Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zubni most pitanje
PostPoslato: Uto Okt 24, 2017 6:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 03, 2016 5:44 am
Postovi: 2
Pozdrav. Nisam mogla da pronadjem dovoljno dobar link da se informisem o ovome, i nije mi bas najjasnije kako most funkcionise. Ako neko ima link koji detaljnije objasnjava, neka me uputi :)

Koliko vremena je potrebno da prodje od vadjenja zuba do postavke mosta? Zanima me najduzi vremenski rok. Jedan od nosaca mosta mi je pod plombom, treba li i nju menjati s obzirom da je stara? Da li plombe na nosacu stvaraju neke komplikacije kasnije? Je li most dovoljno dobro resenje za zadnje zube ili je bolje uloziti u implant ? Da li iznad zuba koji nedostaje, most samo naleze na meso ili ulazi i ispod povrsine zuba? Ako samo naleze, kako se cisti medjuprostor? Interesuje me i kakve su mi mogucnosti ( ako uopste postoje ) za zub koji je izvadjen pre skoro deceniju. Ima li tu sanse za neku nadogradnju? Zahvaljujem za bilo kakve informacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zubni most pitanje
PostPoslato: Pet Okt 27, 2017 9:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пошаљи приватну поруку форумашу Dabar™ јер изгледа тренутно не прати форум.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zubni most pitanje
PostPoslato: Ned Okt 29, 2017 3:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
sangaj je napisao:


- Koliko vremena je potrebno da prodje od vadjenja zuba do postavke mosta? *** sto duze to bolje ali recimo 8-12 nedelja je nesto sto je prihvatljivo
- Jedan od nosaca mosta mi je pod plombom, treba li i nju menjati s obzirom da je stara? *** DA i to OBAVEZNO!
- Da li plombe na nosacu stvaraju neke komplikacije kasnije? NE ... pod uslovovom da je dobro uradjena
- Je li most dovoljno dobro resenje za zadnje zube ili je bolje uloziti u implant? *** most je odlichno resenje i nemoj da dozvolis da te zaludjuju sa zirkonijum mostovima. obichan most ( ne znam kako se to kod nas kaze) .. ali pogledaj na internetu pod "PFM crowns"
- Da li iznad zuba koji nedostaje, most samo naleze na meso ili ulazi i ispod povrsine zuba? *** izvini ali ne razumem pitanje
- Ako samo naleze, kako se cisti medjuprostor? Interesuje me i kakve su mi mogucnosti ( ako uopste postoje ) za zub koji je izvadjen pre skoro deceniju. Ima li tu sanse za neku nadogradnju? Zahvaljujem za bilo kakve informacije.
*** opet ti je malo pitanje konfuzno ... na samom mostu (na njegovim clanovima) postoje mesta koja se "samo ciste" ALI to nikako ne znachi da je to samo ciscenje dovoljno ... moras da kupis ili specijalan konac koji se koristi za ciscenje mostova ili da kupis "voterpik".

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zubni most pitanje
PostPoslato: Pon Okt 30, 2017 7:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 03, 2016 5:44 am
Postovi: 2
Hvala puno na odgovoru, sad mi je jasnije.
Dabar™ je napisao:
sto duze to bolje ali recimo 8-12 nedelja je nesto sto je prihvatljivo
Meni se ne zuri, samo me brine da ne bude kasno da ne dodje do povijanja okolnih zuba ( proslo je pola godine od vadjenja zuba, operacija je bila u pitanju ). Inace su se kod ovog zuba koji je davno izvadjen dosta iskrivili susedni zubi, pretpostavljam da to znaci da se tu nista ne moze uciniti ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zubni most pitanje
PostPoslato: Pon Okt 30, 2017 1:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
sangaj je napisao:
Hvala puno na odgovoru, sad mi je jasnije.
Dabar™ je napisao:
sto duze to bolje ali recimo 8-12 nedelja je nesto sto je prihvatljivo
Meni se ne zuri, samo me brine da ne bude kasno da ne dodje do povijanja okolnih zuba ( proslo je pola godine od vadjenja zuba, operacija je bila u pitanju ). Inace su se kod ovog zuba koji je davno izvadjen dosta iskrivili susedni zubi, pretpostavljam da to znaci da se tu nista ne moze uciniti ?
*** tesko je bez rentgenskih snimaka dati 100% tachan odgovor tako da onaj ko ima snimke on najbolje moze da vam da savet ... evo sta se dogadja kod vadjenja zuba:
https://www.youtube.com/results?search_ ... nsequences


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zubni most pitanje
PostPoslato: Pon Maj 18, 2020 6:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2014 10:47 am
Postovi: 11
I mene zanima koliko vremena je potrebno da prodje od vadjenja zuba do postavke mosta? Jedan zubar mi je rekao 20-30 dana...a drugi dva meseca...? :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zubni most pitanje
PostPoslato: Uto Maj 19, 2020 5:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
AristotelSRB je napisao:
I mene zanima koliko vremena je potrebno da prodje od vadjenja zuba do postavke mosta? Jedan zubar mi je rekao 20-30 dana...a drugi dva meseca...? :))


*** nemam pojam sta se dogadja ... vec treci put ne mogu da ostavim odgovor, moji odgovori se jednostavno ne pojavljuju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zubni most pitanje
PostPoslato: Uto Maj 19, 2020 2:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Распали форум.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zubni most pitanje
PostPoslato: Pon Jun 01, 2020 2:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
Dabar™ je napisao:
AristotelSRB je napisao:
I mene zanima koliko vremena je potrebno da prodje od vadjenja zuba do postavke mosta? Jedan zubar mi je rekao 20-30 dana...a drugi dva meseca...? :))


*** nemam pojam sta se dogadja ... vec treci put ne mogu da ostavim odgovor, moji odgovori se jednostavno ne pojavljuju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zubni most pitanje
PostPoslato: Pon Jun 01, 2020 2:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
Dabar™ je napisao:
Dabar™ je napisao:
AristotelSRB je napisao:
I mene zanima koliko vremena je potrebno da prodje od vadjenja zuba do postavke mosta? Jedan zubar mi je rekao 20-30 dana...a drugi dva meseca...? :))


*** nemam pojam sta se dogadja ... vec treci put ne mogu da ostavim odgovor, moji odgovori se jednostavno ne pojavljuju.


*** *** po knjigama optimalno vreme je 6 meseci i sve sto je vreme postavljanja mosta/kruna blize (ovoj cifri od 6 meseci) to je bolje. u svakom slucaju ko god vam je kazao da je dovoljno mesec-dva ta cifra DEFINITIVNO nije tacna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: