Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 774 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pet Dec 11, 2015 6:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 01, 2015 3:31 pm
Postovi: 26
Pa sta je sad ovo?

Cek na kraju kad se sve skine, sta ostaje dozivotno, mala zica i na gornjoj i na donjoj vilici?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Sub Dec 12, 2015 12:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 01, 2015 3:31 pm
Postovi: 26
Aha, vazi, hvala. Ako se setim jos necega pitacu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pet Apr 08, 2016 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 08, 2016 11:18 pm
Postovi: 2
Nosila sam fiksni aparatic sa 14 i 15 god, oko godinu i pol sve ukupno i skinula sam ga prije 7 godina. Medjutim stomatolog mi je izgleda malo (vise) zeznuo jer mi nije dao onaj providni aparatic sto se nosi kasnije da sprijeci pomijeranje zuba, niti mi je stavio onu zicu. Sjecam se da sam ga pitala hocu li to dobiti, on je rekao ne treba to. Sad vidim da su svi koji su nosili aparatic to dobili, a samo ja nisam. Eh, sad je moj problem sto su mi se zubi pomjerili. Nije toliko strasno, s obzirom da se sve moglo vratiti na staro (to bi bila katastrofa), pa zanima me da li mogu ponovo staviti fiksni aparatic??
Sjecam sam tada platila fiksi aparatic vise od 1000 eur za jednu vilicu, sa metalnim bravicama, da li je sada jeftinije?

ps.
U pitanju je gornja vilica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Sub Apr 09, 2016 2:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 08, 2016 11:18 pm
Postovi: 2
Dabar™ je napisao:
BellaBella je napisao:
Nosila sam fiksni aparatic sa 14 i 15 god, oko godinu i pol sve ukupno i skinula sam ga prije 7 godina. Medjutim stomatolog mi je izgleda malo (vise) zeznuo jer mi nije dao onaj providni aparatic sto se nosi kasnije da sprijeci pomijeranje zuba, niti mi je stavio onu zicu. Sjecam se da sam ga pitala hocu li to dobiti, on je rekao ne treba to. Sad vidim da su svi koji su nosili aparatic to dobili, a samo ja nisam. Eh, sad je moj problem sto su mi se zubi pomjerili. Nije toliko strasno, s obzirom da se sve moglo vratiti na staro (to bi bila katastrofa), pa zanima me da li mogu ponovo staviti fiksni aparatic??
Sjecam sam tada platila fiksi aparatic vise od 1000 eur za jednu vilicu, sa metalnim bravicama, da li je sada jeftinije?

ps.
U pitanju je gornja vilica.


*** tu je OCIGLEDNA greska zubara. svi koji su na bilo koji nachin prosli kroz ortodontski tretman MORAJU da prodju kroz tzv. retencioni period. ako sam te dobro razumeo imala si fiksni aparat SAMO na gornjoj vilici ... i to je klasichan kompromis. fiksni aparati se nose na obe vilice ili se ne nose uopste. moj ti je savet da se vratis tamo gde ti je inicijalno radjeno i da pokushas da razgovars sa zubarom da ti da neki popust. ako imas jos nekih pitanja ... tu sam.


Da, ja sam imala fiksni aparatic sa na gornjoj vilici, i nakon tretmana zagriz mi nije bio bas dobar, sto mi sad uzasno smeta. Sjecam se da kada sam ga skinula, zubi mi nisu bili bas glatki, pa me zanima da li fiksni aparatic ostecuje caklinu? Da li bi bilo zbog necega stetno da ga nosim dva puta?

Radje ne bih isla istom stomatologu. S obzirom da to sada sebi mogu priustiti , ne bih otisla nekome ko mi je vec jednom lose uradio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pet Apr 22, 2016 6:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 22, 2016 6:39 pm
Postovi: 1
Pozdrav za sve!

Ja sam pre 10 dana stavila obe fixne proteze. Zubi bole samo pri dodiru, bole kada jedem, perem zube...

Imam progeniju i samim tim nepravilan zagriz (teta teta zagriz). Moj ortodont nije pominjao vadjenje zuba osim mozda gornje osmice (samo tu jednu osmicu imam) u toku ili pri kraju terapije. Gornja vilica mi je jako uska i prisutna je teskoba (leva dvojka je uvucena i nakrivo), a obe trojke blago izbacene - nije toliko upadljivo, tj nije bas "drakula efekat" :). Zbog teskobe, i ostali zubi u gornjoj vilici su isarani, dakle nisu u nizu nego levo-desno.

U donjoj vilici nedostaju sestice i zubi su dosta lepo poredjani.

Plan je da se zubi donje vilice mrvicu nakrive ka unutra, a zubi gornje malo rasire,izvuku i poredjaju kako bi se prebacili preko donje. Ortodont kaze da cu nositi godinu ipo do god i 8 meseci. Inace u pitanju su metalne bravice, na prva 4 zuba su metalne bravice bez dodataka, a onda dalje su metalne sa nekim kukicama i vrhovima okrenutim ka gore i ka dolje? Za sta sluze takve bravice? U mom slucaju fiksnim aparatom su obuhvacene i sedmice, valjda da bi se zbog te tolike teskobe malo pogurale.

Da li imate neko misljenje o terapiji za mene?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Maj 19, 2016 3:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
Vana87 je napisao:
Pozdrav za sve!

Plan je da se zubi donje vilice mrvicu nakrive ka unutra, a zubi gornje malo rasire,izvuku i poredjaju kako bi se prebacili preko donje. Ortodont kaze da cu nositi godinu ipo do god i 8 meseci. Inace u pitanju su metalne bravice, na prva 4 zuba su metalne bravice bez dodataka, a onda dalje su metalne sa nekim kukicama i vrhovima okrenutim ka gore i ka dolje? Za sta sluze takve bravice? U mom slucaju fiksnim aparatom su obuhvacene i sedmice, valjda da bi se zbog te tolike teskobe malo pogurale.

Da li imate neko misljenje o terapiji za mene?
*** ovako kako si opisala sve izgleda kao dobro zamisljjen plan. sto se tice bravica na bocnim zubima (bravice sa kukicama) i to je normalno. verovatno doktor ocekuje da ce u kasnijoj fazi koristiti gumice (donats).
https://www.youtube.com/watch?v=9QcanpZPu7s


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Uto Jul 12, 2016 9:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 4:22 am
Postovi: 126
Lokacija: Novi Sad
Cao svima.

Nosim fixnu protezu vise do dve godine i imam problem sa zagrizajem. Prilicno sam razocaran terapijom. :(
Da li moze neko da mi preporuci dobrog ortodonta u Beogradu?
Ocigledno moj nema pojma sta radi, pa bih morao da promenim.

Sta mislite o ordinaciji Cvejanovic kod Autokomande?

Hvala vam. Pomagajte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Feb 02, 2017 9:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 02, 2017 8:57 pm
Postovi: 7
Ljudi koliko je realno potrebno da se nosi proteza jer sam provalio da svi lažu kada pričaju o vremenu potrebnom za ispravljanje. Kod mene je problem izraženiji mislim razmak 11mm.
Ima li iko realnu predstavu o vremenu. Računam da je dve godine minimum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pet Avg 18, 2017 9:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 18, 2017 9:01 am
Postovi: 16
Postovani, planiram da uradim fiksnu protezu. U potrazi sam za kvalitetnim ortodontom (ustanovom) koji imaju pristupacne cene. Radila bih je u Bg ili Ns, svejedno mi je da li je u pitanju drzavna ili privatna klinika. Buduci da sam u ovoj materiji nova, najljubaznije vas molim za preporuke, to bi mi mnogo znacilo.Uz to me interesuje da li je neko od vas imao iskustva sa ortodoncijom u Zavodu za zdr.zastitu radnika zeleznice ( Zoc ili Ztp) u Bg? Takodje me interesuje koliko su osetljive bravice tj. da li se one cesto odlepljuju ili sta li vec? Znam da je to individualno, ali pitam jer sam nasla ordinaciju u kojoj mi je cena prihvatljiva, ali se zamena bravica dodatno naplacuje 500 din. Na koliko vam zakazuju kontrole na kojima vam zatezu ili sta li vec rade (ne zamerite, laik sam)? To me, pak, interesuje jer se kod njih one naplacuju dodatnih 1000 din., a mislim da sam cula da se rade na oko 2 meseca. Imam utisak da se i sa tim doplatama isplati jer je sama postavka po vilici najpovoljnija od onoga sto sam cula. Molim sve one koji su dobre volje da mi odgovore i posalju svoju preporuku u vidu privatne poruke. Unapred zahvalna! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pon Sep 04, 2017 2:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
volim cveklu je napisao:
Ljudi koliko je realno potrebno da se nosi proteza jer sam provalio da svi lažu kada pričaju o vremenu potrebnom za ispravljanje. Kod mene je problem izraženiji mislim razmak 11mm. Ima li iko realnu predstavu o vremenu. Računam da je dve godine minimum.
*** dobro bi bilo da postavis sliku da pogledam ... u svakom sluchaju MNOGO teze je resavati "visak prostora" nego kad imas teskobu.


Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pon Sep 04, 2017 2:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
meseceva simfonija je napisao:
Znam da je to individualno, ali pitam jer sam nasla ordinaciju u kojoj mi je cena prihvatljiva, ali se zamena bravica dodatno naplacuje 500 din. Na koliko vam zakazuju kontrole na kojima vam zatezu ili sta li vec rade (ne zamerite, laik sam)? To me, pak, interesuje jer se kod njih one naplacuju dodatnih 1000 din., a mislim da sam cula da se rade na oko 2 meseca. Imam utisak da se i sa tim doplatama isplati jer je sama postavka po vilici najpovoljnija od onoga sto sam cula. Molim sve one koji su dobre volje da mi odgovore i posalju svoju preporuku u vidu privatne poruke. Unapred zahvalna! :)


***
- bravice se ne menjaju nego se menjaju zice koje leze unutar bravica
- svakog meseca se menjaju tzv. donats (o rings elastics) tj. gumice koje obgrle zicu da bi pasent stajale u kanalu bravice https://www.youtube.com/watch?v=dNIGZjdqLh4 zasto se menaju gumice ... zato sto ih pljuvachka razjede i one jednostavno popuste i gube bilo kakvu svrhu u ustima.
- po pravilu zice se menjaju na svaka 2-3 meseca ALI neke od zica se i preskachu u toku tretmana


Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Uto Sep 19, 2017 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 18, 2017 9:01 am
Postovi: 16
Dabar,puno ti hvala na odgovoru, bas mi znaci! Nisam gledala nikakve snimke oko postavljanja proteze jer mi je tako psiholoski lakse. Zato sam i neupucena. Cula sam da se te bravice mogu "odvaliti", pa sam zato pitala koliko je to cesta pojava. Na klinici za koju sam zainteresovana se ponovno fiksiranje bravica (stavljanje novih) naplacuje 500 din., pa sam zelela da znam da li se to desava bas cesto, da bih napravila bar okvirno konacnu racunicu.
Takodje, imala sam dilemu oko jos neceg...na toj klinici se kontrole vrse jednom u dva,tri meseca. Cula sam da kod privatnika to ide cesce, jednom mesecno. Ako se na svakoj kontroli zatezu zice, a to zatezanje doprinosi efektivnijem ispravljanju zuba, da li to znaci da ce se meni zubi ispravljati sporije nego kod ljudi koji imaju kontrole i zatezanje jednom mesecno?
I molim za jos jedan savet...zubar mi je rekao da se ne bi usudio da na moje zube stavi fiksnu protezu jer imam plombiranih i umrtvljenih zuba sa strane, a uz to mi je 30+g. Sa ortodontom jos nisam razgovarala. Mislite li iz vaseg iskustva da je zubar u pravu?
Bila bih vrlo zahvalana na odgovorima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Sep 21, 2017 3:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
Cula sam da se te bravice mogu "odvaliti", pa sam zato pitala koliko je to cesta pojava. Na klinici za koju sam zainteresovana se ponovno fiksiranje bravica (stavljanje novih) naplacuje 500 din., pa sam zelela da znam da li se to desava bas cesto, da bih napravila bar okvirno konacnu racunicu.
Takodje, imala sam dilemu oko jos neceg...na toj klinici se kontrole vrse jednom u dva,tri meseca. Cula sam da kod privatnika to ide cesce, jednom mesecno. Ako se na svakoj kontroli zatezu zice, a to zatezanje doprinosi efektivnijem ispravljanju zuba, da li to znaci da ce se meni zubi ispravljati sporije nego kod ljudi koji imaju kontrole i zatezanje jednom mesecno?
I molim za jos jedan savet...zubar mi je rekao da se ne bi usudio da na moje zube stavi fiksnu protezu jer imam plombiranih i umrtvljenih zuba sa strane, a uz to mi je 30+g. Sa ortodontom jos nisam razgovarala. Mislite li iz vaseg iskustva da je zubar u pravu?
Bila bih vrlo zahvalana na odgovorima!

*** pusti ti zahvaljivanje ... nego posalji mi adresu na koju da ti ispostavim invojs :o osnovno je da se izbegava lepljiva hrana i da ne bi mnogo pisao evo i jedne slike: http://allcareorthodonticcenter.com/wp- ... oughts.jpg sto se tiche kontrola to je individulano i ako malo mi je to zakazivanje na 3 meseca chudno jer kao sto sam ti kazao ... "donats" gumice koje grle zicu (opet sam zaboravio kako se to kaze na srpskom) se bukvalno istope od pljuvachke. cela ta postavka sa naknadnim naplacivanjem mi je vrlo interesantna/sumnjiva ... nego da tebi dabar™ da kaze 1 trik, ako se odluchis da ides bas kod tog ortodonta onda:

1. ako cement/kompozit kojim se cementiraju bravice ostane na zubu onda je TVOJA greshka ... jela si nesto sto ne smes da jedes.
2. ali ako se bravica otkachi ALI cement/kompozit ostane na bravici onda je to ISKLJUCIVA greska zubara jer nije pratio protokol oko cementiranja bravica.

sto se tice tvog 3-ceg pitanja ... SVI zubi koji su iz bilo kog razloga kompromitovani bilo zbog vadjenja zivca, rast korena nije zavrsen ili sta ti ja vech znam ... MOGU da se preskoche ali o tome ortodontista odluchuje. sta to znachi? recimo imas zub 5 ali na 6 je radjeno vadjenje zivca i onda imas 7-cu. onda zubar moze da preskochi zub na kojem je radjeno vadjenje zivca ... stavi se breket/kopcha i zica ali se ne stavlja "donat". ako pogledas recimo visoko postavljenu 3-ku: http://www.intelligentdental.com/wp-con ... ption5.jpg i recimo da nema mesta da se ona normano spusti onda se taj zub preskache (nista se ne stavlja ili se stavi samo kopcha/breket) ali se ne stavlja donat dok se ne obezbedi prostor za trojku ... tek kasnije kad se stvore uslovi za "spustanje trojke" onda se stavlja i donat.

ako hoces, podigni "slike" ovde ili negde na internetu i meni nece biti tesko da pogledam slike/snimke i da ti kazem moje misljenje. NORMALNO meni ne treba slika tvojih ochiju, frizura ... znachi samo mi trebaju zubi. recimo nesto ovako: http://www.thetoothmover.com/wp-content ... ontist.jpg

ako imas jos nekih pitanja ... slobodno ih zadrzi za sebe :o :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Sub Dec 09, 2017 5:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2017 11:51 pm
Postovi: 2
Lokacija: Zrenjanin
Cao svima,
Planiram da postavim fiksnu protezu imam 31g i teskobu na donjoj vilici.
Čitao sam gledao na youtube i interesantne su mi one samoligirajuce damon.
Da li neko ima preporuku za dobrog ortodonta bg, ns ili zr? Pisite na pp.
Ima ih vise neho frizera pa mi je bas tesko da odlucim gde!?
Ako neko zna zaista bi mi bilo od velike pomoci.
Hvala
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Ned Dec 10, 2017 4:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
MarioZR86 je napisao:
Cao svima,
Planiram da postavim fiksnu protezu imam 31g i teskobu na donjoj vilici.
Čitao sam gledao na youtube i interesantne su mi one samoligirajuce damon.
Da li neko ima preporuku za dobrog ortodonta bg, ns ili zr? Pisite na pp.
Ima ih vise neho frizera pa mi je bas tesko da odlucim gde!?
Ako neko zna zaista bi mi bilo od velike pomoci.
Hvala
Pozz
*** pod jedan: tesko da ces mochi da prodjes SAMO sa nosenjem fiksne proteze u donjoj vilici ... pomeranje zuba ne radi po tom principu. pod dva: nemoj da gubis vreme sa dejmon fiksnom protezom i trazenjem zubara/ortodonta koji ce da ti pricha priche jer ... NE POSTOJE bravice koje ubrzavaju tretman, postoje samo 2 tehnike ubrzavanja tretmana i one ne zavise od toga da li imas dejmon ili "obichne" bravice ... drugim rechima dejmon je prevara mozda za nijansu manja od invizilajna.

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 774 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: