Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sumnjivi odnos,Molim na sto brzi odgovor!
PostPoslato: Pet Nov 03, 2017 4:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 03, 2017 9:19 am
Postovi: 3
Pozdrav.Imao sam odons sa sumnjivom devojom(inace prvi put tako na slepo).Msm da je malo starija od mene,ali ne bitno stavio sam kondom I prvo me je oralno zadovoljavala.Posle smo presli na vaginalni seks.Do tada sam imao seks iskljucivo sa svojim devojkama,tako da me je bilo malo strah(iskreno I nemam nekog poverenja u kondome).Valjda sam zbog toga poceo da gubim erekciju tako da sam od prilike pola minuta mlatio bezveze (bilo je jako lose,nista cak nisam ni osetio).Primetio sam I da mi je kodnom malo skliznuo,i reko sam joj da mi treba jos ,,predigre".Skinuo sam kondom I onda je pocela oralno da me zadovoljava bez njega.Tu sam se paralisao od straha I bio mi je skroz u opustenom stanju.Reko sam joj da sam umoran I otisao kuci.Zanima me kolike su sanse da sam zarazen hivom ako uzmemo u obzir taj kontakt sa skliznutim kondomom I nezasticeni oral.I da li da ima potrebe za onom PEP terapijom,ako je uopte ima u Srbiji?Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sumnjivi odnos,Molim na sto brzi odgovor!
PostPoslato: Pon Nov 20, 2017 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 05, 2016 8:42 pm
Postovi: 28
Male su šanse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sumnjivi odnos,Molim na sto brzi odgovor!
PostPoslato: Pon Nov 20, 2017 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 08, 2016 11:24 am
Postovi: 11
Nisam medicinski obrazovan, ali iz svega sto sam procitao rizik kome si ti bio izlozen je mizeran i na tvom mestu ne bih uzimao PEP vec bih se testirao nakon nekoliko meseci.

Jedini nacin da dobijes HIV oralnim putem jeste da su ispunjeni sledeci uslovi:

1. Da devojka ima HIV
2. Da devojka ima HIV, ali nije na terapiji
3. Da u njenim ustima ima ne mala kolicina krvi

Ne znam sta podrazumevas po "kondom malo skliznuo", ali ako je glavic bio pod kondomom, a ostatak penisa nije imao otvorene rane, rizik ti je nepostojeci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sumnjivi odnos,Molim na sto brzi odgovor!
PostPoslato: Pon Nov 20, 2017 8:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 03, 2017 9:19 am
Postovi: 3
Bas na to sam mislio.Glavic mi je bio prekriven,a na ostatku nisam imao rana.A na sta ste vi mislili pod ,,ne mala'' kolicina krvi.Nisam primetio krv uopste iz njenih usta.Pocitao sam da niste strucni,ali mozda imate neka saznanja da li je za prenos dovoljan samo kontakt glavica sa vaginalnim sekretom ili je ipak nuzna penetracija prilikom koje nastaju rane kroz koje ulazi virus.U svakom slucaju mnogo vam hvala ipak mi je lakse, jer 3 nedelje cekam neki odogvor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sumnjivi odnos,Molim na sto brzi odgovor!
PostPoslato: Uto Nov 21, 2017 11:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 08, 2016 11:24 am
Postovi: 11
Nisu neophodne rane da bi virus usao u organizam. Tkivo koje se nalazi u uretri (otvor na glavicu), vagini, debelom crevu je idealno da virus udje u organizam.

Ako nisi primetio krv u njenim ustima, nemas razloga za brigu da si tim putem inficiran. Pljuvacka nije prijateljsko okruzenje za HIV, koji jeste prisutan ali u jako maloj koncetraciji - nedovoljnoj da dodje do infekcije.

Btw, nesto sto je i meni tesko da poverujem, ali cak i u slucaju da si imao full sex sa sve svrsavanjem u partnerku veca je verovatnoca da ne dodje do infekcije, nego da dodje. Naravno, rizik po partnerku je veci ako je partner pozitivan nego po partnera ako je partnerka pozitivna.

U vecini slucajeva infekcije, bili su sledeci scenariji:

- vise nezasticenih seksualnih odnosa
- nezasticen analni sex

Naravno, dobar procenat je zarazen i nakon jednog jedinog odnosa.

Najveci procenat zarazenih su muskarci.

Vecina muskaraca su homoseksualci.

Srbija je zemlja sa malim procentom inficiranih, ali je problem sto je broj testiranih izuzetno malo pa je verodostojnost statistickih zakljucaka upitna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sumnjivi odnos,Molim na sto brzi odgovor!
PostPoslato: Uto Nov 21, 2017 12:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 08, 2016 11:24 am
Postovi: 11
Inace, u toku je evropska nedelja borbe protiv HIV-a koja se u Beogradu izmedju ostalog obelezava tesiranje u tramvaju na liniji broj 2 svaki dan ove nedelje od 17 do 22

http://zzzzsbg.rs/obelezavanje-evropske ... a-hiv-etw/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: