Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kateter, uvecana prostata, problem...
PostPoslato: Uto Avg 15, 2017 8:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 11, 2009 7:01 pm
Postovi: 17
Pozdrav!

Moj otac ima problema sa uvecanom prostatom vec neko vreme. Ucestalo i nocno mokrenje ga je navelo da se javi urologu i obavi neophodne analize. Izmedju ostalog radio je UZ abdomena koji je pokazao da mu se u besici zadrzava jako velika kolicina urina - 700ml i to posle mokrenja. Prostata je - po recima lekara, jako uvecana i velicine manje mandarine.

Ugradjen mu je kateter koji mora da nosi mesec dana i da ga prazni sam povremeno, a kao terapiju je dobio Tamsol - ujutru i Proscar - uvece... Dobio je i antibiotik zbog zastite od infekcije.

Nevolja je u tome sto su se vec prvog dana po ugradnji katetera javili problemi. Ima jako povecan nagon za mokrenjem, pa kateter prazni na svakih pola sata - sat. Nagon se pojacava kad sedne...legne... najlakse mu je da stoji. Kolicina mokrace koju izbaci preko katetera je mala a u njoj bude i malo krvi.

Ne znamo sta da radimo jer prosto nemamo iskustva sa necim ovakvim, pa me interesuje da li je ovako cesto mokrenje(i uopste jak nagon za mokrenjem) normalna pojava kod tek ugradjenog katetera? Molim vas za brz odgovor... Jako se brinem. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kateter, uvecana prostata, problem...
PostPoslato: Sre Avg 16, 2017 11:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Требао си да се бринеш много раније а сада ништа не вреди. Шта је ту је, јер је дотерао цара до дувара.

Сада може само да проба да пије чај од млечике... Излишно је говорити о природним начинима лечења када је човек закаснио са лечењем и очигледно не води рачуна. То је веома јака упала...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kateter, uvecana prostata, problem...
PostPoslato: Sre Avg 16, 2017 1:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 11, 2009 7:01 pm
Postovi: 17
Znam, zakasnio je prilicno sa lecenjem, ali eto sad da probamo i uradimo sta mozemo. Na kraju ako bude morala operacija- nema druge. A to je vrlo realna opcija sada.
Eto samo me je zanimalo da li se, u ovoj situaciji, telo ovako kako sam opisao privikava na to stalno prisustvo katetera?

Cuo sam za caj od mlecike, pa cemo i njega probati uz ovu standardnu terapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kateter, uvecana prostata, problem...
PostPoslato: Sub Avg 19, 2017 1:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Читао сам да неки успешно користе Луголов раствор али лично нисам испробавао. Имаш на форуму.

Што се катетера тиче, ту је веома важна правилна хигијена. Нажалост не знам детаље па би било добро да се распиташ.

Катетер не би требао да изазива крварење ако се полако увлачи. Могуће је да је крв последица јаке упале простате.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: