Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Socijalna fobija
PostPoslato: Pet Okt 13, 2017 9:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 13, 2017 9:24 am
Postovi: 3
Zdravo svima!
Moja socijalna fobija je počela prvog dana škole u 2. razredu srednje (prije 3 godine).Simptomi su bili sledeći: kroz moje čitavo tijelo kao da je prolazio veliki talas vrućine i osjećao sam se nelagodno.Od tog dana se moj život promijenio.Zbog fobije koja me je zadesila sam se naglo pogoršao u školi(nisam mogao da pratim na času,bježao iz škole,nista me nije zanimalo). Uz već pomenuti talas vrućine koje me svaki put pogadjao kad je pored mene neko blizu pojavio se i neprijatan miris mog tijela. Ovo mi je najveći problem u čitavoj situaciji, jer uredno vodim računa o sebi (tuširanje 2x dnevno,pranje zuba,čista odjeća...). Ja taj miris ne mogu da osjetim, ali mogu da vidim po gestikulaciji drugih i po komentarima.Dojadili su mi komentari tipa:"ko je prdnuo" , "ovdje smrdi kao govno"... Nikad mi nije niko direktno rekao da smrdim, ali uvijek su ovi komentari kada sam ja prisutan. Moji dobri drugari nikad nista nisu izjavili ali vidim da osjecaju i oni ovaj miris. Išao sam kod dermatologa zbog ovoga, takođe imam povećano znojenje.On mi je rekao da koristim puder za bebe u predjelu pazuha i da ce to riješiti sve.Ali nije uopšte.Moj život se sveo na što manje društvene aktivnosti(manje izlazaka na žurke,manje druženja...) uglavnom na izbjegavanje ljudi. Došlo je bilo vrijeme da upišem fakultet, i mislio sam da će biti bolje... Evo nakon dvije nedelje sam odlučio da se ispišem.Nisam mogao da odem ni na jedno predavanje, jer kad vidim ljude meni naglo krene "vrućina" po tijelu i znojenje, uz to sve ide i onaj miris koji ne mogu osjetiti ali vidim po drugima ( počnu prozore otvarati, mirisu se...). Na kraju sam odlučio pozvati psihologa i zakazati tretman koji je za par dana. Nadam se da ću sve ovo prebroditi.
Ako neko ima ili je imao problema kao ja molim ga da me kontaktira ili odgovori u topicu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Socijalna fobija
PostPoslato: Pet Okt 13, 2017 11:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ало Пожега! Па јеси ли икада икога питао да ли осећа тај твој смрад, нарочито те твоје добре другаре?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Socijalna fobija
PostPoslato: Pet Okt 13, 2017 11:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 13, 2017 9:24 am
Postovi: 3
Pitao sam dobrog druga, rekao je da nikad nije osjetio i da sve tripujem.Taman se opustim kad prije par dana putujem busom i iza mene neki lik govori kako je vruce i da mora da otvori siber ( uz smijanje).
I tako sad mi je jos gore


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Socijalna fobija
PostPoslato: Pet Okt 13, 2017 11:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Није ти пало на памет да му је стварно било вруће или да је можда он прднуо или неко поред њега, па се зато смејао?

Да ли си свестан колики би твој смрад морао да буде да би се осетио иза тебе? Који си ти болид.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Socijalna fobija
PostPoslato: Pet Okt 13, 2017 11:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 13, 2017 9:24 am
Postovi: 3
Ja bih najvise volio da sve tripujem, ali nije tako.Ja po čitav dan razmišljam da li će neko osjetiti mene.I svaki put kada me gadja talas ja postanem paranoičan, gledam kako se drugi ponašaju,kada neko jače uzdahne ili kašlje.
I zamolio bih bez vrijeđanja (bolid).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Socijalna fobija
PostPoslato: Pet Okt 13, 2017 1:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Болид није вређање него описан придев. Болид је израз који се користи код тркачких аутомобила и адекватно примењује у опису неких карактерних особина код људи.

Кажеш да би волео да трипујеш а онда наравно трипујеш. Који доказ имаш за постојање тог твог смрада?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: