Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kapilari,strije,vene u trudnoci
PostPoslato: Pon Jul 31, 2006 11:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2005 12:49 am
Postovi: 96
Ja inace imam "providnu" kozu,tj. vide mi se vene ispod koze na nogama,a genetski,moja majka je tokom trudnoce dobila prosirene spoljne vene.
Sad sam u prvom mesecu trudnoce i vec imam neke sitne ali izrazenije kapilare na delu iznad kolena.Kazite mi koja je preventiva da ne dobijem kapilare i vene tokom trudnoce,neka mast ili savet bilo koje vrste?
Takodje me zanima u vezi strija,gde sa cime treba mazati kozu?Da li preporucujete neki od Eucerin proizvoda?
Mogu da nabavim proizvode iz inostranstva,pa ako savetujete neku inostranu mast,samo recite kako se zove


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bgd
PostPoslato: Sre Avg 02, 2006 5:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jun 21, 2006 3:19 pm
Postovi: 56
Vidim da vec danima ovo pitanje ostaje bez odgovora i bez icijeg komentara ... makar da nama koji imamo slican problem olaksa muke :-(((

Ja imam veliku prosirenu venu na nozi. Venu sam imala i pre trudnoce (koja se nije dobro zavrsila) pa sam isla kod doktorima - vaskularnih hirurga .. od kojih su mi neki rekli da im se obratim kada izradjam svu planiranu decu i da to operisem ... a neki su rekli da to treba odmah da operisem tj. pre trudnoce. U nedoumici sam velikoj sta da radim ... Rado bih operisala ali se plasim kako ce se nova venska cirkulacija ponasati u trudnoci ??

Jako bih volela da cujem komentar neke zene koja je sa vec velikim venama krenula u trudnocu ili pak one koja je pre trudnoce operisala vene ??

Jedino sto mogu da ti kazem od saveta koje sam i sama dobila jeste da treba nositi elasticne carape. Mada ako je u pitanju letnja trudnoca - uopste neznam kako se mogu nositi te zarape na tolikoj vrucini ??

Doktori sa kojima sam ja pricala su skepticni sto se tice raznih krema i mazalica, a posebno je to rizicno u trudnoci.

Svi savetuju takodje i sto cesce lezanje sa podignutim nogama.

Za kapilare se ne sekiraj ... to mozes da uklonis kozmetickim metodama i posle trudnoce.

Pozdrav !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 02, 2006 9:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 4:34 pm
Postovi: 8
Ja jedino mogu da ponudim savet kada su u pitanju strije.
Gde god da sam se okrenula svi su mi preporucili Saljicev melem "Strijet". Ja sam inace 25. nedelja trudnoce i koristim ga od samog saznanja da sam trudna. Inace se kupuje u apotekama a o rezulatatima cemo pricati posle porodjaja.
Zelim ti mirnu trudnocu i jednog lepog veselog bebca.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 03, 2006 10:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Sto se tice Strijet kreme, takodje bih je preporucila jer sam cula da je odlicna od drugih trudnica. A sto se vena tice, nemam saveta, na zalost, jer i ja imam taj problem. Jedino sto moze podpomoci su elasticne carape, ali je to problem(zbog vrucine) u zavisnosti na kom se delu nalazi prosirena vena. Kod mene je to unutrasnja strana kolena, pa mogu samo da nosim carapu za taj deo. Problem je samo sto je kod nas najmanji broj 4, 5, a meni treba 1,2. Tako da evo, svakoga dana cekam porodjaj, a i dalje nemam te carape. Mada trudnoca sama po sebi mislim da ima manje efekta na prosirene vene, koliko ima posle porodjaja. Meni se i vena tada najvise pogorsala. A kreme tu nisu mnogo od pomoci, jer nisu preporucljive u trudnoci, a i ipak tu radi genetika, tako da ce one izbiti kad tad, samo mozes da usporis efekat pojavljivanja. Nisam bas bila od velike pomoci, ali se nadam da ce se neko strucniji javiti povodom ovog problema. Pozdrav!
P.S. Pogledajte sajt www.niva.co.yu , u vezi carapa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bgd
PostPoslato: Sre Apr 30, 2014 1:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 25, 2014 12:36 pm
Postovi: 14
[quote="bgd"]Vidim da vec danima ovo pitanje ostaje bez odgovora i bez icijeg komentara ... makar da nama koji imamo slican problem olaksa muke :-(((

Ja imam veliku prosirenu venu na nozi. Venu sam imala i pre trudnoce (koja se nije dobro zavrsila) pa sam isla kod doktorima - vaskularnih hirurga .. od kojih su mi neki rekli da im se obratim kada izradjam svu planiranu decu i da to operisem ... a neki su rekli da to treba odmah da operisem tj. pre trudnoce. U nedoumici sam velikoj sta da radim ... Rado bih operisala ali se plasim kako ce se nova venska cirkulacija ponasati u trudnoci ??

Jako bih volela da cujem komentar neke zene koja je sa vec velikim venama krenula u trudnocu ili pak one koja je pre trudnoce operisala vene ??

Jedino sto mogu da ti kazem od saveta koje sam i sama dobila jeste da treba nositi elasticne carape. Mada ako je u pitanju letnja trudnoca - uopste neznam kako se mogu nositi te zarape na tolikoj vrucini ??

Doktori sa kojima sam ja pricala su skepticni sto se tice raznih krema i mazalica, a posebno je to rizicno u trudnoci.

Svi savetuju takodje i sto cesce lezanje sa podignutim nogama.

Za kapilare se ne sekiraj ... to mozes da uklonis kozmetickim metodama i posle trudnoce.

Pozdrav ![/quo
Koristi kompresivne čarape do porođaja, a posle obavezno na operaciju kako ne bi došlo do komplikacija i stvaranja tromba. Sada postoji skroz jednostavna operacija vodenom parom koja proširene vene uklanja pomoću toplote pare, bez ikakvih rezova i kasnije rana i ožiljaka. Oporavak posle operacije vodenom parom traje samo nekoliko dana. Ja sam ovu operaciju odradila na poliklinici Drašković i vrlo sam zadovoljna.

_________________
www.menda.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bgd
PostPoslato: Čet Jul 21, 2016 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 23, 2013 3:27 pm
Postovi: 14
[quote="Snezana123"][quote="bgd"]Vidim da vec danima ovo pitanje ostaje bez odgovora i bez icijeg komentara ... makar da nama koji imamo slican problem olaksa muke :-(((

Ja imam veliku prosirenu venu na nozi. Venu sam imala i pre trudnoce (koja se nije dobro zavrsila) pa sam isla kod doktorima - vaskularnih hirurga .. od kojih su mi neki rekli da im se obratim kada izradjam svu planiranu decu i da to operisem ... a neki su rekli da to treba odmah da operisem tj. pre trudnoce. U nedoumici sam velikoj sta da radim ... Rado bih operisala ali se plasim kako ce se nova venska cirkulacija ponasati u trudnoci ??

Jako bih volela da cujem komentar neke zene koja je sa vec velikim venama krenula u trudnocu ili pak one koja je pre trudnoce operisala vene ??

Jedino sto mogu da ti kazem od saveta koje sam i sama dobila jeste da treba nositi elasticne carape. Mada ako je u pitanju letnja trudnoca - uopste neznam kako se mogu nositi te zarape na tolikoj vrucini ??

Doktori sa kojima sam ja pricala su skepticni sto se tice raznih krema i mazalica, a posebno je to rizicno u trudnoci.

Svi savetuju takodje i sto cesce lezanje sa podignutim nogama.

Za kapilare se ne sekiraj ... to mozes da uklonis kozmetickim metodama i posle trudnoce.


Nemoj se prevariti pa slucajno ici po tim kozmetickim salonima tu uzimaju pare a rezultata nema otvoreno tvrdim.Jos ce ti ostati tamne mrlje bice ti gore nego da ne diras nista.Najbolje se uci na sopstvenim greskama.
Reskirala sam jos prosle godine da uklonim kapilare na nogama kod dr Dragica i evo nisam se pokajala.On ustvari operise vene laserom a odnedavno je poceo da uklanja kapilare nekom najsavremenijom metodom dakako laserima opet.Lepo mi covek objasnio da cilja vene koje hrane te sitne sudicje da im prekine dotok da bi oni nestali da se usmerio samo na to tako da nema pogreske.On je vaskularac inace.Prvo sam mislila da je dermatolog.
A sto se tice toga da li da operises vene pre ili posle porodjaja nisam pametna zato pitaj strucne osobe.Znaju to medicinske sestre.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kapilari,strije,vene u trudnoci
PostPoslato: Sub Okt 29, 2016 5:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 29, 2016 5:15 pm
Postovi: 3
Ama najbolje je da odes na pregled.Pregled možeš obaviti gde hoćeš s tim da ti je kod flebologa Dragića stvarno najsigurnije. Sa nekim venama nije dobro ući u trudnoću.
Onda ćes znati kakvo je stanje i sa dubokim i sa površnim arterijama, dobiti ako treba preporuku za intervenciju, savete kako se ponašati u trudnoći , na porodjaju a i vene i u trudnoći trebaš motriti
Trudnoća ti je idealna za nove vene, i pogoršavanje starih kao 1 i 1 što su 2.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bgd
PostPoslato: Pet Avg 04, 2017 10:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 23, 2013 3:27 pm
Postovi: 14
Nadica-01 je napisao:
Snezana123 je napisao:
bgd je napisao:
Vidim da vec danima ovo pitanje ostaje bez odgovora i bez icijeg komentara ... makar da nama koji imamo slican problem olaksa muke :-(((

Ja imam veliku prosirenu venu na nozi. Venu sam imala i pre trudnoce (koja se nije dobro zavrsila) pa sam isla kod doktorima - vaskularnih hirurga .. od kojih su mi neki rekli da im se obratim kada izradjam svu planiranu decu i da to operisem ... a neki su rekli da to treba odmah da operisem tj. pre trudnoce. U nedoumici sam velikoj sta da radim ... Rado bih operisala ali se plasim kako ce se nova venska cirkulacija ponasati u trudnoci ??

Jako bih volela da cujem komentar neke zene koja je sa vec velikim venama krenula u trudnocu ili pak one koja je pre trudnoce operisala vene ??

Jedino sto mogu da ti kazem od saveta koje sam i sama dobila jeste da treba nositi elasticne carape. Mada ako je u pitanju letnja trudnoca - uopste neznam kako se mogu nositi te zarape na tolikoj vrucini ??

Doktori sa kojima sam ja pricala su skepticni sto se tice raznih krema i mazalica, a posebno je to rizicno u trudnoci.

Svi savetuju takodje i sto cesce lezanje sa podignutim nogama.

Za kapilare se ne sekiraj ... to mozes da uklonis kozmetickim metodama i posle trudnoce.


Nemoj se prevariti pa slucajno ici po tim kozmetickim salonima tu uzimaju pare a rezultata nema otvoreno tvrdim.Jos ce ti ostati tamne mrlje bice ti gore nego da ne diras nista.Najbolje se uci na sopstvenim greskama.
Reskirala sam jos prosle godine da uklonim kapilare na nogama kod dr Dragica i evo nisam se pokajala.On ustvari operise vene laserom a odnedavno je poceo da uklanja kapilare nekom najsavremenijom metodom dakako laserima opet.Lepo mi covek objasnio da cilja vene koje hrane te sitne sudicje da im prekine dotok da bi oni nestali da se usmerio samo na to tako da nema pogreske.On je vaskularac inace.Prvo sam mislila da je dermatolog.
A sto se tice toga da li da operises vene pre ili posle porodjaja nisam pametna zato pitaj strucne osobe.Znaju to medicinske sestre.



Sta bi u tvom slucaju ? Evo gledam neke zdravstvene savete i novosti pa mi ostalo zabelezeno da sam ti poslala poruku.Zaista bih volela da sam ti pomogla mojim iskustvom.Znas meni su rekle da moze operacija posle porodjaja.A vidi ove sada letnje vrucjine ni da mi ponude besplatno ne bih prihvatila po ovakvim temperaturama. :o Salim se bih, jer imaju tamo klima uredjaje vidjela sam. :-?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: