Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: upala uretre (uretritis) ili nesto drugo...?
PostPoslato: Ned Jul 09, 2017 9:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 10:31 pm
Postovi: 3
Doma pijem vecinom vodu iz flase, negaziranu, tu i tamo sok ili caj. Na poslu uvijek sok (naranca, jabuka, bazga, kruska) pomijesan s gaziranom vodom. Tu i tamo popijem navecer bezalkoholni radler. Alkohol cca jednom u 10ak dana. kolicinu nemogu tocno reci ali ja msm izmjedu 2 i 3 litre dnevno. dok su mi poceli problemi pila sam dnevno minimum 3 litre ciste vode + sokove, ali onda sam samo morala cesce mokriti sto je uzrokovalo cesce iritacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala uretre (uretritis) ili nesto drugo...?
PostPoslato: Uto Jul 11, 2017 1:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Добро је што пијеш толико воде, само избаци газирано и вештачке сокове.

Веома је чудно то што немаш бактерија у урину. Не може мокраћа да пече ако нема бактерија осим ако је много кисела. Треба да провериш pH мокраће.

Пробај интимни предео да испираш воденим раствором соде бикарбоне (после редовног прања) и после тога не треба да се испираш чистом водом. То ће помоћи кожи да се опорави а убијаће евентуалне бактерије и гљивице. Раствор можеш да направиш на пример од литре воде и супене кашике соде бикарбоне.

Нажалост не знам који чајеви су добри за уринарне инфекције. Неки пију Луголов раствор, неки оригано уље а неки петролеј за осветљење (као ја на пример).

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala uretre (uretritis) ili nesto drugo...?
PostPoslato: Uto Jul 11, 2017 3:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 10:31 pm
Postovi: 3
Probat cu tu otopinu od sode bikarbone..
Ali mene ne pece mokrenje (za vrijeme mokrenja) nego nakon toga, dok zavrsim s mokrenjem, i to kao mokracni kanal. dakle negdje izmedju mjehura i vanjskog djela. Ali da je upala ili tako nesto, vec bi otislo uz sve te antibiotike koje sam do sada pila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala uretre (uretritis) ili nesto drugo...?
PostPoslato: Sre Jul 12, 2017 2:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако су антибиотици погрешни тада нема ефекта. Ако нису нашли бактерије онда нису ни могли да одреде који антибиотик има дејство. Пробај са содом бикарбоном па јави. И провери киселост мокраће.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala uretre (uretritis) ili nesto drugo...?
PostPoslato: Čet Sep 21, 2017 11:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 21, 2017 11:45 pm
Postovi: 15
Ljudi zdravo svima, imam 20 godina vec pola godine i vise maci me problem sa uretrom imam na kraju penisa kao zatezanje uglavnom posle mokrenja imam postojani nagon za mokrenja osecam kao napada u nekih momenata kao pritisak imam isto tako iscedak iz mokrace uvek kad idem u wc-u posle pola sata ja idem opet i vidim da se kapke mokrace cede sa mokracnoj cevi,bol u desnom delu tu kod predelu do testisa,uradio sam mozda vise od 10tak urina,urinokulture,2 spermo kulture,uradio sam mozda i 10 krvnih slika nista nije pokazalo uradio sam i bris uretre 3 puta nista nije pronadzeno opet dosao sam do to da uradim i cistoskopiju i nasli su kao neki otok sa neke stare infekcije dali su mi da pijem citeral i dekstametazon za otok tablete ali dok sam ih pijao ja mislim da sam se osecao jos gore,otisao sam posle mesec dana opet dala mi je neke za opustanje muskule tu kod prostate i nekih antibiotika i to sam ispio i nista bio sam kod 2-3 razlicnih urologa svako razlicno al niko da nadze pravo resenje bio sam i kod specijalista sta otkriva sve preko krvi otkrio mi je strepto koke i stafilokoke i neke mesane simplaste u tijelu i kaze da one prave probleme i sa uretre i ostalo...Jel ima neko rijesenje ili neko ko mu se ovo isto desilo da mi to pomogne bio mu blagodaran cijeli zivot zato sta ovo stvarno smeta i nemogu nista da radim kao ranije..??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala uretre (uretritis) ili nesto drugo...?
PostPoslato: Pet Sep 22, 2017 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 21, 2017 11:45 pm
Postovi: 15
a da zaboravio sam radio sam i psa za prostate i to je bilo sve normalno .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala uretre (uretritis) ili nesto drugo...?
PostPoslato: Pon Dec 04, 2017 1:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 04, 2017 12:45 am
Postovi: 4
maja_94 je napisao:
Je li itko od vas sa problemima dobio napokon dijagnozu?
Naime, imam iste probleme vec cca 6 mj i neznam vise sta da radim. Imam stalno iritaciju na podrucju mokracnog otvora i to nakon mokrenja. Nekada traje samo 10ak min a nekada po sat vremena pa se povuce.. sve dok opet ne odem mokriti.. nekada me pece dolje (mokracni otvor) neovisno o mokrenju. Ne mogu se izmokriti do kraja, uvijek mogu jos par kapi i jos par. Nakon mokrenja imam potrebu opet mokriti. Cesto imam osjecaj da je nesto tamo dolje, sto mi smeta.. a nema nicega.. Posjetila sam ginekologa dosta puta koji mi nije nista nasao, urologa posjecujem cca 2 puta mjesecno vec pola godine i svaki puta dam urin na analizu i uzme mi obris mjehura. u urinu nemam nikakvih bakterija ali u mjehuru uvijek. i onda dobijem antibiotik.. slj put opet obris, bakterije vise nema ali se pojavila neka druga, pa neka treca.. i tako u krug. nije mi jasno ali ni mom urologu nije. pred par dana radio mi je cistoskopiju mjehura i moj mjehur je u redu. ultrazvuk mjehura i bubrega mi je isto vec dva puta napravio i to je u redu.
probala sam kapsule brusnice, susene brusnice, caj od persina, kupku od kamilice i razna ulja za smirivanje iritacija intimnog podrucja ali nista mi ne pomaze. moze li mi netko dati savjet sto bi jos mogla probati ili neku ideju sto bi to moglo biti?
unaprijed puno hvala.
Maja, 22

Bila bih veoma zahvalna ovoj devojci da nam kaže, ukoliko je još uvek aktivna na ovom forumu, da li se i na koji način uspela rešiti ovog užasnog osećaja pošto ja imam isti i mučim se već treći mesec, a ništa živo mi ne pomaže i postajem u najmanju ruku očajna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala uretre (uretritis) ili nesto drugo...?
PostPoslato: Pon Dec 04, 2017 12:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пробај са испирањем воденим раствором соде бикарбоне и осим тога да пијеш много више воде. Пожељно је и неки чај за уринарне инфекције (Институт Јосиф Панчић).

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala uretre (uretritis) ili nesto drugo...?
PostPoslato: Ned Dec 24, 2017 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 04, 2017 12:45 am
Postovi: 4
Hvala puno na savetima i volji za pomoci, ali je sve to vec davno isprobano i nista nije dalo rezultate. Cak ni lekari nemaju resenje za ovaj problem... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala uretre (uretritis) ili nesto drugo...?
PostPoslato: Pon Dec 25, 2017 2:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пошаљи приватну поруку тој Маји па ће је можда видети.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala uretre (uretritis) ili nesto drugo...?
PostPoslato: Pon Dec 25, 2017 2:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Заборавих да питам, да ли си пробала да пијеш оригано уље?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala uretre (uretritis) ili nesto drugo...?
PostPoslato: Čet Dec 28, 2017 4:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 04, 2017 12:45 am
Postovi: 4
Probala i origano ulje i jos gomilu nekih cajeva od travara koje i dalje permamentno uzimam, ali nista se ne menja evo vec mesecima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: upala uretre (uretritis) ili nesto drugo...?
PostPoslato: Sub Nov 30, 2019 6:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 24, 2016 4:33 pm
Postovi: 9
Pozzz svima u ovoj temi,evo i ja da iznesem svoj problem koji je manje vise slican ovima iznad mene.Pocetkom septembra nekih par dana imao sam promenu boje mokrace na nesto crveno narandzasto ili slicno,uz sve to mokraca je bila vruca kao voda iz bojlera,trajalo je 3-4 dana onda je boja pocela da se menja u zelenu pa sve do neke normalne boje,nije vise ni bila vruca.Tokom tih par dana imao sam osecaj nekih trnaca duz cele uretre osecaj upaljenosti grca i sl da li zbog vruce mokrace ili cega vec,prvi put tako nesto,i taj osecaj ostane stim da bukvalno nemas osecaj za erekciju ili zelju za sexom,racunam upala neka,resice se to,antibiotik i kraj.Odem ja na analazu mokrace,krvi sve u najboljem redu,odem kod urologa posle par dana,odnesem objasnim mu sve,da on meni cysticlean 10 dana po jednu.Malo bolje,i dalje taj osecaj grca i sl,odem opet,nadam se antibiotiku,opet on meni D-manozin,kesice 10 dana po dve na dan,NISTA.Ja se dohvatim NATUROPLEXA i posle dan dva osetim promenu tj olaksanje vrati mi se osecaj koliko toliko.I ajde i treci put,kazem ja njemu sve sa osecajem u penisu i koriscenjem i covek meni da Mega Top 2.5 miligrama tj tadalafil,tj dijagnostikovana eriktna disfunkcija :o Ne kazem bilo je situacija kad i sam mogao da posumnjam na ED,ali celo leto prolec nit problema sa nit bilo sta osecaj je tu i sad odjednom posle ovoga cega vec trnci svasta nesto zbog promene boje mokrace.Nastavio sam sa NATUROPLEXOM za dalje nemam pojma.Ovakva boja mokrace crveno-naradzansta desila mi se posle jednog stresno perioda gde je nikotin imao glavnu ulogu od tada pa do sada nikad vise,to je bilo pre tri god.Da li je moguce da manjak sexa,mastrubacije moze da dovede i do sl simptoma osecaja ne ispraznjenost,cesceg mokrenja i sl eventualno neke upale?Da li je neki oblik nespecificnog uretritisa cega vec,ako nekoima sto sta da doda savet i sl dobro doslo,HVALA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: