Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nespušteni testisi
PostPoslato: Pon Sep 25, 2017 1:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 25, 2017 1:15 am
Postovi: 2
Kao što sam naslov kaže, imam problem nespuštenih testisa. Mogu ih napipati rukom kod prepona, i kada napipam jednog od njih zaboli me. Nikada nisam imao seksualno iskustvo, ali prilikom drkanja uvek svršim bez problema. Zanima me da li testise mogu vratiti bez da idem na operaciju, jer čim mogu da ih napipam, uz malo trpljenja bola da ih guram na dole itd. Zabrinut sam sa obzirom da sam adolescent(16god) i ne znam kako to da kažem roditeljima. Izvinjavam se na neprofesionalnim izrazima ali eto.. Hvala unapred na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nespušteni testisi
PostPoslato: Pon Sep 25, 2017 2:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мислим да мораш код лекара. А само родитеље може да буде срамота јер деценију нису приметили да ти се тестиси нису спустили.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nespušteni testisi
PostPoslato: Pon Sep 25, 2017 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 25, 2017 1:15 am
Postovi: 2
Hvala na odgovoru. Naime, nakon što sam nakon google-vao, naleteo sam na to da se bebama testisi na rodjenju nalaze u stomaku i spuštaju vremenom(do prvih godinu dana bi se trebali spustiti, ukoliko ne grešim), pa me zanima kako to da ni doktor nije uočio da se testisi nisu spustili nakon tih silnih pregleda? Da li postoji mogućnost da su se oni u toku vremena povukli na gore?(čitao sam da se povlače na gore zbog hladnoće itd.) I da li mogu ostati sterilan zbog ovoga? Ponavljam još jednom da se oba testisa nalaze kod prepona, i to je desni sa desne a levi sa leve strane. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nespušteni testisi
PostPoslato: Pon Sep 25, 2017 7:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Vidi ovako, mozda su tebi testisi bili spusteni ali si u medjuvremenu dobio bruh ili te je neko udario u testise pa su se podigli gore.
Sto se tice vracanja dole, postoji mogucnost da se vrate ali je potrebno masirati to kod prepona gde mozes napipati testise.
To znam jer je meni jedan testis bio podignut i sa svojih 9 godina sam isao na operaciju, da mi ga spuste. Secam se da je doktor na pregledu prvo nenormalno jako stiskao deo kod prepona, ne bi li se testis mogao napipati i kada je vide da od toga nema nista, morao sam na operaciju.
Kod tebe je stvar drugacija jer mozes napipati testise i postoji velika verovatnoca da ih masazom spustis dole. Osim ako nemas bruh, jednom prilikom sam cuo negde da bruh moze podici testise.

U svakom slucaju ti preporucujem da odes kod doktora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nespušteni testisi
PostPoslato: Uto Sep 26, 2017 9:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не бих знао да ти одговорим на питања осим на оно како је лекар могао да не види: па лепо. Не виде ни много веће ствари или их боли уво.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: