Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Srce i seks
PostPoslato: Uto Avg 29, 2017 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 4:25 pm
Postovi: 15
Da li vam se desilo da pre seksa, tokom i posle osetite izrazito jako lupanje srca, slabost, gubitak daha, pritisak levoj lopatici i drhtavicu? Mislim svima se to dešava tokom seksa ali u manjoj meri, ako toga nema znači nije dobar seks jel. :D Znam šta znači normalno seksualno uzuđenje ali ovo je nešto nenormalno. Možda sam se previše uzbudila ili sam u lošoj formi ali samo sam čekala da se onesvestim, čak sam morala da prekinem odnos. Još imam problem sa anksioznošću na sve to. Prošlog januara sam radila eho srca i sve je bilo ok. Imate li neko mišljenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srce i seks
PostPoslato: Uto Avg 29, 2017 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 29, 2017 9:40 pm
Postovi: 2
Verovatno ti nije nista telesno. Mozes da uradis brzi EKG I UZ srca cisto da eliminises tu mogucnost. Verovatno si dosla do stadijuma gde tvoja anksioznost prouzrokuje somatske simptome (panicni napadi) gusenje, trahikardija, znojenje, misljenje da ces umreti/poludeti. Napadi panike nastaju usled nekog stresnog dogadja (fax, posao, porodica, decko,) veoma se uspesno lece REBT psihoterapijom bez medikamenata. Pogledaj sama vise o tome. Pozdrav!
P.S. sto se vise angazujes da se lisis anksioznosti to ces brze proci kroz sve to!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srce i seks
PostPoslato: Uto Avg 29, 2017 10:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 4:25 pm
Postovi: 15
A jeste ovo bilo slično napadu panike koje imam već poodavno ali sada nije bilo razloga za paniku, nisam se ni osećala nervozno jer nemam razloga naša veza nije od juče. Ni jedna posebno stresna situacija nije se dogodila u skorije vreme. Zato sam se i uplašila. Često se penjem i uzbrdo i po stepenicama pa kontam da ako je srce do sada bi umrla deset puta. Imam razloga da sumnjam i u hormone ali sve ću to ispitati. Hvala na brzom odgovoru. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srce i seks
PostPoslato: Uto Sep 05, 2017 6:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 06, 2016 5:07 pm
Postovi: 6
Panični napad je iznenadni osećaj veoma jakog straha ili izrazite neprijatnosti i nelagode koji se najčešće opisuje kao osećaj da će se nešto strašno dogoditi – imamo osećaj da ćemo umreti, izgubi kontrolu nad sobom, srušiti se ili poludeti.Tokom napada doživljavamo: nedostatak vazduha ili otežano disanje,ubrzan rad srca i/ili preskakanje srca”, vrtoglavicu, omaglicu, nesvesticu, „gumene noge”,trnjenje, žmarke, gubitak osetljivosti na dodir u prstima, rukama ili nogama, gušenje, preznojavanje, podrhtavanje, vrućinu, hladnoću, mučninu, napetost, zamućen vid, doživljaj da stvari oko nas nisu stvarne ili da smo se izmenili, osećaj da ne možemo da mislimo/govorimo normalno, strah da ćemo umreti/pasti/izgubiti kontrolu nad sobom/poludeti/ponašati se nenormalno… Panican napad ne mozes da kontrolises od dodje sam po sebi....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: