Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Paznja kod ucenja - problem
PostPoslato: Pet Nov 03, 2017 11:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 03, 2017 11:30 pm
Postovi: 7
Pozdrav svima. Moj problem (bar mislim da ga mogu tako nazvati) jeste to sto tokom ucenja cak i kada sam skoncentrisan ne mogu da upamtim procitano. Nevezano za to da li me gradivo interesuje ili ne. Mislim da je sve pocelo kada sam u drugoj godini srednje bio primoran da procitam Anu Karenjinu tokom raspusta sto mi je jako tesko palo.. Od tada kada nesto citam, kao da mi je oslabljena paznja. Sada sam treca godina studija i taj problem me izrazito nervira.. Procitam recenicu, pasus itd. i sve ja to razumem, ali kad treba da ponovim kao da sam zaboravio.. sve mi je ocigledno i logicno, ali kad krenem obnavljati, nista.. Uspem ja to nauciti i sve, ali treba mi vise vremena.. Takodje, primetio sam da mi paznja ne drzi duze od par minuta.. Cak i kad slusam nesto sto me zanima jer jednostavno se zamislim o toj temi sto slusam i onda zalutam u mislima.. I naravno kad citam, treba mi vise puta da predjem recenicu, da bih uhvatio njen koncept i znacenje.. Kao da nece da mi se poveze u glavi ono sto sam vec procitao i ono sto trenutno citam..
Ponavljam, nebitno da li me interesuje ili ne.. Inace vazim za kreativnu osobu i najbolje kapiram kroz slike i boje.. Podvlacim tekst u bojama i onda ga ucim lakse (ono fazon naslov jednom, kljucne reci drugom itd.)..
I da dodam da kad gledam sa ljudima film, paznja mi je jako losa.. Pola radnje mi prodje pred ocima, likovi izgovore dosta toga bitnog po raqdnju i meni opet treba vreme da skontam.. Nekada nisam imao ove probleme...
Imate li mozda neki savet? Hvala puno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paznja kod ucenja - problem
PostPoslato: Pon Nov 06, 2017 1:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Читам твој текст и покушавам да се присетим шта се мени десило када сам морао да прочитам "Како се калио челик" и то на летњем распусту. УЖАС! Додатно се испоставило да сам џабе читао јер нам ипак није требало за лектиру. Не сећам се у ком разреду је то било, а ако бих успео да сазнам можда бих могао да повежем са неким каснијим дешавањима.

Рекао бих да имаш један од два проблема. Или си у депресији или те скоро ништа не интересује што се граничи са депресијом.

Можда би могао да пробаш да пијеш суплементе витамина Б1, фосфора и гинко билобе. Пожељан је и цинк и селен.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 157 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: