Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Jak i ostar bol u grudnoj kosti.
PostPoslato: Pet Jul 21, 2017 11:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 21, 2017 10:25 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima ljudi :D
Potrebna mi je vasa pomoc, da razresim neke stvari i nadam se da cete mi i pomoci.
Imam 23 godine, mogu da kazem da sam fizicki aktivan, i da nikada nekih problema sa zdravljem pre nisam imao.
Zapravo u cetvrtak 13.07. me je probudio jak i ostar bol u grudnoj kosti nesto iznad dijafragme, ali taj bol se javio u jednoj tacki i javio se tri puta, i trajao je jako kratko po jednu sekundu. To sam ostavio tako kako jeste, i nisam pridavao paznju nesto tom dogadjaju. Onda u ponedeljak 17.07 nekoliko minuta kada sam ustao iz kreveta osetio sam isti jak i ostar bol, ali sada sa leve strane, i to me je zabrinulo bas. Bol je isto bio kratak, ali je ostao osecaj kao da je tu i dalje, samo znatno slabiji i onako "tup". Jaci bol sam osecao kada bih udahnuo duboko. Odmah taj dan sam otisao do svog lekara, kojoj sam sve objasnio, koja me je poslusala rekla da je sve u redu, pitala me je da li idem u teretanu, rekao sam da idem, ali da nisam nesto redovan(prestao sam da idem 11.07.- dva dana pre tog "budjenja") Doktorka je rekla da je vervotano neki misic zbog teretane pukao, i da ce to biti u redu i da ne treba da brinem. (Da napomenem da jesam bio nervozan i uplasen, jer nikakvih problema nisam imao sa srcem, i da sam citajuci po internetu, samo na najgore mislio.)
Dala mi je uput da uradim krvnu sliku, i rekla da ce mi dati uput za internistu kako bih ja bio mirniji iako ona smatra da nema potrebe za tim. Kada sam se vratio kuci, mirovao sam ali sam i dalje osecao taj bol, koji nije bio jak, ali je bio pristuan, znatno slabiji.
Sutradan odradio krvnu sliku, sve je u najboljem redu, sve je u granicama normale, i dala mi je uput za internistu tek za 02.08. Dok sam se vracao kuci, isto u mirovanju u autobusu, osetio sam kako mi je leva ruka malo malaksala, kao posle treninga, kao da nije u 100% snazi. Kada sam dosao kuci, rekao bih da sam imao napad panike(bol u grudima, leva ruka...) i resio da odem kod kardiologa(privatno) jer nisam mogao da izdrzim, gde mi je radjen EKG i Ultrazvuk srca, i gde je sve proslo kako treba, rezultati su dobri.Sam kardiolog mi je rekao da je moguce da je od teretane, i da ne treba da brinem. Nisam osecao nikakvo gusenje u tih poslednjih 10-ak dana i slicno, niti sam imao problema dok sam bio fizicki aktivan. Rekla mi je da merim pritisak svaki put kada osetim takav bol u grudima, i da dodjem na kontrolu za 2 nedelje. Dala mi je da pijem Brufen i Myderison(za opustanje misica). E sad ja onakav bol kao sto sam imao u cetvrtak(13.07.) ili u ponedeljak(17.07.) nisam imao, dace Bog da se ne ponovi, ali jesam imao neke manje i slabije bolove uglavnom sa leve strane grudnog kosa. I pritisak je za sada za vreme tih bolova bio uglavnom u normali. Osecaj malaksalosti u levoj ruci sam osecao u sredu(19.07) i jedan deo cetvrtka, dok nisam poceo da pijem myderison. Danas hvala Bogu sve je u redu sa levom rukom, ali s vremena na vreme osetim bol u grudima, ne tako jak kao pre, ali sve dok mirujem. Danas sam osetio bol isto u lopaticama, prvo u levoj, pa evo sada dok pisem ovo u desnoj(ne znam da li to ima veze sa ovim stvarima koje sam malopre naveo)Takodje sam sinoc osetio kao malu tegobu, ispod grkljana mislim da se to zove laringis. Normalno disem, ne gusim se ali kao da imam tegobu neku u tom predelu. Takodje danas dok sam merio pritisak svaki je bio u normali 120-75, 125-80, 115-75 itd. Izmerio sam pritisak oko 21 i 50 i pritisak mi je bio 93-85 i 87 otkucaja. posle 2 minuta je bio 114 sa 84 i 91 otkucaj, a 5 minuta posle toga je bio 115 sa 83 i 80 otkucaja. Sad ne znam zasto i kako se spustio toliko pritisak, mozda jer sam lek popio pola sata pre nego da izmerim pritisak, a za Myderison pise da snizava povremeno krvni pritisak, a mozda je i merac(digitalni) zakazao bas u tom trenutku. Pritisak sam izmerio jos 2 puta posle te serije merenja pritiska i oba puta je bio OK, prvi put je bio 117 sa 76 i 66 otkucaja, a drugi put 121 sa 77 i 71 otkucaj.
Moja molba je(ukoliko je neko procitao ovo) :lol: i ukoliko ima neko strucan ili ukoliko se neko nasao u slucnoj situaciji kao ja sada, da mi da vidjenje cele situacije, da li da nastavim da pijem Myderison, pomogao bi mi zaista.
Moji mi kazu da mi je sve na nervnoj bazi, ali mi je sestra(student medicine) rekla da su mi mozda i pluca, ili dijafragma, pa bih zeleo zaista ukoliko vam nije problem da mi iznesete vase vidjenje.
Eto toliko od men, pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jak i ostar bol u grudnoj kosti.
PostPoslato: Uto Jul 25, 2017 1:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Жико, у каквом стању ти је кичма нарочито њен горњи део између плећки? Да ли си имао какве повреде?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jak i ostar bol u grudnoj kosti.
PostPoslato: Uto Jul 25, 2017 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 21, 2017 10:25 pm
Postovi: 4
Kicma je pretpostavljam ok. Ima vec neki period kako mislim da imam problema sa kicmom, bas sa tim gornjim delom, ali vise taj deo oko vrata, mozda zbog fakulteta, predavanja, kompjutera i slicno. Mada nikakvih povreda nisam imao. Zbog cega si akcenat stavio na kicmu, i da li mi predlazes da posetim ortopeda ili fizijatra?
Hvala ti na odgovoru :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jak i ostar bol u grudnoj kosti.
PostPoslato: Uto Jul 25, 2017 2:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 21, 2017 10:25 pm
Postovi: 4
dezurni krivac je napisao:
Kicma je pretpostavljam ok. Ima vec neki period kako mislim da imam problema sa kicmom, bas sa tim gornjim delom, ali vise taj deo oko vrata, mozda zbog fakulteta, predavanja, kompjutera i slicno. Mada nikakvih povreda nisam imao. Zbog cega si akcenat stavio na kicmu, i da li mi predlazes da posetim ortopeda ili fizijatra?
Hvala ti na odgovoru :)

I da, je l mislis da je nesto ozbiljno sa kicmom ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jak i ostar bol u grudnoj kosti.
PostPoslato: Sre Jul 26, 2017 2:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Проблеми са горњим делом кичме могу да направе невероватне проблеме са очима, срцем, главом... Обично укљештење или грч у мишићу поред кичме блокира инервацију одређеног дела тела и ти мислиш да имаш проблем на погрешном месту. Лечиш срце а кичма зеза.

Проанализај ово са мог сајта http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kicma_2 и "прошетај" по кичми.

Неће ти помоћи ни ортопед ни физијатар већ само одличан физиотерапеут или масер који зна свој посао. Најбоље би било да сам радиш вежбе. Прочитај ово:
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ramena_racunari
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ledja
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ledja_2

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jak i ostar bol u grudnoj kosti.
PostPoslato: Čet Jul 27, 2017 6:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 21, 2017 10:25 pm
Postovi: 4
Ok, nadam se da ce pomoci, hvala ti puno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jak i ostar bol u grudnoj kosti.
PostPoslato: Pet Jul 28, 2017 9:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ајд па јави даља дешавања.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: