Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zaglunutost u usima
PostPoslato: Ned Jul 30, 2017 10:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 30, 2017 10:24 pm
Postovi: 3
Zdravo, ovako. Imam problem tj. zaglunutost u usima. Ajmo reci da mi se ovo desava s vremena na vreme, sada opet, ovo je treci put od pocetka ove godine. Ne bi mi bila frka da nisam u inostranstvu. U Srbiji odem kod specijaliste koji kao resenje mog problema koristi neku masinu, aparat, ne znam kako da nazovem koji ima kao jedan balon sa vazduhom i otvor koji mi stavi u nozdrvi, nakon cega treba da uzmem gutalj vode i da progutam kada on pritisne i kroz celu glavu mi ispucketa nesto i u usima i to se otkloni i prodje i to je to. Ali sada sam u inostranstvu vec 20 dana i bicu jos desetak i nemam kome da se obratim za pomoc. Sve one metode koje ja znam koje mogu da mi otpuse usi mi ne pomazu kao i do sada sto nisu. Obicno sve krene kroz prehladu. Curi mi nos, zagrebucka grlo i to je, sto mi se desilo i sada, trajalo je 3 dana i proslo je nakon cega opa, usi su mi zaglunuli, i svakog dana sve vise i vise. Meni to ne remeti zivot ali stvarno smeta i jako je neprijatno. Inace da, imam alergije na prasinu, grinje, perje itd... Stvarno otorinolaringologija mi je postala druga kuca, da li je to zbog alergija ili sta, nebitno je. Samo zelim da otpusim usi nekom metodom, kapi za usi, nos nista mi ne pomoze osim tog ''aparata'' sa balonom. Doktor mi je rekao da je to zbog toga sto mi je nos stalno zapusen, srednje uho i eustahijeva tuba nemaju dovoljan protok kiseonika i zbog toga mi se javlja problem. Poslali su mi iz Srbije kapi za nos operil koje i koristim i nos mi je skroz otpusen dok bez kapi zapusen ali kada preteram sa upotrebom kapi izgubi mi se culo mirisa i ukusa na neko vreme i onda prodje..... U sustini, zanima me kako se zove taj ''aparat'' i postoji li jos neka metoda koju mogu da pokusam? I da li osiguranje pokriva mozda koji slucajem ovo, mada cisto sumnjam, osiguran sam ovde, tacnije u Austriji, Dunav osiguranje. Moze neka pomoc?
P.S Imam 16, skoro 17 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zaglunutost u usima
PostPoslato: Pon Jul 31, 2017 6:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 30, 2017 4:25 pm
Postovi: 3
Pozdrav, tu se radi slicno onome kao kod nas kcerkice od 6 god kojoj je ustanovljena nagluhost, ali opet Vi bi trebali uraditi mozda neke dodatne preglede ...u apotekama zasigurno ima uzeti Otovent Set i jedne kapi za nos, prilagodjena cjevcica odnosno kao tubica koja se nasloni na vrh nosa jedne nosne supljine a druga se zacepi i na tu tubicu se stavi Balon koji dodje u tom setu i nekoliko puta naduva da bi se izjednacio pritisak u usima.Probaj ne steti nicemu i njoj pomaze ..pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zaglunutost u usima
PostPoslato: Pon Jul 31, 2017 10:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба да решиш проблем са синусима а не да продуваваш канале. Имаш на мом сајту http://www.aca.rs неколико савета за синусе.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zaglunutost u usima
PostPoslato: Sre Avg 02, 2017 10:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 30, 2017 10:24 pm
Postovi: 3
milomir711 je napisao:
Pozdrav, tu se radi slicno onome kao kod nas kcerkice od 6 god kojoj je ustanovljena nagluhost, ali opet Vi bi trebali uraditi mozda neke dodatne preglede ...u apotekama zasigurno ima uzeti Otovent Set i jedne kapi za nos, prilagodjena cjevcica odnosno kao tubica koja se nasloni na vrh nosa jedne nosne supljine a druga se zacepi i na tu tubicu se stavi Balon koji dodje u tom setu i nekoliko puta naduva da bi se izjednacio pritisak u usima.Probaj ne steti nicemu i njoj pomaze ..pozdrav.

Upravo to, otovent set, tražio sam naziv toga, kupiću ga, to je zasigurno. Ali evo, nakon 4/5 dana uši su mi se sami otpušili odjednom, stalno sam imao nagon za prozevanje, bukvalno svakih 5 minuta sam zevao i danas mi je u ušima nešto toliko ispucketalo od prozevanja i tu su se i otpušili. I uzimam kapi koje mi održavaju nos otpušenim tako da je možda i to faktor kraju mojim mukama. U svako slučaju hvala na pomoći!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: