Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Pon Jun 19, 2017 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 03, 2014 1:14 pm
Postovi: 13
Zaista ne znam o cemu pricas. Kakav betablokator, kakva reanimacija. Kao sto sam gore napisao, kardiolog je potvrido da je srce fizicki organski zdravo. I postavio sam pitanje ukoliko je srce zdravo, mogu li i pored toga ekstrasistole da stvore neke probleme, i ako da, koje?, ili su potpuno bezopasne u tom slucaju (ako znas molio bih da mi odgovoris). Ne znam otkud sad odjednom betablokatori i reanimacija naopako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Uto Jun 20, 2017 10:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па ти си први споменуо бета блокаторе. Или ћеш да слушаш лекаре 100% или ћеш да се упустиш у медицину и помажеш сам себи. Нема трећег.

То што ти је срце здраво а имаш проблеме са њим говори само о томе да мораш да пронађеш узрок. Узрок може да буде мањак уноса воде, проблеми са кичмом, недостатак неког од минерала, премор и тако даље.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Sub Okt 28, 2017 9:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2015 2:24 pm
Postovi: 12
Pozdrav Petre,

slicna je situacija i samnom, krenulo je sa povremenim preskakanjima u mirovanju (pre neke 3 god.), dok je sada situacije dosta gora. Preskoci se javljaju i u mirovanju i kod najmanjeg fizickog napora. Interesantno je to da ima momenata kada mogu bukvanlo volu rep da isupam i da se ne pojavi ni jedna, ali isto tako da par koraka uz stepenice izazove seriju preskoka.

Od pregleda, odradio sve moguce sem elektrofizioloskog ispitivanja. Doktori kazu da je srce perfektno i da nema nikakvog organskog ostecenja. Od terapije koristio i betablokatore (koje i sada koristim) ali i antiaritmike (koju su delimicno pomogali ali i odmagali). Aaacine preporuke u vezi magnezijuma, povecanog unosa vode, masaza, vitamina probao, ali nazalost to kod mene ne daje efekta, kao i mnoge druge stvari.

Ja jos uvek tragam sta moze biti uzrok tih problema kao i za resenje za isti, ali meni ovo bukvalno unistava zivot jer me limitira na mnogim poljima.

Nadam se da ces ti uspeti naci resenje za svoje probleme i podeliti ih sa nama.

Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Pon Okt 30, 2017 11:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
macw, ево ти још један предлог. Провери да можда не унисиш превише витамина Б12. Мени он прави прескакања и код обичног ходања. Када сам о томе причао неким лекарима, рекли су да су то први пут чули. Провери и храну коју једеш у смисли витамина Б12.

Међутим проблем са прескакањем срца прави још неки из групе Б витамина ако се предозира, али не могу да установим који. Када пијем мало више Б100 комплекса јавља се прескакање, а који је од тих витамина не знам. Можда исто Б12 иако се у том комплексу налази у много мањој количини. Углавном знам да нису у питању ни Б1 ни Б6.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Pon Okt 30, 2017 1:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2015 2:24 pm
Postovi: 12
Hmm, nisam siguran da je to uzrok, iako koristim b komplex. Meni ovo traje jos iz vremena kada nista od suplemenata uzimao nisam.

Pored preskoka (ventrikularnih ekstrasistola) imam i sinusnu respiratornu aritmiju - to je sto se tice srca.

Imam takodje i probleme sa zeludcem, puno podrigivanja, nadutosti, osecaja tezine u grudima nakon jela.. Neko bi povezao ovo i sa zeludacnom kilom, ali masa doktora mi je rekla da kila ili dijafragma moze da utice na brzinu ritma ali ne i na pravilnost (za sta su zaduzeni sinusni cvor i provodni putevi srca). Tako da sam ja u zacaranom krugu svih tih simptoma iz kojih ne znam napolje :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje i treperenje srca dok trcim
PostPoslato: Uto Okt 31, 2017 10:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па онда прво реши проблеме органа за варење.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 95 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: