Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: GERB i DYSPEPSIA - Iskustva izlecenih ?
PostPoslato: Sre Jun 07, 2017 2:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 02, 2012 11:14 pm
Postovi: 36
Nisam bas ovo najbolje razumeo ,iskren da budem.Zasto vam je moje ponasanje cudno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GERB i DYSPEPSIA - Iskustva izlecenih ?
PostPoslato: Čet Jun 08, 2017 12:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2017 12:43 pm
Postovi: 16
Meni deluje kao da ti imaš problem sa varenjem određenih supstanci... možda ti je oslabila tolerancija na laktozu, ne variš dobro gluten isl.
Problem može da bude i prosto loša navika prilikom samog jela... loše sažvakana hrana, gutanje previše vazduha tokom jela isl.
Ne mora uopšte da znači da ti trebaju bilo kakvi lekovi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GERB i DYSPEPSIA - Iskustva izlecenih ?
PostPoslato: Pet Jun 09, 2017 12:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Чудно ми је што за месец дана испробаваш много нових ствари и очекујеш да оздравиш преко ноћи: токсични лекови и промена исхране. А онда на то додаш да када се наједеш крећу муке. Супер се осећаш од сокова а сутрадан проблеми. И тако даље. Па или ћеш здраво живети или нећеш - одлучи се. Једноставно све ми некако делује еуфорично док читам ово што си написао.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GERB i DYSPEPSIA - Iskustva izlecenih ?
PostPoslato: Pet Jun 09, 2017 5:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 1:49 pm
Postovi: 52
@bajamixer

pročitaj ovo

otorinolaringologija/imate-osecaj-knedle-grlu-prisustvo-sekreta-brisevi-neg-t15569.html?hilit=gerb


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GERB i DYSPEPSIA - Iskustva izlecenih ?
PostPoslato: Pet Jun 09, 2017 6:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 1:49 pm
Postovi: 52
evo ti nekih uputstava koja sam uzo iz neke knjige na engleskom, ja sam prevodio, pa ako je prevod loš, ne zameri ... shvatićeš ono osnovno ...
lečenje j**** GERB-a traje dugo, tako da budi uporan

Hrana koja treba da se izbegava ...

1. Hrana koja slabi ezofagus :
- pržena i masna hrana
- kafa (uključujući i kafu bez kofeina)
- čajevi sa kofeinom i kola napici
- alkoholna pića
- čokolada
- pepermint i spermint
- beli luk
- crni luk

2. Hrana koja iritira oštećeni ezofagis:
- citrusno voće i sokovi od citrusnog voća
- paradajz i proizvodi od njega
- ljute papričice
- biber

3. Hrana koja tera da se sadržaj želuca izlije u jednjak, ili ti hrana koja nadima:
- svi gazirani napici

10 koraka u ishrani kojih se treba pridržavati:

1. Jesti češće, manje obroke umesto velikih a retkih
2. Ukloniti višak težine, smršati, na prirodan i zdrav način
3. Izbegavati masne obroke, da bi se smanjila težina a i da se umanje simptomi refluxa kiseline
4. Smanjiti, ili uopšte ne jesti hranu i pića koja slabe donji ezofagealni sfinkter (mišić koji se nalazi između jednjaka i želuca koji drži hranu u želucu)
5. Izbegavati hranu koja povećava kiselost želuca.
To je: Kafa, čajevi sa kofeinom, kola napici i kalcijum iz mleka.

6. Izbegavati hranu koja iritira oštećeni jednjak
To je : Citrusno veće i sokovi od njega, paradajz i njegovi proizvodi, biber i ljuta paprika.

7. Izbegavati hranu koja nadima.
To su gazirani napici.

8. Za svaki slučaj imati kod sebe stvarčice koje smanjuju gorušicu.
To su : Žvake (kad se žvaću luči se pljuvačka koja je bazna i kad se slije niz jednjak obloži ga a i utiče na smanjenje kiseline), krastavčići, i pijenje vode koja kad se popije razredi kiselinu u želucu.

9. Ne jesti tri do četiri sata pre spavanja.
10. Promenite stvari u životu koje utiču na smanjenje gorušice.

A to je da prestaneš da pušiš i da prilikom spavanja podigneš glavu 20cm.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GERB i DYSPEPSIA - Iskustva izlecenih ?
PostPoslato: Sub Jun 10, 2017 2:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 02, 2012 11:14 pm
Postovi: 36
DTroi je napisao:
Meni deluje kao da ti imaš problem sa varenjem određenih supstanci... možda ti je oslabila tolerancija na laktozu, ne variš dobro gluten isl.
Problem može da bude i prosto loša navika prilikom samog jela... loše sažvakana hrana, gutanje previše vazduha tokom jela isl.
Ne mora uopšte da znači da ti trebaju bilo kakvi lekovi...


Razmisljao sam o ovome i resio sam da probam nekih 15 dana da ne koristim namirnice koje sadrze gluten i da zamenim hleb kuvanim pirincom (kazu i da je Novak Djokovic izbacio gluten iz upotrebe). Primetio sam da posle jela uglavnom krece nadutost u stomaku i gasovi (koji su poput otrova zadnjih par dana).Sto se tice hleba,jedem domaci hleb koji se mesi sa psenicnim brasnom Tip-400 (kupovno brasno). Sto se tice hrane, jedem domacu kuvanu hranu (npr: Krompir,Pecurke sa jajima,Punjene paprike,Jaja,Riba, itd).Bas cu pokusati narednih 15 dana umesto hleba da koristim pirinac i da izbegavam takodje ostale namirnice sa glutenom,ubacicu i maslinovo ulje,pa cemo videti kako ce biti.
aaaca je napisao:
Чудно ми је што за месец дана испробаваш много нових ствари и очекујеш да оздравиш преко ноћи: токсични лекови и промена исхране. А онда на то додаш да када се наједеш крећу муке. Супер се осећаш од сокова а сутрадан проблеми. И тако даље. Па или ћеш здраво живети или нећеш - одлучи се. Једноставно све ми некако делује еуфорично док читам ово што си написао.


Kad je covek u problemu,onda ne bira ,sve zivo pokusava kako bi se spasio.Naravno,biram da se bavim zdravim zivotom.Jednostavno me neki dani prevare na kratko i pomislim da ide na bolje,kad posle simptomi budu bas jaki i skapiram da nije islo u zeljenom dobrom smeru.
marelli je napisao:


Hvala druze, upravo citam iskustva.Ja sam skinuo krajnike,a pio sam i Pressing protiv alergija pre operacije.
marelli je napisao:
evo ti nekih uputstava koja sam uzo iz neke knjige na engleskom, ja sam prevodio, pa ako je prevod loš, ne zameri ... shvatićeš ono osnovno ...
lečenje j**** GERB-a traje dugo, tako da budi uporan

Hrana koja treba da se izbegava ...

1. Hrana koja slabi ezofagus :
- pržena i masna hrana
- kafa (uključujući i kafu bez kofeina)
- čajevi sa kofeinom i kola napici
- alkoholna pića
- čokolada
- pepermint i spermint
- beli luk
- crni luk

2. Hrana koja iritira oštećeni ezofagis:
- citrusno voće i sokovi od citrusnog voća
- paradajz i proizvodi od njega
- ljute papričice
- biber

3. Hrana koja tera da se sadržaj želuca izlije u jednjak, ili ti hrana koja nadima:
- svi gazirani napici

10 koraka u ishrani kojih se treba pridržavati:

1. Jesti češće, manje obroke umesto velikih a retkih
2. Ukloniti višak težine, smršati, na prirodan i zdrav način
3. Izbegavati masne obroke, da bi se smanjila težina a i da se umanje simptomi refluxa kiseline
4. Smanjiti, ili uopšte ne jesti hranu i pića koja slabe donji ezofagealni sfinkter (mišić koji se nalazi između jednjaka i želuca koji drži hranu u želucu)
5. Izbegavati hranu koja povećava kiselost želuca.
To je: Kafa, čajevi sa kofeinom, kola napici i kalcijum iz mleka.

6. Izbegavati hranu koja iritira oštećeni jednjak
To je : Citrusno veće i sokovi od njega, paradajz i njegovi proizvodi, biber i ljuta paprika.

7. Izbegavati hranu koja nadima.
To su gazirani napici.

8. Za svaki slučaj imati kod sebe stvarčice koje smanjuju gorušicu.
To su : Žvake (kad se žvaću luči se pljuvačka koja je bazna i kad se slije niz jednjak obloži ga a i utiče na smanjenje kiseline), krastavčići, i pijenje vode koja kad se popije razredi kiselinu u želucu.

9. Ne jesti tri do četiri sata pre spavanja.
10. Promenite stvari u životu koje utiču na smanjenje gorušice.

A to je da prestaneš da pušiš i da prilikom spavanja podigneš glavu 20cm.


Hvala vam puno. Ovo cu morati da naucim napamet,kapiram da ne treba ,,dolivati ulje na vatru".Moracu da pazim sta radim i sta jedem. Bicu uporan,nema mi druge.
Jos kad bi se javio neko ko je izlecio ove dijagnoze i ohrabrio malo nas sa ovim problemom svojim pozitivnim iskustvom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GERB i DYSPEPSIA - Iskustva izlecenih ?
PostPoslato: Sub Jun 10, 2017 10:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 1:49 pm
Postovi: 52
pročitaj ovu temu

gastroenterologija/laringo-faringealni-ili-gastro-ezofagealni-rexlux-t26007.html

mala tema od dve strane, taurus se koliko toliko povratio u normalu, ali je promenio ishranu za stalno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GERB i DYSPEPSIA - Iskustva izlecenih ?
PostPoslato: Sub Jun 10, 2017 11:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 1:49 pm
Postovi: 52
odličan sajt , barem meni u vezi GERD-a

http://www.aboutgerd.org/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GERB i DYSPEPSIA - Iskustva izlecenih ?
PostPoslato: Sub Jun 10, 2017 3:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 02, 2012 11:14 pm
Postovi: 36
Svaka cast za Taurusa,nek mu je na zdravlje ! Drago mi je da procitam ovako nesto. :)
Svidja mi se ovaj sajt, ima dosta toga korisnog,pogotovo sekcija gde pricaju ljudi svoja iskustva ,ume da bude poucno jako.
Krecemo sa kompletnom promenom nacina zivota i ishrane pa cemo vdeti kako ce se odvijati situacija,nije resenje ni samo lekove gutati ,ipak je to hemijaa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GERB i DYSPEPSIA - Iskustva izlecenih ?
PostPoslato: Sub Jun 10, 2017 6:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 1:49 pm
Postovi: 52
obaveštavaj kako napreduješ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GERB i DYSPEPSIA - Iskustva izlecenih ?
PostPoslato: Pon Jun 12, 2017 1:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 02, 2012 11:14 pm
Postovi: 36
Naravno da cu obavestavati.To je najmanje sto mogu da ucinim kako bih se zahvalio na svim ovim savetima i podrsci od svih vas!
Od danas sam poceo da primenjujem sve ove stvari o kojima sam pisao i koje ste me savetovali,pa cemo videti kako cemo napredovati,radicu na tome da mi ovo postane nov nacin zivota ,bolje receno ,svakodnevna rutina..Eto mozda bude uspeha,pa pomognemo nekome ko cita ovo i ima isti taj problem pa ga resi uspesno. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GERB i DYSPEPSIA - Iskustva izlecenih ?
PostPoslato: Pon Jun 12, 2017 10:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па ипак мораш да бираш а свакако ништа не можеш да урадиш на брзину. Неки ефекти могу да се покажу за неколико сати али за нешто треба и пар месеци. Да би очистио кожу најмање два месеца не смем да унесем ни милиграм хемикалија а сва храна коју конзумирам мора да буде потпуно исправна, на пример.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GERB i DYSPEPSIA - Iskustva izlecenih ?
PostPoslato: Uto Okt 24, 2017 1:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 14, 2014 9:50 am
Postovi: 5
nedavno sam se javio svom lekaru sa simptomima GERB-a, nakon urađenih analiza krvi i izdisajnog h-pylori testa koji je negativan prepisan mi je controloc od 40mg jednom dnevno (po potrebi dve) šest nedelja. Poštovao sam terapiju, redovno uzimao ujutru lek i tokom uizmanja leka nisam imao nikakve tegobe što se tiče refluksa ali sam primetio da imam češći nagon za podrgivanjem. Dva dana nakon završetka terapije gorušica je ponovo tu. Uz ovo sve bih dodao da nemam ni jedan od simptoma vezanih za gastritis ili čir već samo one karakteristične za GERB, dakle gorušica i pojačano lučenje pljuvačke, povremeno mi se javi i ''osećaj knedle u grlu'' ali retko.
Moje pitanje je da li da nastavim da uzimam lek ili da čekam dve nedelje pa ponovim h-pylori test i ostale analize?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GERB i DYSPEPSIA - Iskustva izlecenih ?
PostPoslato: Sre Okt 25, 2017 10:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па јел' ти лек помогао?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: