Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Ned Dec 17, 2017 1:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пролив је нормална последица. А колико си пио тог раствора у току дана?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Ned Dec 17, 2017 1:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 08, 2015 1:31 am
Postovi: 5
prvo sam poceo sa jednom soljicom od kafe,posle sam pio dve tri dnevno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Ned Dec 17, 2017 6:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 11, 2017 7:20 pm
Postovi: 6
smrtfasizmu je napisao:
prvo sam poceo sa jednom soljicom od kafe,posle sam pio dve tri dnevno.


Mislim da si pio previse i da se na pocetku pije pola decilitra odnosno da 1l traje 20 dana.
Stariji ljudi i oni koji inace imaju problem sa zatvorom piju vise a rezultati pijenja bi trebali da dodju tek posle nekoliko meseci pijenja.Takodje mislim da Nigari je nazalost jedan od losijih barem tako sam procitao na hrvaskim forumima mada mnogi ljudi pisu da ga dobro podnose.

Magnezijum hlorid je jeftin ali se izgleda dosta slabije apsorbuje i ima nezeljenih efekata,citrat je nesto bolji ali ovde kod nas dosta skup.

Mislio sam da preko sajta iherb i paypala kupim prvoklasni magnezijum taurat ili glicinat, posto bih ujedno kupio i za majku i oca koji imaju manje probleme sa srcem a sa kupovinom preko 34 evra neplaca se postarina.Inace sa placenom carinom i porezom izadje povoljno u odnosu na kvalitet i cene citrata kod nas.

Imam jedno pitanje ako neko od vas zna,uvoz lekova kod nas je zabranjen ovako pojedinacno ali ovo su suplementi i neprepisuju se na recept pa neznam da li se to moze uvesti.Inace na sajtu iherb stoji da salju za Srbiju,slao sam i mejl nasoj upravi carina ali jos nisam dobio odgovor a na telefon se niko nejavlja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pon Dec 18, 2017 11:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
У једној шољици кафе испадне да има три грама мегнезијум хлорида што је баш превише. Таман за пражњење црева. :wink:

Веома дуго користим NowFoods магнезијум од 400mg који садржи магнезијум оксид, магнезијум цитрат и магнезијум аспартат али не пише у ком односу. Препарат је одличан. Може да се купи преко Витамин шопа или преко Ихерба где је јефтинији.

Што се тиче Ихерба, ево скоро годину дана купујем суплементе преко њих и у принципу нема проблема. Међутим, ако узмеш пакет скупљи од 20 евра преко глобал меила онда он заглави на нашој царини у пошти на Алтини и до два месеца. Због тога сам прешао на испоруку преко ДХЛ-а. Јесте мало скупље али је неупоредиво брже и једноставније. Само не треба куповати производа више од 50 евра јер онда мора да се царини. За сваки случај ја за сада купујем тако да ми укупна вредност не прелази 50 евра (роба плус поштарина). Ту није проблем 30% већа цена због царине већ додатних 30 евра коју ДХЛ наплаћује за услугу посредовања приликом царињења. Ето од мене...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pon Dec 18, 2017 10:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 11, 2017 7:20 pm
Postovi: 6
Kupio sam danas magnezijum citrat solgar u apoteci mada sam mislio da ga kupim preko iherba,a ako ga ipak kupim u iherbu taman kad ovo popijem on ce stici.

Recimi mi koje konkretno promene osecas odkad pijes magnezijum.

Koliko si placao DHL dostavu,tamo pise da je to 17e sto nije nazalost malo skuplje.
Pitao bih te jos samo kada si kupovao u iherbu da li ti je naruceno stizalo na adresu ili si isao u carinarnicu postu da naruceno podignes.Gde si platio porez na robu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Uto Dec 19, 2017 11:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако питаш мене, пијем магнезијум због срца. Имао сам прескакања а сада је у реду.

ДХЛ достава из Ихерба је у старту око 16 евра али се мало мења са додавањем нових производа до неке килаже. Задовољан сам ако на производе од 30 евра буде ДХЛ поштарина 18 евра.

Ако наручујеш преко Глобал меила то се шаље обичном поштом и стиже кући или у пошту. Ако је пакет испод 20 евра стигне за око 10 дана, АКО стигне. Мени један пакет није стигао а оне у пошти боли курац - морам да се тако изразим јер је то најбоља слика и прилика ситуације. Ако је пакет преко 20 евра онда то иде на царињење и дође те око 30% вредности пакета и то плаћаш у пошти у којој подижеш пакет. А пакет се царини цирка два месеца.

Ако наручујеш преко ДХЛ-а, пакет ти стиже за неколико дана ако се не царини. У ДХЛ-у кажу да се не царини вредност робе испод 50 евра под условом да јасно пише цена робе и цена поштарине. Због тога за сваки случај ја идем на то да укупна вредност буде испод 50 евра. Ако ти пакет подлеже царињењу то траје само један дан, али мораш ДХЛ-у емаилом да доставиш неколико докумената што ти они већ напишу. Није проблем царина и порез који су око 30% укупне вредности већ додатна услуга ДХЛ-а од 30 евра. Што је много много је. Углавном, у оба случаја пакет ти доносе на кућну адресу, наравно. А додатне трошкове уплаћујеш унапред, електронски.

Још нешто?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Uto Dec 19, 2017 6:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 11, 2017 7:20 pm
Postovi: 6
Hvala ti na iscrpnom i potpunom odgovoru.Ocigledno kod nas nemoze nista jednostavno, pa nije sigurno ni kad ce stici ni da li ce stici ni koliko ce na kraju kostati.Kad se sve uzme u obzir ocigledno se neisplati kupovina u iherbu pa cu najverovatnije kupovati u nasim apotekama,skuplje na prvu ali makar jednostavnije.

Jos da vam ispricam ovo.Zovem danas upravu carina da pitam da li mogu da uvezem magnezijum taurat i glicinat u Srbiju,zvao sam neke 4 broja po 2 puta u krugu sa cekanjima po 3 minuta,i nakraju mi se javi neki tip sa stavom sta oces sta me uznemiravas,objasnim mu ja zasto zovem kaze on meni ja za to nikad nisam cuo,to ako porucis to ce morati na ekspertizu da se utvrdi sta je to da nije mozda droga :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sre Dec 20, 2017 12:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па види друже, знаш оквир у коме ће се кретати цена, а објаснио сам ти каква је ситуација преко ДХЛ-а и да су много исплативији. Неке производе никада нећеш наћи у Србији а има их код Ихерба, а неки су овде пет спута скупљи него тамо (на пример витамин Б6).

Ево ти података из моје евиденције. За ових скоро годину дана што сам куповао разних препарата за ужу и ширу фамилију, са свим зајебанцијама, царинама, порезима и штетама које сам има, коштало ме 950 евра. Да сам све то куповао у Србији коштало би ме округло 2.000 евра а можда и више јер сам неке цене морао да проценим пошто их нема на нашем тржишту. Па ти види да ли се исплати.

Или као са осталом робом преко Алиекспреса, слично. "Ко умије њему двије." :wink:

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sre Jul 25, 2018 8:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 25, 2018 8:16 am
Postovi: 1
Mislim da treba na godišnjoj razini jednom kod urologa na pretragu. Kolega mi je imao dosta velike probleme s prostatom ali je rijesio s Regen50 kapsulama od Nutrilaga. Ja recimo imam kalsifikaciju prostate ali do sada nisam imao nikakvih poteškoća, iako mi je rečeno da je to samo pitanje vremena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sre Jul 25, 2018 11:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Вишак и таложење калцијума лако се елиминишу уношењем квалитетног магнезијума.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pon Nov 05, 2018 9:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2018 11:43 am
Postovi: 28
Od hronicnog bakterijskog prostatitisa bolujem 23 godine...slobodno sam mogao pisati i u temi "hronicne urinarne infekcije" jer imam sve infekcije za koje ste culi a tice se urinarnog trakta.
Pocelo je jos 1990 godine kada sam zestoko (mokre carape 3 i vise sati) nazebao.Sutradan sam osetio bol u besici...Neadekvatno lecen sa malim brojem bakterija po lekarima "ne treba ni da se leci" sve je preslo u kraonicnu infekciju uro trakta.Koje sve bakterije nisu prosle...prvo proteus pa razne stafilokoke itd.
Posle nekoliko godina i prostata biva zarazena bakterijama...nelagodnost,bolovi u medjici,pritom nocu ne idem u WC(hvala bogu na tome)...Kada je sve to pocelo bio sam u ranim tridesetim sada sam sredovecan covek 50 i kusur.Ali nekako sada teze podnosim sve,imunitet je pao,sto zbog godina,sto zbog stresova,zivotnih lomova (gubitak posla,smrt clana porodice sve u istom mesecu)...Tako da ovo ranije nije bilo toliko izrazeno a zbog ovih zivotnih lomova evo skoro vise od godinu dana imam velikih problema.
Prostata boli,bubrezi bride,besika isto.
Da nesreca ne ide sama,desi mi se jedna glupost.Sa zenom koju ne poznajem dovoljno imao sam sex bez zastite.Odmah sam osetio peckanje po glavicu i unutar njega.
Sutradan je iritacija bila jos gora.Pored gore navedenih problema sad i ovo.Uradio sam briseve i pocetkom septembra je bila bacterija eterobacter spp na glansu i uretri.Po antibiogramu sam pio antibiotik ciprofloksacin...izazvao je samo jos gljivice po glansu.Posle ispijene terapije i tretiranja glansa triderm kremom spolja je stanje bilo ok na pregledu kod koznog.Unutar glavica u kanalu pecenje,nelagoda,jos mi samo to fali.I onako sam imao probleme i pre ovog.
Odlazim kod lekara urologa u vecem gradu,on je na sve ovo sto je video,nalaze i pregled koji je obavio rekao da mi je prostata normalne velicine dao Prostamol Uno a za bakterije nista jer su bile u malom broju.Urinokultura 40.000 providencia retggeri.
Napominjem da sam bris uretre nestrucno normalno u jednoj privatnoj klinici morao da uradim sam sebi.
Posle mesec dana bolova ponovo ali sad kod urologa dajem tri brisa na Hlamidiju,Mikoplazmu,uroplazmu i bakterije...hteo sam sve da ispitam i iskljucim svaku mogucnost da je nesto drugo dem bakterija.Dobro da su nalazi svi negativni sem na bakterije,cujte sad ovo "U URETRI NADJENE BAKTERIJE ESHERIHIJE COLI U VELIKOM BROJU" A samo 3 dana pre u urinokulturi sve ok sterilno.Spermokultura isto OK.
Evo sad se spremam prekosutra kod Urologa iz veceg grada se spremam sa novim nalazima,da vidim sta ce reci sad!?
Procitao sam sve na ovom forumu,evo koristim D.manozu vec 3 dana i stvarno pomaze za e.coli,za origana u kesici koji je hvaljen ne znam da li pomaze samo za prostatu ili i za bakterije u uro traktu?Narucio sam Lugolov rastvor iz Holandije jer to preporucuje brat "Inostranstvo" ali da deru na siping deru al nije mi zao ako pomogne.
Takodje jedan Grk mi donosi 2 kutije Furolina 100 mg.Ne znam da li je dovoljno 2 kutije?
Ne znam dal uopste ovom urologu da kazem o ovome nesto...ili da cutim i radim.Eto morao sam da olaksam dusu,ako neko ima neki savet slobodno neka mi napise,moze i kritika ako sam zasluzio...Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Uto Nov 06, 2018 2:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А у бре, јбт. Дуго си чекао да лекари нешто ураде. Хвала Богу још си жив за разлику од неких мојих рођака и комшија.

Теби је потребна алкализација организма. Да ли ћеш то храном, петролејом, кречном водом или чиме другим, то мораш сам да видиш.

Под обавезно:
- ацидофилно млеко (Завод за млекарство из Земуна га прави)
- пробиотик са ацидофилусом (Натрол Ацидофилус)
- још неки пробиотик као што је Мултилак
- домаћи кефир
- много чисте воде уз постепено повећавање дневног уноса
- неки чај из Института Јоаиф Панчић
- води рачуна да антибиотике не узимаш заједно са пробиотицима

Луголов раствор си могао да узмеш у некој од апотека које имају своју лабораторију. Нисам куповао али сам се распитивао.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Uto Nov 06, 2018 5:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2018 11:43 am
Postovi: 28
Nikako nemojte da napravite gresku kao ja i poslusao "Inostransvo" i narucio iz Holandije Lugol.Sad su mi pustili e mail iz nase carine gde su mi j kevu i tek ce jer sam vec platio duplo cena proizvoda 26 e plus siping 25 e.Sve se nalazi u Zagrebu i pitaju me sa nase carine da li prihvatam robu jer moram da platim usluge spedicije i carinjena u Srbiji...Znaci da ce da me kosta ko petra kajgana a ako ne prihvatim odose 50 evra."Inostranstvo" je narucio to iz EU a ne kao ja iz Serbije jer covek tamo verovatno zivi.Eto kad se pravim pametan hteo sam najbolji Lugol a zavrsio bi i ovaj iz "Zelene Apoteke" poso.
Bas sam tezak glupan!!!

Evo pogledajte sami:


"Poštovani,

DPD kurirskim servisom upućena Vam je pošiljka. Nalazi se u Zagrebu, poslednjoj stanici iz EU.
Faktura je u prilogu. Za carinjenje biće potrebna original faktura sa dodatim DAP Paritetom.
Kako DPD u Srbiji ne prihvata pošiljke na fizička lica, već samo pravna, za carinjenje predmetne pošiljke, prilikom prispeća u Srbiju, trebalo bi da angažujete drugog špeditera.
U tom smislu imaćete trošak usluge špedicije i dažbine prema državi. Pošiljalac je platio izvozno carinjenje iz EU, transport i dostavu na adresu.
Potrebna nam je potvrda da li prihvatate pošiljku i informacija šta je roba.


S poštovanjem,

Kristina Kelebuda



DPD Sektor

Lagermax AED d.o.o.
za špediciju i međunarodni transport
22310 Šimanovci, Golubinačka bb
Telefon +381/22/ 408-819
Mobilni +381/63/103-41-42
Telefax +381/22/408-862


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sre Nov 07, 2018 2:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли продавац прихвата враћање робе? У том случају само би пукао за поштарину јер би требали да ти врате паре за производ.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sub Nov 10, 2018 4:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2018 11:43 am
Postovi: 28
Tacno tako...javili su vratice novac bez postarine


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: