Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: LCHF dijeta - koliko je preporučljiva na duge staze
PostPoslato: Čet Jun 29, 2017 12:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 28, 2017 9:54 am
Postovi: 2
Zdravo,

Moj sin (15 god) imao je problem sa ishranom (velika neumerenost i naravno problem sa prekomernom težinom), pa je započeo LCHF način ishrane. Za 1,5 godinu uspeo je skinuti 20 kg. Krenuo je sa nerigoroznim izbacivanjem ugljenih hidrata, ali je produžio sa veoma malim unosom.
Sad ima 75 kg sa 182cm visine i više uopšte nema potrebe od bilo kakve dijete . Ali njemu se taj način ishrane sad dopada i hteo bi produžiti.

Prema meni, on je nekako zastao sa rastom , unosi premalo povrča (voće uopšte pošto to sadrži šećere), i ishrana se svodi na meso, jaja, riba, ponekad bademi i opet sve to ponovo i to jedan put do dva puta dnevno. Šećer nikako (što me i uopšte ne brine, ali je ugljenih hidrata premalo, da ne kažem i uopšte).

Ne želi da se konsultuje sa nutricionistom , i več sam veoma zabrinut za moguće posledice. Ja sam čitao nešto na netu , ali jako bi mi bilo korisno kad bih dobio što više informacija kako bih mogao da ga argumentirano razubedim da normalizuje ishranu. On je ipak u razvoju, ali i zaista ne vjerujem da ovaj način ishrane odgovara bilo kome kao dugoročni izbor.

Bio bih zahvalan na bilo kakvih relevantnih informacija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LCHF dijeta - koliko je preporučljiva na duge staze
PostPoslato: Pet Jun 30, 2017 10:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То је наравно лоша исхрана као и већина нових дијета, међутим ти га не можеш убедити у то јер је он најпаметнији. Нека он теби докаже да је то здрав начин исхране. Нека ти покаже одакле њему такав начин размишљања и подаци о "здравој" дијети.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LCHF dijeta - koliko je preporučljiva na duge staze
PostPoslato: Pet Jun 30, 2017 11:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 28, 2017 9:54 am
Postovi: 2
Zahvaljujem za savet... tačno je to što kažete da su tinejdžeri "najpametniji" i da je zaista teško dokazivati bilo šta...
Ali našalost, na internetu se mogu naći tako dobre i naizgled izdržane teze , što je zaista nemoguče da se nestručno pobiju . On se jako dobro informirao, ja čak ne razumem sve te "hemijske i molekularne" teorije koje objašnjavaju taj način ishrane... I tako, on misli da je u pravu, a da svi mi "ostali " grešimo sa ishranom.
I krvna slika koju smo napravili nije uopšte loša , pa i to meni ne ide u prilog kao neki protivargument :). Eto , to je neka šah-mat pozicija
Meni sin sada izgleda neuhranjeno i nezdravo ...Najveća logika u svemu je da neumerenost u bilo čemu ne može biti dobra za zdravlje, ali eto, kako dokazati tinejdžeru ...

Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LCHF dijeta - koliko je preporučljiva na duge staze
PostPoslato: Pet Jun 30, 2017 2:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
У суштини не можеш наћи ништа што би директно оповргло такву маркетиншку дијету. Остаје ти да погледаш због чега су угљени хидрати неопходни организму. Могу да ти препоручим другу крајност па да му пустиш Мирољуба Петровића који је изричито против меса. Свашта човек прича али можда њиме пољуљаш синовљеве ставове тек да схвати да нема појма.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LCHF dijeta - koliko je preporučljiva na duge staze
PostPoslato: Sre Jul 05, 2017 11:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Паде ми на памет још једна корисна ствар. Можеш да пронађеш све могуће последице и симптоме такве дијете и да пратиш ситуацију код сина. Када симптоми почну да се јављају онда да му предочиш оно што си пронашао.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LCHF dijeta - koliko je preporučljiva na duge staze
PostPoslato: Sub Avg 05, 2017 11:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Koji mu je to pemetnjakovic rekao da izbaci voce i povrce zbog secera?
Prirodni secer se mnogo razlikuje od vestackog. Nije isto pojesti kilo jabuka i kilo cokolade.

Svi koji znaju nesto o dijetama, savetuju da se konzumira voce, povrce, prirodno cedjeni sokovi i naravno fizicka aktivnost. Znaci bez mesa i mesnih proizvoda, bez slatkisa i sokova sa secerom (uglavnom su svi u prodavnicama zasladjeni sa hemijskim sastojcima).


Aco bre, gde nadje Miroljuba Petrovica, taj lik laze nevidjeno, pojma nema. Ja kad ga slusam duze od 20 sekundi dobijem dijareju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LCHF dijeta - koliko je preporučljiva na duge staze
PostPoslato: Uto Avg 08, 2017 2:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
chipsi je napisao:
Aco bre, gde nadje Miroljuba Petrovica, taj lik laze nevidjeno, pojma nema. Ja kad ga slusam duze od 20 sekundi dobijem dijareju.

Па то ти управо и кажем. Клин се клином избија, мада један изађе а други уђе. Тја.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: