Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pet Jul 07, 2017 10:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 02, 2016 8:07 pm
Postovi: 8
Inostranstvo je napisao:
roblack je napisao:
Zena uzima, ja sam neko vreme cist :)

Ali lepo si rekao za obroke. Ako je slabo jela malo joj muka i boli je glava. Ali ako pojede nesto valjano dok uzima, sve ok. Kapiram da je bas jak lek pa zato tako reaguje. Ali za sad kaze da joj je dobro :) Svakako javljam progress !

Da li ima rezultata?


Ja napisao odgovor jos odavno, ali tek sad vidim da nije uopste okacen! U svakom slucaju evo opet :)

BIlo je zeni ok neko vreme, dok je pila lek, i onda pred kraj terapije opet osetila simptome. Jos nije radjena kontrola kako smo bili van zemlje, ali pocela je opet da uzima, pa ce nakon ove terapije raditi kontrolu.
Lek je izgleda dosta jak jer izaziva mucninu redovno ako se ne jede bas dobro pre uzimanja, ali nista strasno :)

Svakako javljam cim bude nekih rezultata !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Ned Sep 03, 2017 6:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 03, 2017 6:29 pm
Postovi: 1
Zdravo ljudi,

Vidim da se ovde dosta prica o lecenju caju od Male Mlecike i polenovog praha u kombinaciji sa grejanjem dela izmedju skrotuma i rektuma.
Prvo pitanje je koliko cesto grejete i koliko vremenski dugo taj deo ? Neki doktori ne preporucuju grejanje donjeg dela stomaka (oni koji nisu urolozi)

Mene interesuje da li je neko mozda koristio Q-urol ili Conprosta Forte (oba su bazirana na polenu) koliko sam uspeo da vidim i da li je imao nekih boljitka u smanjenu tegobama? Da li je moguce mozda predozirati se polenom ako se uporedo pije polen npr rastvoren u vodi? Koliko kasicica dnevno sirovog polena?

Meni je jedan urolog iz Subotice preporucio Q-urol a drugi iz Beograda Conprosta Forte.
Takodje sam uzeo caj od Svilovine (koji je izgleda kombinacija biljaka iz roda Epilobium ako se ne varam)

Takodje umesto Male Mlecike da li je neko koristio "Ruski caj" biljka takodje iz roda Epilobium tacnije (Epolobium angusifolium) (engleski Fireweed). Na forumu krstarice takodje postoji tema gde se jedan korisnik kune u isti (doduse veoma fanaticno).

Toliko za sada,
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Ned Sep 03, 2017 9:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Када сам имао упалу простате грејао сам се свакодневно сат времена у цугу и то електричним јастучетом. Наравно после тога нисам мрдао из куће. Пио сам Ципроцинал антибиотик а касније сам наставио са Простатексел биљним препаратом.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pet Okt 06, 2017 10:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Сећам се једног чиче кога сам гледао на ТВ-у али се не сећам у којој емисији. Можда је било Петказање. Причао је да је имао проблема са простатом и једва је могао да мокри па су лекари хтели да га оперишу. Он наравно није хтео него је, већ је била зима, дуго времена проводио дупетом наслоњен на његову велику зидану пећ и тако се "пекао". Нажалост не сећам се да ли је рекао колико дуго је спроводио ту терапију али је рекао да му се проблем више никада није вратио.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pon Okt 09, 2017 10:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Озбиљан сам, гледао, али то је зидана пећ и она никада није тако врела да се можеш испећи. Па ваљда нико није луд да се пржи?

Сигурно није довољно само смлачити "позадину". Ја сам користио оно електрично јастуче где температура уме толико да порасте да сам морао повремено да га искључим како би "смањило доживљај". :wink:

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pon Okt 23, 2017 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 19, 2017 11:31 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima!
Moj problem je sledeći: pre pet godina sam od jedne ženske zapatio "Enterokokus" koji se začaurio u prostati i sve analize su bile ok osim spermokulture gde su nadjene u malom broju. Obišao sam tri doktora sve preglede uradio pio antibiotike suplemente čajeve i sva trojica su mi na kraju rekla to ne može da se izleči. Da li je neko od vas imao iskustva sa ovim i možda uspeo ovoga da se reši? A našao sam i Furolin mada mi rekoše u apoteci da se pije 4 puta na dan, to jest na 6 sati prvig dese dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pon Dec 11, 2017 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 11, 2017 7:20 pm
Postovi: 6
Ljudi da li je neko koristio magnezijum hlorid za kalcifikate u prostati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Uto Dec 12, 2017 2:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шта рече? Како то користиш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sre Dec 13, 2017 5:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 11, 2017 7:20 pm
Postovi: 6
aaaca je napisao:
Шта рече? Како то користиш?



Ne koristim ga jos ali planiram,mislio sam da cujem neka iskustva od drugih koliko ga uzimati kao i kakvi su efekti uzimanja.

Kako sam procitao priprema je da se u litar prokuvane i ohladjene vode sipa 33g magnezijum hlorida i promucka a kolicina uzimanja je razlicita.Uzimaju ga jer cisti organizam od nagomilanog kalcijuma recimo na zglobovima kao i za detoksikaciju.
Hronicni nebakterijski prostatitis nemoze potpuno da se izleci zbog kalcifikata u prostati koji remeti cirkulaciju u prostati pa je upala brza a oporavak dug,dobar opis o prostati po meni je od ruskog doktora Malahova koju sam nasao na internetu jedna knjizica od 150 strana nemorate sve da citate imate sadrzaj pa mozete citati ono sto vas interesuje mada je kvalitetna pa bih vam preporucio da kada imate vremena procitate sve.

Lek je po meni u srestvu koje bi otopilo kalcifikat(prostatolit)u prostati,magnezijum hlorida to radi u nekim slucajevima samo kako da dodje do prostatolita,pitanje je da li kada se popije da li ce krvotokom doci do kalcifikata,koja doza je potrebna koliko dugo vremena koristiti,meni je laicki padalo na pamet da je tu najbolje inekcija magnezijum hlorida u prostatu procitao sam negde ranije da su neki dobijali inekcije gentamicina u prostatu kod jaki akutnih upala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Čet Dec 14, 2017 2:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
У принципу за мегнезијум се везује калцијум и због тога се мора узимати код остеопорозе или велике количине калцијума у крви. Нажалост то скоро нико од лекара не говори својим пацијентима.

Елиминација калцијума из простате по мени једино је могућа путем крвотока, тако да нисам сигуран у логичност тих инекција магнезијум хлорида.

Магнезијум хлорид се иначе назива и именом горка со и користи се за чишћење црева уместо рицинуса.

Даље, магнезијум хлорид је најлошији облик магнезијума а од њега су неупоредиво бољи магнезијум цитрат и магнезијум аспартат.

Ако хоћеш да се играш са магнезијумом у здравствене сврхе, препоручио бих ти да користиш магнезијум марке NowFoods 400mg. То ће ти сигурно бити веома здраво за срце и кости а можда и за простату. Само је питање да ли ти је довољно 400mg магнезијума дневно или можда дупло.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pet Dec 15, 2017 3:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 08, 2015 1:31 am
Postovi: 5
ja sam koristio magnezijum hlorid. procitao sam negde da ga treba uzimati kod upale prostate,samo nisam znao koju dnevnu dozu treba popiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pet Dec 15, 2017 8:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па јел' ти помогао?

smrtfasizmu je napisao:
ja sam koristio magnezijum hlorid. procitao sam negde da ga treba uzimati kod upale prostate,samo nisam znao koju dnevnu dozu treba popiti.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sub Dec 16, 2017 1:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 08, 2015 1:31 am
Postovi: 5
aaaca je napisao:
Па јел' ти помогао?

smrtfasizmu je napisao:
ja sam koristio magnezijum hlorid. procitao sam negde da ga treba uzimati kod upale prostate,samo nisam znao koju dnevnu dozu treba popiti.



nije mi pomogao,ali ga nisam ni pio u duzem vremenskom periodu,samo sam dobio proliv:) sto znaci da sam preterao sa dnevnom dozom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sub Dec 16, 2017 5:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 11, 2017 7:20 pm
Postovi: 6
nije mi pomogao,ali ga nisam ni pio u duzem vremenskom periodu,samo sam dobio proliv:) sto znaci da sam preterao sa dnevnom dozom.[/quote]

Reci mi molim te koliko si pio dnevno od kog proizvodjaca je magnezium hlorid i kako si pripremio otopinu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Ned Dec 17, 2017 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 08, 2015 1:31 am
Postovi: 5
pio sam Nigari magnezijum hlorid,sto se pripreme tice ne secam se dobro,mislim da cela kesica od 100g ide u tri litra vode.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: