Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Tendinitis - Molim za pomoć
PostPoslato: Sub Sep 02, 2017 12:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2017 11:54 am
Postovi: 14
Pozdrav, imam problem sa laktovima na obe ruke, problem je nastao pre 3 meseca i još traje. Išao sam kod doktora pre mesec dana, koji je dao uput ortopedu i ortoped kaže miruj i maži Fastum Gel ili Deep Refief, ispoštovao sam doktora i mazao prvo Fastum, kad sam video da nema efekta prestao da mažem Fastum i prešao na Deep Relief koji je ipak pokazao neke efekte. Mažem ja tako neko vreme i odem u apoteku kažem dajte mi Deep Relief, oni preporučiše BioFreeze, i ja uzmem i mažem i opet ništa.

Dakle da skratimo, da li da strogo mirujem i dalje ili da krenem neke vežbice za jačanje tih mišića nadlakta i podlakta, ili da nekako da masiram ili nešto treće, što mi vi preporučite, svaki savet bi mi dobro došao, očajnički želim moje laktove nazad :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tendinitis - Molim za pomoć
PostPoslato: Sub Sep 02, 2017 9:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Види, види, ипак си се повредио као што сам ти рекао пре неки месец. Ниси се повредио озбиљно, али није наивно. Међутим, пошто ти увек желиш стручан одговор, нећу даље да се мешам.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tendinitis - Molim za pomoć
PostPoslato: Sub Sep 02, 2017 9:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Pa prvo trebas naci nekog dobrog doktora da to snimi i pogleda. Ako si bio samo kod jednog doktora, koji ti je rekao da mazes kremom i od toga nema efekta, ne vredi ici ponovo kod istog. Ako treba idi u privatnu ordinaciju i plati pregled.
Od cekanja nema nista, ako nema efekta posle nedelju dana, bar malo, onda trebas ici dalje i traziti nekog ko ti moze pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tendinitis - Molim za pomoć
PostPoslato: Ned Sep 03, 2017 9:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2017 11:54 am
Postovi: 14
Hvala na odgovorima, imam jedno pitanje za Acu, da li bi magneti pomogli recimo stavim magnet i zategnem nekim zavojem.
Uzgred izvinjavam se za nedolično ponašanje od pre :(, zaista očajnički pokušavam da vratim u normalu :( Samo neki savet tražim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tendinitis - Molim za pomoć
PostPoslato: Ned Sep 03, 2017 9:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
ОК, нема проблема.

Наравно да ће магнети да помогну само не треба да форсираш руке да би се пре опоравиле. Не мораш да затежеш завојем већ је довољно да ставих један магнет изнутра рукава а један споља, па ће тако држати један другога. Оно што мораш је да користиш јаке магнете и да их носиш бар 20 сати свакодневно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tendinitis - Molim za pomoć
PostPoslato: Pon Sep 04, 2017 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2017 11:54 am
Postovi: 14
Hvala, ipak ću ponovo potražiti savet lekara (obavezno drugog), ali izgleda da za ovaj problem nema leka, jer jedini lek su ili neki gelovi ili tablete koje samo neutrališu bol za izvesno vreme, a ne pomažu u procesu oporavka. Izgleda da je jedini lek vreme. A naravno probaću sa ovim magnetima, mada iskreno nisam siguran da mogu pomoći u mom slučaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tendinitis - Molim za pomoć
PostPoslato: Pon Sep 04, 2017 9:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако је довољно снажно стално магнетно поље вишеструко убрзава процесе регенерације које организам сам спроводи. Нема никакве мистерије.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tendinitis - Molim za pomoć
PostPoslato: Uto Sep 19, 2017 2:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Trebalo bi da odradis prvo seriju fizikalne terapije (laser, ultrazvuk, tens, moze i magnet) Ako ti fastum ne odgovara, mozes da pokusas sa voltaren 2 % gelom, 2 puta dnevno. Moj savet je uvek da se uvece gel nanese bogatije celim obimom bolnog dela,uvije plasticnom folijom i tako prenoci.
Ukoliko ovo ne pomogne, sledeca opcija su lokalne injekcije, da li injekcije diprofosa ili mozda plazme bogate trombocitima, to treba proceniti nakon ultrazvuka. Ukoliko tetiva nije delimicno ili potpuno rupturirana, moze se dati diprofos koji u velikom broju slucajeva resi problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tendinitis - Molim za pomoć
PostPoslato: Uto Sep 19, 2017 5:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2017 11:54 am
Postovi: 14
Pozdrav, hvala na odgovoru. Probao sam sa masažom kod kuće i to uspeva, ali ne rešava problem dugotrajno. Zaboravio sam da napomenem da me boli sa unutrašnje strane lakta i hvata taj deo podlaktice, kao i deo ispod samog lakta, slično kao područje nazvano Medial Epicondilitys - Golferski lakat.
Da li postoje neke vežbe koje pogađaju taj deo i ubrzavaju proces oporavka ili ne?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: