Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pogresna dioptrija
PostPoslato: Sub Okt 28, 2017 2:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 05, 2013 10:51 pm
Postovi: 6
U avgustu ove godine sam bila na oftalmoloskom pregledu radi provere dioptrije. Od 2012. godine do tada dioptrija mi je bila:
desno oko -3.0 cilindar -0.5
levo oko -3.25 cilindar -0.5
razmak zenica 60mm

Na pregledu u avgustu ove godine ista lekarka utvrdjuje dioptriju:
desno oko -3.25 cilindar -0.5;
levo oko -3.50 cilindar -0.25
razmak zenica 64mm.
Obicno je lekarka ostavljala manju dioptriju da se ne bi oko previse naprezalo, a sada je uvela ovu novu jer sam i ja pocela dosta da primecujem da moram da naprezem oci da bih videla bolje. Cele godine sam muku mucila sa ispitom iz tehnickog crtanja pa je mozda i to uticalo da se dioptrija izmeni.

Ova trenutna dioptrija mi je previse jasna, cak i na dosta vecoj razdaljini vidim poprilicno cisto. To uglavnom nije problem kada sam na predavanju pa mi je ok da vidim toliko kristalno jasno sa vece udaljenosti ali u svim drugim situacijama subjektivni osecaj mi je da je suvise jasno, kao da okolina nema dubinu i izgleda nerealno, cesto skrecem pogled kad gledam u daljinu dok sam napolju. Glavobolje niti bilo koje druge simptome nemam osim navedenog subjektivnog osecaja. Pri tom je li moguce da se razmak zenica povecao za 4mm? Lekarka kaze da je to jer sam se razvijala jos uvek, sad imam 25 godina.

Ako ima neko strucan ovde da mi pojasni da li su moje sumnje opravdane ili ne, bila bih veoma zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pogresna dioptrija
PostPoslato: Pon Okt 30, 2017 12:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пробај преко приватне поруке да пронађеш форумаша Helenic, а у међувремену прочитај ово: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/oci_los_vid_2. Има једна напомена коју још нисам поставио на сајт: на Алиекспресу дотичне наочаре могу да се купе за око 2 евра.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pogresna dioptrija
PostPoslato: Sre Nov 01, 2017 5:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 2:35 pm
Postovi: 51
Vaši simptomi upućuju na hiperkorekciju u kom slučaju ne bi trebali da upotrebljavate prejaku minus dioptriju.

Da li Vam je oftalmolog prilikom utvrđivanje dioptrije širio zenice?

Da li koristite minus dioptriju (u tom slučaju koje jačine) prilikom dugotrajnog rada na blizinu?

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pogresna dioptrija
PostPoslato: Ned Nov 12, 2017 2:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 05, 2013 10:51 pm
Postovi: 6
Helenic je napisao:
Vaši simptomi upućuju na hiperkorekciju u kom slučaju ne bi trebali da upotrebljavate prejaku minus dioptriju.

Da li Vam je oftalmolog prilikom utvrđivanje dioptrije širio zenice?

Da li koristite minus dioptriju (u tom slučaju koje jačine) prilikom dugotrajnog rada na blizinu?

Pozdrav!


Nisu mi sirene zenice.

Prilikom citanja na velikoj blizini npr. skinem ovu minus dioptriju, tako mi bude lakse.
Sa tehnickim crtanjem sam zavrsila, hvala bogu. 8)

Inace, da napomenem da imam i problema sa anksioznoscu. Otkad sam dobila novu dioptriju, cesto sam takav vid povezivala sa osecajem derealizacije, tako da je moguce da sam sebe ubedila u to, a i psihijatar kaze da dioptrija i derealizacija nemaju nikakve povezanosti. Pre par dana sam pocela sa terapijom- rivotril 0.5mg jednom dnevno i primecujem da sam opustenija, te i da ovakav jasan vid ne predstavlja toliki problem kao kad sam ostavila prvi post.

Ali ono sto mi nije jasno jos uvek je da li je moguce da se razmak zenica u periodu izmedju moje 20. i 25. godine poveca za 4mm?
Doktorka je to objasnila time da sam se jos razvijala i da to nije nista neobicno, dva puta je vrsila merenje, ali sam ja zbog svog mira htela da nadjem jos neko misljenje nezavisno od optickog centra u koji idem godinama,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pogresna dioptrija
PostPoslato: Pon Nov 13, 2017 11:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да, да, размак зеница се мења из дана у дан зависно код којих оптичара идеш. Не знају сви да користе лењир. Због тога после саветују да се "привикавате на нове наочаре" и да мучнина и вртоглавица неће дуго да трају. Где били де_били, што рече Лане Гутовић.

Такозвану анксиозност лепо си могла да решиш тинктуром валеријане коју још увек прави Институт за проучавање лековитог биља Јосиф Панчић.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: