Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dugotrajne i intenzivne stomacne tegobe !!! Potrebna pomoc!
PostPoslato: Ned Avg 06, 2017 1:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 24, 2009 7:50 pm
Postovi: 6
Poštovanje,

Najpre bih se unapred izvinio na opsirnom elaboratu, ali veoma se mucim i ne znam sta cu sa sobom.

Moje tegobe počinju krajem aprila. Najpre sam se prehladio (malaksalost, sinusitis hronicni, suvi kasalj). Pio sam beli slez sirup, dijeta, cajevi itd., na preporuku lekara. Sitacija se popravi na par dana i opet nastupe isti simptomi. Poslednji ciklus doveo je do produktivnog kaslja, aktivirao se h. prostatitis i povremene promene stolice (kasasta, ponekad vodena). Javljam se ponovo lekaru (sredina maja), dobijam Sumamed 6 dana po 500 mg. Nije mi bilo bolje, a stanje sa stomakom se pogorsava (nadutost, gadjenje, mucnina, gubitak apetita) i dobijam dijareju (nekoliko puta na dan, nakon unosa hrane ili vode). Vec je kraj maja, javljam se ponovo lekaru salje me kod infektologa.

Infektolog mi prepisuje Orvazil i Probiotik. Multilac sam samoinicijativno uzimao sve vreme od Sumameda i proliva , ali bez rezultata. Od Orvazila dobijam urtikarije i 4. dana prekidam uzimanje na savet lekara.

Odlazim ponovo kod infektologa i bivam zadrzan na odeljenju (druga polovina juna). Za devet dana boravka, pregledana je stolica, urin, krv u dva navrata. Stolica u redu, urin takodje, krv podrazumeva se. Sve vreme boravka, imao sam gorusicu, kiselinu, nadutost u zelucu bez unosa hrane, nakon unosa hrane sve to plus bol sa desne strane ispod reb. luka. Katkada kontantan tup, ponekad probadanje iglicama koje kratko traje. Prisutni su i bolovi u zelucu. Pola sata do sat nakon obroka, krecu grcevi, od zeluca ka crevima i nakon izvesnog vremena (zavisi koliko sam vode uneo pre toga) dobijam stolicu (neformirana meka ili kasasta). Tu neformiranu meku na odeljenju smatraju normalnom i formiranom inace. Bude ih 2-3 nakon obroka. Hrana je bila strogo posna dvopek, pirinac, rinflajs, supe, voda, plazma. Davan mi je Omeprol ujutru i uvece i Multilac uz rucak i to mi je pomoglo sa kiselinom, ali je dovelo i do zatvora (misljenje lekara) koji je trajao po nekoliko dana. Do tada sam bio izgubio 10 kg.

Otpusten sam kao izlecen i dat je savet omeprol, probiotik i dijeta. Za vreme boravka u bolnici u trajanju od 9 dana bio je planiran pregled gastrologa, ali je lekar odbio da dodje jer je bio u velikoj guzvi (inace u mom mestu ih je dvojica, drugi je bio na godisnjem. Ujedno obojica rade i privatno). Od izlaska iz bolnice i dalje imam sve navedene tegobe sa zelucem, nalete proliva lecim dvopekom i cajem, pirincem, plazmom, kada predjem na bareno povrce i belo pilece meso dobijam grceve pa sve redju stolicu. Sada i od dvopeka i pirinca imam grceve, bolove itd.

U medjuvremenu tacnije 1.8.2017. pregledao me je gastrolog i dao terapiju
Eglonil 3x1
Flobian 3x1
Controloc 3x20 mg
Loperamid 2x1. Ne pise koliko dugo. Rekao mi je da snimim zeludac i uradim irigografiju. Terapiju nisam prihvatio, jer smatram da postoji uzrok mojih tegoba, a da predugo maskiram simptome slicnim lekovima.

Sniman mi je zeludac barijumom, doktorka mi je rekla da imam kaskadni zeludac ostalo je ok.

Irigografiju nisam mogao da radim, jer sam tokom priprema za pregled Fortransom dobio prolive na svakih 10ak minuta. To se nastavilo i ujutru i pregled je odlozen.

Dok Vam pisem ne znam da li mi je vise muka, da li sam vise izgladneo a u stomaku blago receno havarija (danas sam posle svakog obroka imao dijareju uz grceve). Prosto sam razoruzan tretmanom lekara (samo sam mrvicu svega dozivljenog provukao kroz tekst). Jednostavno ne znam kome da se obratim. Ovo prilicno psihicki utice na mene, najpre jer sam izgladneo, malaksao i u zacaranom krugu.

Imao sam 93 kg pre tegoba, posle tri meseca 78 kg (bukvalno kost i koza, sa malo masnog tkiva).

Nadam se da ce neko od Vas imati strpljenja i iscitati do kraja moje pisanije i pomoci mi nekim savetom. Unapred zahvalan.

_________________
One eyed man is a king in the land of the blind!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajne i intenzivne stomacne tegobe !!! Potrebna pomoc!
PostPoslato: Sre Avg 09, 2017 1:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 24, 2009 7:50 pm
Postovi: 6
Ljudi, situacija je alarmantna jer se pogorsava. Bukvalno ne mogu da pojedem dvopek i popijem vodu bez posledica (jaki grcevi od zeluca ka crevima i prolivi). Bolovi ne nestaju praznjenjem samo se ublaze. Dehidriran sam i izgladneo.

Ne bih kukumavcio ovde da ima ko da me leci u mestu u kome zivim. Spreman sam da odem i za Beograd (bilo gde) i obavim sve analize i preglede ali ne znam gde otici i kome se javiti.

Možete mi pisati pp. Unapred zahvalan.

_________________
One eyed man is a king in the land of the blind!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajne i intenzivne stomacne tegobe !!! Potrebna pomoc!
PostPoslato: Sre Avg 09, 2017 11:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли си Мултилак узимао заједно са антибиотицима?

Зашто се Плазмом лечиш, црни сине? Па то је постало смеће од хране. А двопек куповни? И каква вода?!

Ти си добио стомачни грип а уз погрешно лечење се даље компликује. Треба да пијеш јак црни чај, по кашику течности на пар минута. За почетак, ако ово уопште и прочиташ.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajne i intenzivne stomacne tegobe !!! Potrebna pomoc!
PostPoslato: Sre Avg 09, 2017 1:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 24, 2009 7:50 pm
Postovi: 6
Multilak sam uzimao i tokom antibiotske terapije i nedeljama nakon iste. Plazma, prepecen hleb, rinflajs i belo pilece meso sam jedino mogao da jedem bez vecih posledica izuzev u poslednjih nedelju dana. Vodu kupujem i to Rosu. Dok sam bio u bolnici davali su mi Omeprol. Redukovao mi je kiselinu, ali je zatvarao kao Alkatraz. Njega sam izbacio iz upotrebe i eto me na pocetku. Inace kofeinske napitke ne smem da konzumiram, jer mi provereno izazivaju nesanicu.

_________________
One eyed man is a king in the land of the blind!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajne i intenzivne stomacne tegobe !!! Potrebna pomoc!
PostPoslato: Čet Avg 10, 2017 1:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пробиотици се узимају неколико сати пре или после антибиотика јер у противном поништи се дејство и једнога и другога.

Препечен хлеб је боља варијанта од купљеног двопека, а најбоље је ако се домаћи хлеб препече.

Па ако ти је евентуална несаница битнија од пролива... Пробај чај од листа дуње.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajne i intenzivne stomacne tegobe !!! Potrebna pomoc!
PostPoslato: Sre Maj 22, 2019 3:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 24, 2009 7:50 pm
Postovi: 6
Da ne otvaram novu temu posto su i dalje prisutne gore pomenute tegobe. Najpre sam mesecima umirivao stomak, stolica bi se formirala, ali ishrana strogo bolnicka. Ako unesem nesto van toga zadesi me isti problem. Od prvog posta, narednu veliku epizodu u smislu naleta tegoba imao nakon godinu dana. Pa opet bolnica, pa opet dijeta koju i dan danas drzim jer sve van toga stvara velike problem.
Uglavnom nije celijakija (utvrdjeno putem krvi i biopsijom), kalprotektin je bio 34. Gastroskopija je radjena sluznica ok, ali nije uzet uzorak na heliko??
Stomak se smiri, ali samo dok sam na dijeti. Imao sam i sada epizodu, opet posle god dana i lezao u bolnici, stolica ok, analiza krvi pokazuje ast 40(max 38) i alt 112 (max 65). Dva nalaza u razmaku od 7 dana.
Mnogo se mucim, a ne znam i protiv cega se borim...
Imam bolove s desne i sa leve strane ispod rebarnih lukova, s desne intenzivnije. Amilaza u krvi je bila ok. Ali ja i pored svega mislim da ima neke veze sa pankreasom, zbog samih tegoba koje sam naveo, ali ja sam laik mozda gresim. Kako utvrditi stanje pankreasa osim enzimima? I da li neko ima smernice sta da radim sa sobom. Kako da se lecim i kod kog specijaliste? Napomenuo bih da sam bio kod gastra na vise mesta i samo prepisiju probiotike i nolpazu i omeprol i kao jedi sve. Uzasno se osecam, jedva stojim jer sam jako iscrpljen. Dajte neki savet, da se pomerim s mrtve tacke. Moze i na pp.

_________________
One eyed man is a king in the land of the blind!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajne i intenzivne stomacne tegobe !!! Potrebna pomoc!
PostPoslato: Sre Maj 22, 2019 1:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Кад ти већ помаже, најбоље је да се држиш "болничке хране" док не оздравиш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: