Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hiatus hernia svakodnevni problemi
PostPoslato: Sub Maj 20, 2017 2:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 11:35 pm
Postovi: 26
Zeludacna kila mi je otkrivena pre sest godina. Posle brojnih raznih simptoma i odlzakka kod dr, ispitivanja srca, stigla sam do gastroenterologa i otkrivena je kila, kaskadni zeludac i dispepsija. Dobila sam lekove sabax i iberogast i savet da oslabim. Simptomi su se postepeno smirivali, oslabila sam desetak kg i neko vreme normalno funkcionisala. Povremeno bi se pojavio neki od simptoma uglavnom kada pojedem nesto sto zasmeta, ali traje dan ili dva i stabilizuje se. Medjutim sada iako sa jos ddatno oslabila sada imam 70 kg, a visoka sam 170 vec vise od tri meseca simptomi su svakodnevno prisutni. Sve je pocelo kada sam jedno vece popila casu hladne gazirane vode. Vec sutradan je krenulo podizanje zeluca, slabost, nelagodnodnost u grudima preznojavanje....od tada se stanje stabilizuje po neki dan pa opet iz pocetka. Iako sam pila i nolpazu, famotidin, klometol, gastroprazol isla na namestanje zeluca, stanje je isto. Sada su simptomi prisutni svakodnevno. Osecaj podignutog zeluca kao da mi je nesto zaglavljeno navpola grudnog kosa,slabost, malaksalost, ponekad ako pritisak na kicmu pa bolovi u pleckama, ponekad ubrzan puls i bolovi ispod rebara., nekad u rukama, nekad nedostatak vazduha... psiha je naravno odradila svoje pa sam stalno u strahu sta ce sledece da zasmeta, prosto ne znam vise kako da funkcionisem sa svim ovim simptomima. Posao jedva obavljam skoro nigde drugde ne idem plasim se drugih aktivnosti jer su ssimptomi priutni skoro neprekidno. Jedino se opustim kada legnem i zaspim, zeludac se opusti i malo spusti. Dr kaze tako je kako je tako je sa kilom, a kod gastro zakazan pregled za vise od mesec dana, tek u junu :-( .... Da li neko ima slicnih problema, kako sr borite sa svim ovim da li ste nasli neko resenje koje pomaze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiatus hernia svakodnevni problemi
PostPoslato: Sub Maj 20, 2017 9:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Притисак који се осећа у желуцу или око њега може да дође као последица повећане количине отпадних киселина у желуцу. Не мора да буде од подигнутог желуца.

Шта једеш и пијеш од течности?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiatus hernia svakodnevni problemi
PostPoslato: Uto Maj 23, 2017 3:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 11:35 pm
Postovi: 26
Do pre dva tri meseca jela sam gotovo sve, jedino sam izbegavala ono sto uvodim da mi smeta, tipa turska kafa, koka kola, cokolada, ....mada ponekad i to uzmem onda otrpim dan dva i vratim se u normalu. Ali sada nemam apetit uopste, na silu nesto pojedem tanjir supe ili parce dva ribe, nesto suvo od peciva pereca ili kifla, juce sam jela tikvice, danas jos uvek nista :-?. Jutros sam popila jednu sumecu tabletu magnezijuma i posle nekih sat sat i po zeludac se podigao krenula mucnina i ostali simptomi i do sad je tako...pila samo vodu posle. Kiselinu osetim retko, i svi ovi lekovi koje sam pila nisam primetila da su nesto pomogli. Aco od cega se stvara ta otpadna kiselina i kako da je se oslobodim ako je imam? Hvala na interesovanju i na odgovoru, pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiatus hernia svakodnevni problemi
PostPoslato: Čet Maj 25, 2017 11:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Отпадне киселине настају од лоше хране. Ако имаш јаку желудачну киселину онда она разложи све живо и мртво у желуцу и углавном нема проблема. Међутим ако није довољно јака онда се хемикалије из хране или сама храна ако је лоша (старо месо, на пример) распадају у желуцу и долази до појаве отпадних киселине што већина лекара погрешно и погубно по пацијента сматра повећањем желудачне киселине.

Лично сам имао много проблема док нисам сложио коцкице и укапирао шта се дешава. Прочитај бар ово са мога сајта: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ishrana. Имаш и наставак, а и под Желудац итд.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiatus hernia svakodnevni problemi
PostPoslato: Sre Okt 25, 2017 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 25, 2017 3:04 pm
Postovi: 1
Evo i ja moj problem sa hiatus hernia prvi problemi su poceli 1998 dok sam ziveo u kosovskoj mitrovici od 2000 te zivim u Novom pazaru i dva puta sam gutao gastroendoskopiju(sondu) prepisali su me neke lekove tad pre 10 tak godina neznam koje nista mi nije pomoglo posle sam isao privatno tad zna da dam koristio kontraloc tablete bez zamene uspeha oda sam 2015 opet gutao gastoendoskpiju secam se da su bile sabex teblete i jos dve vrste imam i diajgnozu na njoj pise koje sve tablete i nista mi nije pomoglo evo vec 19 godina ja imam problem sa hiatus hernijo a nisam znao dijagnozu do pre 2 godine zadnji put kad gutao sondu onda sam video da internet i vezbe za hiatus herniju ali ni re vezbe nisu pomogle a sto se tice koje ja simptome imam to su neka vrsta mucnine osecaj otecenog zeluca tegobe u prolece april maj retk malaksalost inace nikakva hrana mi ne pravi problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiatus hernia svakodnevni problemi
PostPoslato: Čet Okt 26, 2017 9:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
И?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: