo bukvalno 1% da ce sama od sebe prestati.
Nema leka koji moze pomoci i uticati da nestane,moze samo da ublazi jacinu i to privremeno.
Resenje jedino je trening i znojenje svaki dan i tako da zivim do kraja zivota.
Dokle cu moci da se bavim treningom videcemo.Problem je kad se povredite i ne mozete da trenirate.
Sve u svemu jos uvek nema resenja ali zivimo tako kako znamo i umemo.
Pozz do sledeceg javljanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Ned Jul 09, 2017 7:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не мора да буде директно од хране ако је оштећена функција неком од унутрашњих органа.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Pon Jul 17, 2017 1:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
StefanJ je napisao:
Pozdrav, evo mene ponovo, posle 2 meseca. Samo da vas obavestim da je urtikarija i dalje tu, mada u manjoj količini a to je verovatno jer se puno znojim. Uglavnom atarax mi nije pomogao, cetirizin je kako mi se čini malo bolji ali i njega ne pijem više jer skoro pa i nema nekog efekta. 2 meseca sam se hranio zdravo i ništa, sada više ni na hranu ne pazim, jedem sve jer do hrane nije. Ne znam više šta da radim nemam rešenje

С обзиром на то да си веома брзо прешао на здраву исхрану, волео бих да знам како си се то здраво хранио, шта си јео и пио. Иначе два месеца најздравије хране слабог ће имати ефекта уз онакве лекове који трују јетру.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Pon Dec 18, 2017 12:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2010 10:49 pm
Postovi: 15
pozdrav ljudi krajem 2017. godine.
prošlo je 7 godina otkako sam se prvi put javio, a alergije (urtika) nema već godinama...

čitam neke komentare, i prepoznajem sebe, u toj konstantnoj trci sa vremenom, stalan cajtnot: trči, preznojavaj se, jer sutra kreće ponovo pakao, i tako u krug, od oktobra do marta-aprila...

mogu opet da ponovim ono što sam rekao pre sedam godina: pokori se bedi i beda će ti se pokoriti. pokori se alergiji i alergija će ti se pokoriti.

znam, vi koji imate ovaj problem i čitate ovo, deluje vam nemoguće, nezamislivo da se čovek jednostavno prepusti. dokle god se borite protiv bolesti, ponestajaće vam snage, gubićete trku sa bolešću i vremenom. pokušajte da prihvatite bolest. da kažete "biće šta bude. prihvatam ovo što jeste". ali, nemojte samo mislima da prihvatite, nego istinski, duboko iznutra, jer, znate, tu iznutra nema laži, nema prevare kao na površini. ili ste prihvatili, ili niste. nema izmedju.

kako je umeo da kaže alan watts:
"Life is not a problem. If we live, we live; if we die, we die; if we suffer, we suffer; it appears that we are the problem" - samo prihvatite ovo.
Ništa više. Nikakvi lekovi, antihistamini, hiperbarične komore, xanaxi, kreme... ništa neće pomoći. zapamtite to.

činjenica: vrlo, vrlo, vrlo, vrlo opaka bolest, iako se mnogi smeju tome.

sad, iz ovog ugla, smatram da mi je ova bolest donela mnogo korisnog u životu. probudila me je. naravno, budjenje (prosvetljenje, osvešćivanje, produhovljavanje, kako god nazvali mi to) i dalje traje i trajaće dok smo živi. ali, dok danas proklinjete tu muku koja vas muči, jednog dana se osvrnete unazad i kažete - sad mi je jasno zašto se sve ovo dešavalo.

bolest vas načini probuđenim.

"Fulfill me, make me happy, make me feel safe, tell me who I am. The world cannot give you those things, and when you no longer have such expectations, all self created suffering comes to an end."

"Accepting means you allow yourself to feel whatever it is you are feeling at that moment. It is part of the isness of the Now. You can't argue with what is. Well, you can, but if you do, you suffer."

Eckhart Tolle

Pozdrav

_________________
Essentials:
- When you live in complete acceptance of what is, that is the end of all drama in your life.
- Relax. Nothing is under control.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Uto Dec 19, 2017 11:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 23, 2015 2:58 pm
Postovi: 7
@subspace

druze kako si se ti izborio sa njom,da li mozes da objasnis?

kako si protiv svraba,crvenila pecenja koze,to kad izbije jednostavno ne mozes da budes pri sebi bar ja dok ne prestane i tako u krug svakih dan sto puta izbija i ubija.
Kako je kod tebe prestala da se desava i kad ti se desavalo dal si bio miran u tom trenutku ili si se cesao itd.

Hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Ned Dec 24, 2017 9:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2010 10:49 pm
Postovi: 15
Ne, kad je izbijala alergija, tj. crvenilo, morao sam da se češem, da se savijam od bolova, u tom trenutku ništa nisam mogao, niti postoji rešenje (tipa, ako mislis da stavis nesto hladno na sebe ili sta god).

kad dođe dotle, pečen si, a to mu otprilike dodje svaki dan. gde mogu da budem miran, i sam znaš da je to neizdrživo :lol:

trčao sam svaki dan po nekoliko kilometara, ali kao što i sam znaš, dok znoj počne da izbija, opet peče, boli, ubija, kida... prvih 10 minuta, dok ne prodje.

u tih 10 minuta stisnem zube, češem se koliko mogu, par puta mi se desilo da sam stao, seo na zemlju i skupio se od bolova.

_________________
Essentials:
- When you live in complete acceptance of what is, that is the end of all drama in your life.
- Relax. Nothing is under control.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: holinergijska urtikarija (reseno)
PostPoslato: Pon Dec 25, 2017 11:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 23, 2015 2:58 pm
Postovi: 7
@subspace
kapiram te druze,sve isto se desava i meni,naravno da ne mogu da budem miran i to sto kazes skupis se od bolova itd.
reci mi samo posto kazes da vise nemas tih problema kako je prestalo,posto si se isto cesao kao sto i ja radim i trenirao,trcao itd.
Hvala na odgovoru.Mozes li da ostavis fb nalog ili bilo sta drugo da se dopisujemo?Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 497 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: