Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cervikalni sindrom ili?
PostPoslato: Čet Apr 30, 2015 10:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Pre nekoliko meseca sam se "ušinuo", nakon čega sam osetio bol u predelu međurebarnih mišića sa leve strane u visini leve grudi, ali više prema leđnom delu. To se desilo u bazenu posle jednog istezanja, nakon čega se čak pojavio blagi otok u tom delu, koji je uistinu brzo prošao, naročito kada sam izašao iz pretople vode SPA centra ( 35 C ), u kojoj sam boravio punih sat vremena. Istog dana sam otišao kod lekara, i on je nakon pregleda utvrdio da je reč o istegnuću mišića. Nakon toga sam išao, za svaki slučaj, i na EKG ( zbog povremenog osećaja utrnutosti leve ruke ), ultrazvuk stomaka ( zbog blagog otoka koji se pojavio nakon tog istegnuća sa leve strane), vadio krv i svi nalazi su bili dobri. No, i posle četiri- pet meseci osećam, manje-više isti problem. Šta više od jedne tačke iz ramena, ako je pritisnem, neprijatan osećaj se proteže duž cele leve ruke, nakon čega ona "bridi". Ta utrnutost i osećaj da mi ona "bridi" imao sam i 2011. kada sam bio kod neurologa i fizijatra, gde sam posle fizikalnog tretmana i promene jastuka prevazišao taj problem (hronični cervikalni sindrom ), koji s vremena na vreme povremeno imam.
Problem ne postoji tokom mirovanja. Npr. kada ustanem nema ni vrlo blagog otoka sa leve strane u nivou leve grudi prema leđima i on se eventualno pojavi sa nekim istezianjem mišića tog dela, kao ni povremenog laganog bola i povremene utrnutosti koja se širi levom rukom. Pre nekoliko dana sam učinio pokret gde me je opet nešto "uštinulo" u međurebarnom delu sa leve strane više prema leđima, kao i do sada, a onda me je toliko zabolelo da nisam mogao da udahnem celim plućima. Bol je prestao nakon što sam pio DicloRapid od 75mg i mazao bolno mesto Fastum Gelom. Bol se smanjuje i kada mažem Beinwell Gavez gelom dr. Theiss, odnosno kada pijem lek Mydocalm i to jednom dnevno - uveče. Bol - sevanje mi se reflektuje prema levom delu grudi, ali tupu bol ponekad osećam i u predelu vrha ključne kosti. Takođe, u predelu leve ključne kosti nemam udubljenje koje imam na desnoj strani. Nedavno sam sa porodicom bio na odmoru i veći deo dana provodili smo u šetnji, a ne za računarom. I problema skoro da nije ni bilo. Vratili smo se kući, počeo sam da radim i sve je bilo po starom.
Imam 46 godina, ranije sam se bavio sportom, ali godinama to ne činim ni rekreativno, jer ne stižem zbog porodičnih i obaveza na poslu. Sedeći, za računarom, provedem dnevno i po deset i više sati. Na poslu dugo i većinom nepravilno sedim, radeći za računarom, takav je posao. Osim ponekad šetnje, nemam skoro nikakvu fizičku aktivnost, mada mi je i ranije preporučeno da idem na plivanje.
Molim za savet, jer se uvek pribojavam da se, nedaj Bože, iza nečeg običnog ne krije nešto drugo. Hvala na savetima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cervikalni sindrom ili?
PostPoslato: Uto Nov 03, 2015 2:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 97
Atlas je prvi vratni pršljen koji podupire glavu i predstavlja most izmedju glave i vratne kičme. Svaka statička promena atlasa izaziva telesne i psihicke tegobe i deformacije vratne i celokupne kicme koja se prilagodjava njegovom nepravlinom polozaju. Kod 90% ljudi on nije u svom ležištu i rotiran je udesno. Zbog nepravilnog položaja atlasa, na koji naleze lobanja, dolazi do konstantnog pritiska na kičmenu moždinu koja prolazi kroz njega, na vratne nerve, misice vrata i vertebralne zadnje (vratne) arterije, što otežava protok krvi do mozga. Posto je atlas slabo pokretan prsljen, on se ceo pomera sa lobanjom, kao da su celina. Sve dok je u nepravilnom polozaju, glava se teze pomera u stranu i unazad, vrat i glava se zbog rotacije atlasa krive u jednu stranu, vratni trapezasti misic se skracuje sa jedne strane, uzrokujući time skoliozu vratne kicme, koja izaziva razna degenerativna oboljenja (spondiloza, cervikalni sindrom). Zarotirani atlas takodje prouzrokuje jak spazam i bol u misicima gornjeg (potiljacnom) i donjeg dela vrata, ramenom pojasu i bol izmedju lopatica, krckanje u vratu prilikom rotacije glave, vrtoglavice, glavobolje, migrene, trnjenje ruku, aritmiju i tahikardiju. Kardiovaskularni problemi nastaju iz prostog razloga sto zarotirani atlas pritiska konstantno jednu od vratnih arterija i zbog lose cirkulacije i slabe prokrvljenosti vratne kicme mozak sam nesvesno povremeno ili konstatno menja i pojacava ritam srca kako bi dobio potrebnu kolicinu krvi i kiseonika iz ostalih vratnih arterija (karotida). Zbog nepravilnog položaja atlasa krivi se kompletna kicma, koja se prilagodjava krivoj skolioticnoj vratnoj kicmi i zarotiranom atlasu i oblikuje se prema njemu i samim tim cela se deformiše i krivi, što prouzrokuje skoliozu - krivu kičmu, bolove duž celih ledja, pogrbljenost u grudnom delu kicme (kifoza), bolove u extremitetima, uklještenje i jak prtisak na vratnim nervima (neurovegetativna nervoza) i arterijama, bolove u kukovima, kolenima, krivljenje i deformaciju karlice i razlicitu duzinu nogu prouzrokovanu krivom kičmom (skolioza). Cela simptomatologija zarotiranog atlasa svodi se na to da dok god on nije u svom idealnom polozaju zajedno sa lobanjom, uzrokuje dvadesetcetvorocasovno krivljenje glave, koja zbog centra za ravnotezu tezi da zadrzi vodoravan polozaj, zbog čega i nastaje problem. Ako glavu drzite pravo, a atlas ne naleze pravilno na lobanju, cela kicma i skelet se vremenom deformisu i prilagodjavaju krivom zarotiranom atlasu.

Metode vraćanja atlasa - terapije

Prilikom vraćanja atlasa na svoje mesto dovoljna je samo jedna terapija u trajanju od 5 do 10 minuta. Metoda vracanja atlasa je nemedicinska i totalno bezopasna jer konstatacijom da je atlas zarotiran ulevo ili udesno, odnosno guranjem jednog dela, on se samo moze vratiti u svoj polozaj i leziste iz kog ga je jako tesko i cak nemoguce tek tako vratiti ponovo u nepravilan polozaj. Kiropraktikom i jakim pritiskom rukama sam atlas je skoro nemoguce pomeriti. Atlas se iskljucivo vraca pomocu specijalnog vibro aparata koji ga uz jak pritisak stimulise da se sam postepeno vrati u svoje leziste. Uzroci zarotiranog atlasa su uglavnom genetske prirode ili neke povrede (saobracajni udes, pad na glavu i udarci u predelu glave i vrata koji ga usled naglog trzaja delimicno izbace iz lezista). Losa cirkulacija i mnogobrojne neuroloske smetnje su izazvane losim položajem atlasa. Ljudi kod kojih je atlas od rodjenja u pravilnom polozaju ili je naknadno pravilno namesten imaju veoma dobru opstu cirklaciju, pravu i jaku kicmu, jak imuni sistem, rumenilo lica, misici su jaki i aktivni i tesko se zamaraju, kvalitetan san i jos mnogo toga. Ljudi kod kojih je zarotiran prepoznatljivi su po bledilu lica, hladnim sakama i stopalima, osamucenosti, brzom zamaranju, nesanici, ucestalim glavoboljama i vrtoglavicama, teskom savijanju i ispravljanju tela, bolovima pri pomeranju glave i vrata, otezanom disanju, depresivnosti, nervozi, otezanom radu svih organa, jer je prisutan pritisak na kicmenu mozdinu, sto u vecini slucajeva uzrokuje jos mnogo tegoba. Prilikom vraćanja atlasa na svoje mesto dovoljna je samo jedna terapija i on ostaje trajno u svom ležištu,ali je isto jako bitno rasteretiti celu kicmu, misice i sve vratne prsljenove (kiropraktikom, istezanjem, masazom) pre namestanje atlasa i tada je oporavak mnogo bolji i brzi. Vracanjem atlasa u prirodni polozaj omogucavamo kičmi i telu da se sami regenerišu, kičmena moždina i vratni nervi, kao i arterije se oslobadjaju pritiska, poboljšava se cirkulacija krvi (kiseonika) do mozga, vraca se srcani ritam ako je bio narusen. Kičma se sama ispravlja, ledjni mišići koji su bili u spazmu se opuštaju, noge i karlica se sami po sebi nivelišu. Dolazi do samoregeneracije celog organizma zahvaljujući ispravnom položaju atlasa, kao i značajnog poboljšanja moždanih funkcija, imunog sistema i psihičkog stanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cervikalni sindrom ili?
PostPoslato: Uto Nov 03, 2015 2:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 97
Atlas je prvi vratni pršljen koji podupire glavu i predstavlja most izmedju glave i vratne kičme. Svaka statička promena atlasa izaziva telesne i psihicke tegobe i deformacije vratne i celokupne kicme koja se prilagodjava njegovom nepravlinom polozaju. Kod 90% ljudi on nije u svom ležištu i rotiran je udesno. Zbog nepravilnog položaja atlasa, na koji naleze lobanja, dolazi do konstantnog pritiska na kičmenu moždinu koja prolazi kroz njega, na vratne nerve, misice vrata i vertebralne zadnje (vratne) arterije, što otežava protok krvi do mozga. Posto je atlas slabo pokretan prsljen, on se ceo pomera sa lobanjom, kao da su celina. Sve dok je u nepravilnom polozaju, glava se teze pomera u stranu i unazad, vrat i glava se zbog rotacije atlasa krive u jednu stranu, vratni trapezasti misic se skracuje sa jedne strane, uzrokujući time skoliozu vratne kicme, koja izaziva razna degenerativna oboljenja (spondiloza, cervikalni sindrom). Zarotirani atlas takodje prouzrokuje jak spazam i bol u misicima gornjeg (potiljacnom) i donjeg dela vrata, ramenom pojasu i bol izmedju lopatica, krckanje u vratu prilikom rotacije glave, vrtoglavice, glavobolje, migrene, trnjenje ruku, aritmiju i tahikardiju. Kardiovaskularni problemi nastaju iz prostog razloga sto zarotirani atlas pritiska konstantno jednu od vratnih arterija i zbog lose cirkulacije i slabe prokrvljenosti vratne kicme mozak sam nesvesno povremeno ili konstatno menja i pojacava ritam srca kako bi dobio potrebnu kolicinu krvi i kiseonika iz ostalih vratnih arterija (karotida). Zbog nepravilnog položaja atlasa krivi se kompletna kicma, koja se prilagodjava krivoj skolioticnoj vratnoj kicmi i zarotiranom atlasu i oblikuje se prema njemu i samim tim cela se deformiše i krivi, što prouzrokuje skoliozu - krivu kičmu, bolove duž celih ledja, pogrbljenost u grudnom delu kicme (kifoza), bolove u extremitetima, uklještenje i jak prtisak na vratnim nervima (neurovegetativna nervoza) i arterijama, bolove u kukovima, kolenima, krivljenje i deformaciju karlice i razlicitu duzinu nogu prouzrokovanu krivom kičmom (skolioza). Cela simptomatologija zarotiranog atlasa svodi se na to da dok god on nije u svom idealnom polozaju zajedno sa lobanjom, uzrokuje dvadesetcetvorocasovno krivljenje glave, koja zbog centra za ravnotezu tezi da zadrzi vodoravan polozaj, zbog čega i nastaje problem. Ako glavu drzite pravo, a atlas ne naleze pravilno na lobanju, cela kicma i skelet se vremenom deformisu i prilagodjavaju krivom zarotiranom atlasu.

Metode vraćanja atlasa - terapije

Prilikom vraćanja atlasa na svoje mesto dovoljna je samo jedna terapija u trajanju od 5 do 10 minuta. Metoda vracanja atlasa je nemedicinska i totalno bezopasna jer konstatacijom da je atlas zarotiran ulevo ili udesno, odnosno guranjem jednog dela, on se samo moze vratiti u svoj polozaj i leziste iz kog ga je jako tesko i cak nemoguce tek tako vratiti ponovo u nepravilan polozaj. Kiropraktikom i jakim pritiskom rukama sam atlas je skoro nemoguce pomeriti. Atlas se iskljucivo vraca pomocu specijalnog vibro aparata koji ga uz jak pritisak stimulise da se sam postepeno vrati u svoje leziste. Uzroci zarotiranog atlasa su uglavnom genetske prirode ili neke povrede (saobracajni udes, pad na glavu i udarci u predelu glave i vrata koji ga usled naglog trzaja delimicno izbace iz lezista). Losa cirkulacija i mnogobrojne neuroloske smetnje su izazvane losim položajem atlasa. Ljudi kod kojih je atlas od rodjenja u pravilnom polozaju ili je naknadno pravilno namesten imaju veoma dobru opstu cirklaciju, pravu i jaku kicmu, jak imuni sistem, rumenilo lica, misici su jaki i aktivni i tesko se zamaraju, kvalitetan san i jos mnogo toga. Ljudi kod kojih je zarotiran prepoznatljivi su po bledilu lica, hladnim sakama i stopalima, osamucenosti, brzom zamaranju, nesanici, ucestalim glavoboljama i vrtoglavicama, teskom savijanju i ispravljanju tela, bolovima pri pomeranju glave i vrata, otezanom disanju, depresivnosti, nervozi, otezanom radu svih organa, jer je prisutan pritisak na kicmenu mozdinu, sto u vecini slucajeva uzrokuje jos mnogo tegoba. Prilikom vraćanja atlasa na svoje mesto dovoljna je samo jedna terapija i on ostaje trajno u svom ležištu,ali je isto jako bitno rasteretiti celu kicmu, misice i sve vratne prsljenove (kiropraktikom, istezanjem, masazom) pre namestanje atlasa i tada je oporavak mnogo bolji i brzi. Vracanjem atlasa u prirodni polozaj omogucavamo kičmi i telu da se sami regenerišu, kičmena moždina i vratni nervi, kao i arterije se oslobadjaju pritiska, poboljšava se cirkulacija krvi (kiseonika) do mozga, vraca se srcani ritam ako je bio narusen. Kičma se sama ispravlja, ledjni mišići koji su bili u spazmu se opuštaju, noge i karlica se sami po sebi nivelišu. Dolazi do samoregeneracije celog organizma zahvaljujući ispravnom položaju atlasa, kao i značajnog poboljšanja moždanih funkcija, imunog sistema i psihičkog stanja.


SKOLIOZA CENTAR KONJARNIK ATLAS RS


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cervikalni sindrom ili?
PostPoslato: Uto Nov 07, 2017 12:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Posle dve godine od starog problema, evo novog ili pogoršanja starog, ko će znati. Doktorica kaže Syndroma cervicobrachialis I. sin cum radiculophatia C6 I sin, Cervicalgia. Problem traje nekoliko meseci, a od 18. septembra sam imao različite fizikalne tretmane: DDS (diadinamička struja) 10 tretmana, TENS (Transkutana električna nervna stimulacija), UZ masaža i kinezi terapija 30 tretmana. Pokretljivost leve ruke u ramenu je bolja nego pre tretmana, ali bol je i dalje povremen. Najčešće pri određenim pokretima vrata ili pritiskom na određenu tačku u levoj ramenoj lopatici. Bol nije snažan, već je više dugotrajniji neprijatni nadražaj koji stvara nelagodu i nervozu. On povremeno šeta, imam utisak da ide u pravcu pružanja nerva. Fizijatar mi je preporučio da plivam, što i činim skoro svakodnevno, i dok plivam i nakon toga bol - žarenje se smanjuje ili privremeno nestaje. Imam utisak da na promene vremena se javlja nekakvo zatezanje koje ide od vrata ka levom ramenu, a povremeno se spušta trnjenje ruke sve do malog i domalog prsta. Verujem svojoj doktorici, ali postajem ili nestrpljiv, mada sad već i nervozan, jer nema velikog poboljšanja, koga sam očekivao nakon tretmana i redovnih vežbi. Pre toga sam pio i određene lekove koji su mi preporučeni, a primio sam i tri kortiko inekcije i OHB12, uz svakodnevno mazanje nekim od antireumatskih gelova. Sad su mi preporučene i neke kapsule koje sadrži bosvelinsku kiselinu, hondroitin sulfat, hijaluronsku kiselinu i kolagen, nisam ih još nabavio, skupe su, a nisam siguran u njihovu delotvornost. Počeo sam da svakodnevno koristim goveđi želatin ( kolagen), kurkumu u prahu i svež đumbir, navodno i to bi trebalo da pomogne u smanjenju problema. Uradio sam i labaratoriju, dobra je, u granicama normale, a snimao sam i rentgenom cervikalnu kičmu u dva pravca i levo rame. Na snimku se vidi da je delimično ispravljena fiziološka lordoza, da je visinski promer između vratnih pršljena očuvan, da je meko tkivo normalne širine i da je gornja aperatura toraksa slobodna. Na ramenu nema znakova koštanih lezija i da je snimkom viđeni deo pluća u redu-
Sve u svemu da li neko može da mi na osnovu predočenog da neki savet i ocenu koliko dugo ovakav problem traje i da li se uopšte rešava? I samo da dodam, verovatno važan detalj, svakodnevno po osam i više sati sedim, većinom nepravilno, za računarom sa najčešće spuštenim pogledom ka tastaturi i monitoru. Kada to činim, spuštam glavu ka dole osetim bol u toj nekoj tačci u ramenu i onda se on, ponekad, nastavlja duž leve ruke do prstiju. Zahvaljujem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cervikalni sindrom ili?
PostPoslato: Uto Nov 07, 2017 11:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Све си испробао осим онога што сам ти саветовао. Па нећу ваљда да се понављам?! Имаш све на мом сајту, па погледај ако те занима: http://www.aca.rs

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cervikalni sindrom ili?
PostPoslato: Uto Nov 07, 2017 3:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
aaaca je napisao:
Све си испробао осим онога што сам ти саветовао. Па нећу ваљда да се понављам?! Имаш све на мом сајту, па погледај ако те занима: http://www.aca.rs

Izvinjavam se, ali se stvarno ne sećam saveta u vezi sa problemom, niti kada je i gde dat. Sajt sam pogledao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cervikalni sindrom ili?
PostPoslato: Sre Nov 08, 2017 10:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ево овде сам ти дао савет пре скоро три године:

https://www.doktor.rs/forum/ortopedija/mijalgija-medjurebarnog-misica-bol-levoj-ruci-t57435.html#p355911

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cervikalni sindrom ili?
PostPoslato: Sre Nov 08, 2017 11:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: