Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Mutan vid na jednom oku
PostPoslato: Pet Sep 15, 2017 1:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 15, 2017 1:28 am
Postovi: 3
Pozdrav,
Od rodjenja imam zamucen vid na levom oku, aktivno sam nosio naocare sve do 15-te godine.Problem je u tome sto i sa naocarama ja vidim isto mutno sasvim malo jasnije a dioptrija je +2 na tom oku pa tako da ih sad nosim samo kad citam ili sedim na racunaru.Dakle vidim sve ali je zamuceno i primetio sam da iako je zamuceno ja mogu da fokusiram objekte.Meni bi vise doso predlog gde da idem na pregled jer mi nikad nisu radili neke da kazem naprednije testovi svi su mi rekli da ne moze nista da se uradi povodom toga i kako se ova bolest uopste zove.Zaboravih reci da je nasledno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mutan vid na jednom oku
PostPoslato: Pet Sep 15, 2017 9:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам баш имао искуства по том питању али мислим да можда имаш замућење стакластог тела - нешто као катаракта. Колико ми се чини једино решење је вађење стакластог тела и убацивање вештачког. То би ваљда требао да види иоле нормалан очни лекар.

Не знам где живиш али сам чуо да је у Београду добра очна болница "Сувајац". За остале не знам мада би требало да у било којој већој оптичарској радњи могу да те прегледају.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mutan vid na jednom oku
PostPoslato: Pet Sep 15, 2017 10:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 15, 2017 1:28 am
Postovi: 3
Hvala na predlogu nisam odatle ali vrlo cesto idem tamo tako da nije problem
Da pitam zar nije vidljivo kad covek ima kataraktu jer meni npr. je potpuno normalno na izgled


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mutan vid na jednom oku
PostPoslato: Pet Sep 15, 2017 9:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Katarakta ne mora da se vidi spolja na oku. Kod mene se nije videlo nista,bar ja kad sam gledala u ogledalu a eto imala sam je na oba oka i operisala na ocnoj klinici u Pasterovoj. Moj savet ti je upravo ova klinika jer ces tu imati najdetaljnije preglede, bar je moje iskustvo takvo. Naravno, ne sumnjam da bi isto tako detaljni bili i u npr. Profesionalu koji drzi dr Suvajac ali zasto da placas nesto sto nije nemoguce uraditi u drzavnoj ustanovi. Ne ceka se dugo na preglede, cak ni za operaciju. Cini mi se da si dosta mlad a oni mladji i radno sposobi ne cekaju vise od tri meseca ni na operaciju. Ako je uopste kararakta u pitanju ali to ces znati tek nakon pregleda.
P s: kod Suvajca radi dr Gakovic, on je mene operisao i prezadovoljna sam :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mutan vid na jednom oku
PostPoslato: Sub Sep 16, 2017 2:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 15, 2017 1:28 am
Postovi: 3
Imam 18 godina
Cinjenica je da je bolje ne platiti ali kako da ja iz juzne srbije dobijem uput da idem tamo, jer ovi ovde samo pregledaju vidi ne pomazu naocare i kaze sta da se radi zivi sa tim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mutan vid na jednom oku
PostPoslato: Sub Sep 16, 2017 1:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
U tom slucaju Niš ti je bliza opcija. Pogledaj na netu u koju priv kliniku u Nišu dolazi kao konsultant dr Selimir Glišic pa probaj kod njega da zakazes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mutan vid na jednom oku
PostPoslato: Pon Sep 18, 2017 9:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Стварно не знам да ли је катаракта али она се споља голим оком види само ако је замућење узело великог маха.

Погледај код било код оптичара да те прегледа и реци за проблем. Просто ми је невероватно да ти нису поставили дијагнозу већ само рекли "живи с тим".

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: