Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: HITNO zaboravila sam da popijem tabletu!
PostPoslato: Čet Okt 11, 2007 1:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 13, 2007 12:21 am
Postovi: 12
Logest tablete pijem od maja ove godine, i nikada ranije se nije desilo da zaboravim da je uzmem. Novu kutiju sam pocela da pijem pre dve nedelje (u ponedeljak), a poslednju tabletu sam popila u ovaj ponedeljak. U utorak je nisam popila, a u sredu popodne sam imala odnos sa deckom i svrsio je u meni. Da li postoji opasnost da sam u drugom stanju i kolike su sanse za to? Popila sam u sredu dve tablete, jednu popodne, jednu uvece. Sta da radim?
:( :( :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 11, 2007 3:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2007 3:02 pm
Postovi: 35
Ako nije proslo vise od 12 sati od trenutka kada si trebala da popijes zaboravljenu tabletu i kad si je popila-i dalje si zasticena, medjutim ako jeste, zastita prestaje. S obzirom da pijes logest vec 5 meseci, trebalo bi da ovaj lek uveliko utice na tvoj organizam tako da do ovulacije ne dolazi, ali ne znam da li je moguce da dodje do ovulacije tako brzo posle te propustene tablete, mada je tebi,koliko sam shvatila,bas tad i bila sredina ciklusa... Ne znam, ja bih popila postinor u tvom slucaju, jer, verovatnoca da se zatrudni kod devojaka koje koriste kontraceptivne pilule, raste sa brojem propustenih pilula... Mozda je najpametnije da odes kod ginekologa odmah (jer ce vec sutra biti smanjeno dejstvo postinora ako se odlucis da ga uzmes) i da ti on(a) kaze sta da uradis!
Nadam se da ce biti sve u redu, a ubuduce stavi podsetnik npr. na telefonu kad treba da popijes pilulu (tako sam ja radila prvih 6 meseci :wink:)
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 11, 2007 5:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 13, 2007 12:21 am
Postovi: 12
Tabletu sam popila sa 24 sata zakasnjenja, kao sto sam napisala. Koliko košta postinor?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 11, 2007 5:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Na www.21dan.com imas uputstvo sta ako zaboravis pilulu, zavisi u kojoj je nedelji, koliko je vremena proslo...(Najrizicnije je ako pilulu propustis u prvoj nedelji). iz iskustva ti kazem (a i ja ih pijem skoro toliko dugo) da tesko moze nesto da se desi od jedne propustene (ja sam je zaboravila proslog meseca i bila sam bas u frci). No, sansa uvek postoji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 11, 2007 8:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 08, 2007 4:54 pm
Postovi: 69
Ja ih pijem godinama i propustala sam ih ali obicno je bilo u roku od 12 sati da popijem propustenu.
Zastita ako je popijes u roku od 12 sati traje,za preko se vec savetuje dodatna zastita,jer u njenom slucaju prestaje.
Ti ih pijes par meseci,organizam se jeste navikao.Mada....Sve prethodno receno podrzavam. Ako bas zelis a ima jos vremena popi postinor,pristupacan je.
Ako ne, uradi i test kroz 7 dana pa vidi.
I ja sam se naucila,ukljuci alarm za podsetnik. Nikada se ne zna....
Srecno :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO zaboravila sam da popijem tabletu!
PostPoslato: Čet Dec 14, 2017 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2017 8:47 pm
Postovi: 1
Zaboravila sam da popijem pilulu u prvoj sedmici, u subotu, onda sam u nedelju popila zaboravljenu i dalje nastavila da pijem kao i obicno. U sredu, nakon toga sam imala nezaštićeni odnos. Da li treba da popjem pilulu za dan posle ili sam ipak i dalje zaštićena kontraceptivnim pilulama? Hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: